• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Apklausa: beveik pusė vilniečių keistų rajoną, kuriame dabar gyvena
  Tik kiek daugiau nei pusė – 51 proc. – vilniečių patenkinti rajonu, kuriame šiuo metu gyvena. Labiausiai savo rajonu džiaugiasi Žvėryno (80 proc.), Užupio (75 proc.), Antakalnio (74 proc.) ir Pilaitės  (73 proc.) gyventojai, o savo rajoną pakeisti kitu labiausiai norėtų Fabijoniškių ir Naujininkų gyventojai, rodo lapkričio mėnesį nekilnojamojo turto įmonės „Eika“ užsakyta ir tyrimų bendrovės „SIC“ atlikta Vilniaus gyventojų apklausa.
   
  Arčiau miesto centro esantys rajonai vilniečiams atrodo patrauklesnis būstui įsigyti ir gyventi. Gyventi Žvėryne norėtų 12 proc. apklausos dalyvių, Antakalnyje – 11 proc., Senamiestyje – 9 proc., o Naujamiestyje – 8 proc. Į populiariausių centrinių miesto rajonų sąrašą nepateko Užupis, kuriam prioritetą teiktų tik 4 proc. apklausos dalyvių. Mažiausiai vilniečių gyventi norėtų Viršuliškėse, Justiniškėse, Naujininkuose ir Baltupiuose.
   
  „Skirtingo amžiaus žmonės pirmenybę teikia skirtingiems Vilniaus rajonams. Pavyzdžiui, Antakalnis populiarus tarp vyresnių, 46-55 metų amžiaus, žmonių, o tarp jaunesnių žmonių karaliauja Žvėrynas – jį rinktųsi 27 proc. vilniečių. Gyventi šiame rajone daugumai reiškia prestižą. O štai tarp vienišių populiariausias Naujamiestis, kurį rinktųsi net 13 proc. respondentų“, – apklausos rezultatus komentuoja Martynas Žibūda, „Eika“ plėtros direktorius.
   
  Užupį vertina dėl saugumo, Pilaitę – dėl butų pasiūlos
   
  Rinkdamiesi būstą net pusė sostinės gyventojų pirmenybę teikia patogiam susisiekimui nuosavu arba viešuoju transportu, o 21 proc. apklausos dalyvių svarbus atstumas iki darbo.
   
  „Apklausa parodė, kad be patogaus susisiekimo, atstumo iki darbo vietos, kas penktam vilniečiui svarbus ir saugumas. Penktadaliui apklaustųjų aktualu ir šalia būsto esantys parkai bei žaliosios erdvės, kuriose galėtų sportuoti bei aktyviai leisti laisvalaikį. Labiausiai tuo suinteresuotos jaunos šeimos su vaikais“, – teigia „Eika“ atstovas.
   
  Dėl parkų ir žaliųjų zonų gausos vilniečiai išskiria ir Užupį bei Karoliniškes, o dėl patogaus parduotuvių ir laisvalaikio praleidimo vietų išsidėstymo labiausiai vertina Žvėryną ir Santariškes. Jeruzalę apklausos dalyviai išskyrė kaip rajoną, kuriame yra geriausios automobilio pastatymo galimybės.
   
  Dėl patogaus atstumo iki darbo Vilniaus gyventojai labiausiai vertina Naujininkus, Užupį ir Naujamiestį, o vienus saugiausių Vilniaus rajonų įvardina Užupį, Viršuliškes, Pašilaičius bei Pilaitę. Pastarasis rajonas mėgstamas ir dėl žaliųjų zonų gausos bei naujos statybos butų pasiūlos.
   
  „Iš tiesų, jau kelis metus Pilaitė iš kitų sostinės rajonų išsiskiria tuo, kad ieškantys būsto pirkėjai šiame rajone turi didžiausią naujos statybos butų pasirinkimą. Be to, vertinant pasiūlos ir paklausos santykį, šį rajoną 2014 metais pirkėjai savo namais rinkosi dažniausiai. Jame buvo parduotas kas ketvirtas naujas butas“, – sako M. Žibūda.
   
   
  Kaip rodo apklausa, ne visi vilniečiai patenkinti rajonu, kuriame šiuo metu gyvena. Turėdami galimybę išsikelti, dažniausia jie rinktųsi centre arba šalia dabartinio būsto esančius rajonus.
   
  „Vilnius – pakankamai mažas miestas, jo gyventojai yra prisirišę prie savo gyvenamosios vietos, todėl palankiausiai vertina savo arba šalia esančius rajonus. Šią tendenciją patvirtina ir naujų butų pardavimai. Pastebima, jog naujų butų pirkėjai dažniausiai būna iš to paties arba kaimynystėje esančio rajono“, – teigia „Eika“ atstovas.
   
   
  Apie įmonių grupę „Eika“
  1992 m. įkurta bendrovė EIKA yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje, sėkmingai plėtojanti gyvenamųjų, komercinių, visuomeninių ir kitos paskirties pastatų projektus, kurianti naują gyvenimo ir darbo kokybę. Įmonė jau pastatė daugiau nei 3000 butų ir 270 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatų. „Eika“ daug kartų apdovanota kaip geriausia nekilnojamojo turto plėtotoja Lietuvoje, geriausiais Lietuvoje tapę ir įmonės projektai „Santariškių namai“ bei „Eikos namai Pilaitėje“.
   
  Daugiau informacijos:
  Martynas Žibūda

  Plėtros direktorius
  Tel. +370 5 2496619
  El. p.:
  martynas.zibuda@eika.lt
  www.eika.lt