• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • „EIKA didysis Vilniaus šeimų futbolo turnyras“: čia žaidžia vaikai, jų mamos su tėčiais ir net seneliai

  Futbolo klubas „Ataka“ ir labdaros fondas „Padėk gatvės vaikams“ birželio 16 dieną Pilaitės futbolo manieže surengs „EIKA didįjį Vilniaus šeimų futbolo turnyrą“, kuriame jėgas išbandys ne tik vaikai, bet ir jų mamos su tėčiais ar net seneliai. Turnyras, gimęs iš nedidelių rajoninių susibūrimų, kasmet pritraukia beveik 200 dalyvių, o jame pralaimėtojų nėra, laimi visi dalyvavę. Idėjos autorius ir įgyvendintojas Gediminas Tvarijonas sako, kad iniciatyva kilo matant didelį šeimų sporto renginių trūkumą.

  „Apskritai šeimos turnyrus organizuojame jau šeštus metus. Kadangi dirbame su vaikais, matome, kad tiek Vilniuje, tiek Lietuvoje dar ir dabar vyksta mažai sporto iniciatyvų šeimoms. Pradėjome nuo rajoninių turnyrų ir pamatėme, kad juose mielai dalyvauja ne tik vaikai, bet prisijungia ir mamos su tėčiais, seneliai, todėl ir kilo mintis kartą per metus rengti didesnį turnyrą“, – pasakoja Gediminas.

  Pasak jo, turnyro tikslas – skatinti šeimas kuo daugiau laiko kartu praleisti aktyviai, nes tėvai vaikams yra svarbiausias pavyzdys, ypač kalbant apie mažiausius šeimos narius. „Tai didelis džiaugsmas vaikams, o jei dar ir gauni dovanų ar papildomų prizų, jautiesi motyvuotas sportuoti ir patiri gerų emocijų. Mūsų turnyre nėra pralaimėtojų, todėl vaikai nepatiria bereikalingo streso“, – sako Gediminas.

  G. Tvarijonas pasakoja, kad pernai metais turnyre įvedė naują taisyklę: žaidžia visa šeima, tačiau smūgiuoti įvarčių tėčiai negali. Mintis kilo stebint kaip tėčiai nori laimėti, taip nenorom užgoždami mamą bei vaikus. Todėl buvo nuspręsta nebekelti šeimos nariams streso ir įnešti dar daugiau džiaugsmo.

  „Man atrodo labai svarbu, kad vaikai praleistų kuo daugiau laiko su tėvais, o jei tai daro aktyviai, formuojasi geri įpročiai. Vaikai mokosi iš tėvų pavyzdžio, todėl šeimos turnyras puiki vieta jį parodyti. Pastebiu, kad labai daug mamų ir mergaičių išbandžiusios futbolą, nustemba, koks tai smagus užsiėmimas. Mergaitės pradeda lankyti futbolo užsiėmimus, o tai, mano manymu, prisideda prie lyčių lygybės didinimo. Man asmeniškai svarbiausia, kad vaikai kuo anksčiau turėtų veiksmingą alternatyvą rūkymui, alkoholio ir narkotikų vartojimui bei augtų sveiki. Sportą ją suteikia ir stiprina sveikatą“, – mintimis dalinasi Gediminas.

  G. Tvarijonas jau ne vienerius metus koncentruojasi į ankstyvąją priklausomybių prevenciją bei vadovauja fondui „Padėk gatvės vaikams“, kuris remia 150 vaikų iš nepasiturinčių šeimų. Fondas suteikia vaikams galimybę lankyti futbolo užsiėmimus draugiškoje ir saugioje aplinkoje bei saugo vaikus nuo atskirties dėl jų socialinės padėties. Fondas džiaugiasi, kad turi ne vieną sėkmės istoriją.

  „EIKA” remia šį turnyrą jau trečius metus iš eilės. Įmonių grupės generalinis direktorius Domas Dargis ne tik palaiko tokias iniciatyvas, bet pernai ir pats su šeima subūrė komandą. „Vaikų užimtumas ir sportinis aktyvumas yra be galo svarbūs. Vaikai – mūsų ateitis, todėl kiek į juos įdėsime dabar, tiek sveiki ir laimingi jie bus ateityje. Pernai su vaikais be galo linksmai praleidome laiką ir visai nesvarbu, kas įmušė daugiau įvarčių, labiausiai džiugino komandinė dvasia ir prasmingai praleistas laikas. Todėl labai kviečiu šiemet registruotis ir kitas šeimas.“

  „EIKA didysis Vilniaus šeimų futbolo turnyras“ vyks Pilaitės futbolo manieže, 2024 metų birželio 16 d., sekmadienį, 10:00 – 14:00 val. Daugiau apie renginį paskaityti ir užsiregistruoti galite futbolo klubo „Ataka“ Facebook paskyroje arba paspaudę nuorodą: https://forms.gle/SFYeV3dbdiFekBnp8 .