• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • ,,Eika“ pristato inovatyvią protingų namų sistemą
  Nekilnojamojo turto plėtotoja ,,Eika“ kartu su technologijų įmone „Elsis TS“ sukūrė vieną pažangiausių ir inovatyviausių protingų namų sistemų Lietuvoje. Visus namuose vykstančius procesus nuo apšvietimo iki apsaugos sistemų vartotojai galės valdyti vienu piršto spustelėjimu, naudodami išmanųjį įrenginį ar kompiuterį, būdami bet kurioje pasaulio vietoje.
   
  ,,Protingų namų sistema,,EIKA žalias būstas“ yra pirmasis Lietuvoje sukurtas nekilnojamojo turto plėtotojo sprendimas,  kuris apima visas būsto valdymo funkcijas. Ankstesnės Lietuvoje sukurtos protingų namų sistemos dažniausiai buvo kuriamos individualiems namams arba apimdavo tik ribotas funkcijas, pavyzdžiui, šildymo valdymą, skaitiklių nuskaitymą. Naujoji „EIKA žalio būsto“ sistema papildė protingų namų valdymo funkcijas būsto vidaus apšvietimo, elektros įrenginių valdymu, galimybe vienoje sistemoje sujungti signalizacijos bei vandens nuotėkio kontrolę bei apsaugą, taip pat galimybe pajungti stebėjimo kameras“,- pasakoja Rasa Pečiulaitė, įmonės „Eika“ plėtros ir energinių projektų vadovė.
   
  Pasak įmonės „Eika“ atstovės, protingų namųsistemos tikslas – užtikrinti patogią gyvenimo kokybę, taupyti laiką, palengvinti energinių resursų valdymą bei sumažinti būsto eksploatacines išlaidas. Pagrindinis sistemos privalumas, kurį įvardija autoriai, tai, jog viskas gali būti valdoma aiškiai ir paprastai viena programėle išmaniajame įrenginyje bet kuriuo metu, net ir esant toli nuo namų.  Naujoji sistema leidžia matyti, kas vyksta namuose ir įsitikinti, kad jie saugūs.
   
  Įmonės sukurta  protingų namų sistema įspėja suveikus signalizacijai, taip pat yra puiki prevencinė priemonė nuo kritinių situacijų.  Išvykstant iš namų, automatiškai išjungiama visa nenaudojama įranga, tokiu būdu ne tik sumažinama gaisro ar elektros įrenginių gedimo tikimybė, bet ir sutaupoma energija. Naujoji „EIKA žalio būsto“ sistema taip pat automatiškai išjungia vandenį, vos užfiksavusi vandens nuotėkį, bei apsaugo šeimininkus ir kaimynus nuo galimo užpylimo vandeniu. Projekto autoriai numatė galimybę lengvai įsidiegti naujas funkcijas, suteikdami galimybę procesus  valdyti nuotoliniu būdu.
   
  Įmonės „Eika“ skaičiavimais, naudojantis protingų namų sistema, būsto eksploatacines išlaidas galima sumažinti vidutiniškai nuo 10 iki 30 proc. Vadinasi, naujos statybos trijų kambarių, 65 kv. metrų ploto buto gyventojas, už elektrą per mėnesį mokantis 0,6 eurų už kv. metrą, o už šildymą – 0,4 eurų už kv. m, vidutiniškai kasmet gali sutaupyti nuo 67 iki 202 eurų. Nevertinant komforto ir saugumo, protingų namų sistema gali atsipirkti net per 2 metus.
   
  Įmonė „Eika“ planuoja tobulinti naują protingų namų sistemą, papildyti naujomis funkcijomis. Šiuo metu naujoji protingų namų sistema jau įdiegta dviejuose įmonės pastatytuose būstuose, tačiau, pasak įmonės atstovės, ateityje planuojama sistemą diegti standartizuotai visuose „Eika“ nekilnojamojo turto projektuose.
   
   
  Apie įmonių grupę  „Eika“
  1992 m. įkurta bendrovė „EIKA“ yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje, sėkmingai plėtojanti gyvenamųjų, komercinių, visuomeninių ir kitos paskirties pastatų projektus, kurianti naują gyvenimo ir darbo kokybę. Įmonė jau pastatė daugiau nei 3000 butų ir 270 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatų. „Eika“ daug kartų apdovanota kaip geriausia nekilnojamojo turto plėtotoja Lietuvoje, geriausiais Lietuvoje tapę ir įmonės projektai „Santariškių namai“ bei „EIKOS namai Pilaitėje“.
   
  Daugiau informacijos:
  Rasa Pečiulaitė
  Plėtros ir energetinių projektų vadovė
  Tel. +370 5 2045 811
  Faks. +370 5 2514 256
  El. p. r.peciulaite@eika.lt
  www.eika.lt