• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • „Jasinskio 2“ verslo centro obligacijas investuotojai išpirko per vieną dieną

  Obligacijų platforma „BeMyBond“ išplatino „Eika“ grupės statomo verslo centro „Jasinskio 2“ 3 mln. Eur vertės obligacijų emisiją. Obligacijos buvo išplatintos per vieną dieną, jas nupirko 267 investuotojai. Obligacijų metinė palūkanų norma – 8,5%, trukmė – 6 mėn., su galimybe išpirkti anksčiau laiko.

  Obligacijas išpirko 267 investuotojai, kurie per platformą padarė 292 pavedimus. Didžiąją investuotojų dalį sudarė mažmeniniai investuotojai, kurie galėjo investuoti nuo 1000 eurų, didžiausia investuota suma buvo 500 000 eurų, kurią investavo juridinis asmuo.

  Obligacijų emisijos metu pritrauktos lėšos bus panaudotos naujo A klasės verslo centro „Jasinskio 2“ vystymui centrinėje Vilniaus dalyje. Pastato statybos yra įsibėgėjusios, o 60% patalpų jau yra išnuomotos dviem nuomininkams: advokatų kontorai „Ellex Valiunas“ ir Nyderlandų ambasadai.

  Bendras nuomojamas verslo centro plotas bus apie 7 300 kv. m, išsidėstęs šešiuose aukštuose, pastato nuomininkams taip pat bus skirta dviejų lygių požeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Verslo centras „Jasinskio 2“ sieks „BREEAM New Construction Excellent“ sertifikato, įvertinant tvarią veiklą ir pastate dirbančių žmonių gerą savijautą. Planuojama statybų pabaiga ir perdavimas nuomininkams 2025 m. II ketvirčio gale. Projektą valdo UAB „Eika Development“.

  „Nuo pat pradžių, kai „gimė“ idėja sukurti obligacijų platformą, turėjome tikslą mažmeniniams investuotojams suteikti galimybę investuoti į institucinio lygio projektus. „Jasinskio 2“ verslo centro obligacijos yra kaip tik tokio tipo projektas – lėšos buvo renkamos trumpai paskolai prestižiniam verslo centrui vystyti, projektas yra pradėtas su ženkliomis patyrusių akcininkų investicijomis, o vėlesniame finansavimo etape prisijungs vienas iš pagrindinių bankinių žaidėjų Europoje,“ – sakė „BeMyBond“ platformos bendraįkūrėja ir vadovė Indrė Dargytė.

  „Tai, kad „Jasinskio 2“ obligacijos buvo išpirktos per vieną dieną, būtent ir parodo, kad tokių investicinių projektų poreikis rinkoje – didžiulis. Stengsimės ir toliau pasiūlyti panašaus lygio projektus investuotojams, pasinaudojant rinkoje esančiais finansavimo instrumentais, tokiais kaip fondai ar obligacijos,“ – teigia UAB „EIKA Development“ vadovas Martynas Žibūda.

  Obligacijų emisijos metu surinktos lėšos bus skirtos tarpinei paskolai, iki kol į projekto finansavimo struktūrą ateis Europoje veikiantis bankas, kuris šiuo metu vykdo projekto analizę. Projekto nuosavo kapitalo dalį yra sutelkę du akcininkai – projektinė įmonė UAB „Aurochs investments“ priklauso „Eika“ grupei ir privačiam investuotojui.

  „Eika“ grupė obligacijas leidžia jau nuo 2020 m., grupės vardu yra išleidusi dvi obligacijų emisijas, iš kurių viena yra refinansuota. Be to 2023 m. „Eika“ grupės įmonė išleido obligacijų emisiją Šiaulių kariniam miesteliui finansuoti, ši emisija 2024 m. buvo listinguota Baltic Nasdaq biržoje. Taip pat gegužės mėnesį „Eika“ grupės įmonė per „BeMyBond“ obligacijų platformą išleido obligacijų emisiją prestižinio būsto projektui „Užupio personos“. Šiuo metu obligacijomis pritrauktų lėšų suma grupės lygiu siekia 19 mln. Eur.

  Apie „BeMyBond“

  „BeMyBond“, pirmąją Lietuvoje investavimo į obligacijas platformą, įkūrė Indrė Dargytė ir Andrius Sokolovskis – ilgamečiai finansų ir investicijų srities profesionalai. Pagrindinis platformos tikslas yra mažmeniniams investuotojams suteikti galimybę investuoti į didesnes, gerą reputaciją turinčias įmones bei jų projektus. „BeMyBond“ siekia rinkai pasiūlyti finansuoti įmones ar projektus, turinčius gerą rizikos/grąžos balansą, su vidutinėmis 7–10% metinėmis palūkanomis, patogioje skaitmeninėje aplinkoje.