• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Kas daugiau laiko praleidžia darbe: vienišiai ar vaikų turintys tėvai?
  Aštuonios valandos darbo ir aštuonios valandos miego. Tokį balansą patariama išlaikyti kiekvienam darbuotojui. Deja, šiandien viršvalandžiai bei darbas savaitgaliais – dažni, o dėl to kenčia ne tik darbuotojo namai, šeima, bet ir produktyvumas. Tiesa, psichologų teigimu, darbe daugiau laiko linkę praleisti vaikų turintys tėvai, kadangi juos kur kas labiau nei vienišius spaudžia atsakomybė daugiau uždirbti ir išlaikyti šeimą.

   
  Kaip rodo tyrimai, šiandien pusiausvyra tarp darbo ir namų nepatenkintas kas penktas (21 proc.) Lietuvos gyventojas. Darbas užima vis didesnę jų gyvenimo dalį, o laiko kokybiškam poilsiui, šeimai ir namams lieka vis mažiau. Pasak psichologo Mariaus Daugelavičiaus, priežasčių, kodėl darbo valandos išsitęsia, gali būti įvairių.
   
  „Vieni žmonės yra perfekcionistai, darbus stengiasi atlikti nepriekaištingai ir neretai yra linkę į darboholizmą, o tai jau rimtas signalas, kad toks žmogus anksčiau ar vėliau persitemps. Kiti, priešingai, tiesiog neišmoksta planuotis laiko, pasimeta procesuose, todėl ir darbe užtrunka ilgiau nei kolegos“, – teigia psichologas.
   
  Vienišiai užsibūti darbe nelinkę?
   
  Tiesa, tarp darbuotojų pasitaiko ir tokių, kurie specialiai neskuba namo. Dažniausiai tai šeimų nesukūrę žmonės, vienišiai, kuriems darbas tampa priebėga nuo vienatvės. Tačiau tai tėra išimtys, kadangi vienišiai, psichologo teigimu, užsibūti darbe nelinkę.
   
  „Natūralu, kad žmonės be šeimos turi daugiau laisvo laiko, kurį galėtų skirti karjerai, tačiau darbe jie užtrunka rečiau nei šeimą turintys darbuotojai. Pastarieji jaučia motyvaciją daugiau dirbti, kadangi yra atsakingi ne tik už save, bet ir namiškius. Bet kokiu atveju, tiek šeimos nesukūrę, tiek ją turintys darbuotojai privalo suprasti, kad laikas namams, poilsiui ir miegui – būtinas“, – sako M. Daugelavičius.
   
  Vaikus turintiems tėveliams psichologas pataria laikytis režimo ir būtinai atskirti laiką, skirtą darbui, ir laiką, skirtą šeimai. Pasak jo, jei žmogus pradeda į vieną vietą plakti du dalykus – darbą ir namus – gero nelauki.
   
  Pavargę darbuotojai nereikalingi
   
  Kad rasti pusiausvyrą tarp darbo ir namų šiuolaikiniam darbuotojui yra iššūkis, įsitikinęs ir Martynas Žibūda, nekilnojamojo turto plėtros įmonės „Eika“ plėtros direktorius. Dėl šios priežasties įmonė lapkričio 19 dieną jau antrus metus organizuoja „Namų dieną“, kurios pagrindinis tikslas – skatinti žmones daugiau dėmesio skirti vienai reikšmingiausių vietų gyvenime – namams.
   
  „Kokybiškai praleistas laikas namuose yra gyvybiškai svarbus. Namuose mes ne tik pailsime, atsipalaiduojame ir pamirštame kasdienius rūpesčius, tačiau ir pasikrauname energijos, kuri reikalinga pradedant naują darbo dieną. Juk nėra tokios įmonės, kuriai būtų reikalingas iki išnaktų dirbantis, todėl nuolat pervargęs, niurzgantis ir kitus demotyvuojantis darbuotojas“, – sako M. Žibūda.
   
  Pasak jo, viršvalandžiais, savaitgaliais ir net per atostogas dirbantis žmogus anksčiau ar vėliau palūš, o jo produktyvumas kris. Tokį darbuotoją laikanti įmonė rizikuos patirti nuostolių, padidės klaidų tikimybė. Vadinasi, laikas namams, sau ir poilsiui kiekvienam darbuotojui yra gyvybiškai svarbus, nes tik pailsėjus galima siekti aukštų rezultatų ir eiti pirmyn.
   
  Kaip suderinti darbą ir namus?
   
  Kad darbe norint pasiekti aukštų rezultatų, rasti laiko laisvalaikiui ir namams būtina, sutinka ir M. Daugelavičius. Pasak jo, jeigu žmogus užtrunka darbe, o paskui atlieka pareigas ir šeimoje, ilgai taip tempti negalės.
   
  „Žmonės, kurie dirba viršvalandžius arba nebaigtus darbus nešasi į namus, tai daro savo poilsio sąskaita. Juk namuose visada atsiranda pašalinių reikalų, kurie blaško dėmesį, todėl dirbti nepavyksta. Be to, dėmesio reikalauja ir šeima, vaikai“, – sako M. Daugelavičius.
   
  Jis pataria jokiu būdu nebaigtų darbų nesinešti į namus. Tokie darbai vargu, ar bus nudirbti, nes grįžęs namo žmogus dažniausiai nebeturi jėgų dirbti, todėl rytais vėl nešasi darbus atgal. 
   
   
  Apie įmonių grupę  „Eika“
  1992 m. įkurta bendrovė „EIKA“ yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje, sėkmingai plėtojanti gyvenamųjų, komercinių, visuomeninių ir kitos paskirties pastatų projektus, kurianti naują gyvenimo ir darbo kokybę. Įmonė jau pastatė daugiau nei 3000 butų ir 270 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatų. „Eika“ daug kartų apdovanota kaip geriausia nekilnojamojo turto plėtotoja Lietuvoje, geriausiais Lietuvoje tapę ir įmonės projektai „Santariškių namai“ bei „EIKOS namai Pilaitėje“.
   
   
  Daugiau informacijos:
  Vitalija Ročė
  Rinkodaros ir komunikacijos vadovė
  Tel. +370 5 2553 324
  Mob. +370 698 56273
  El. p. vitalija@eika.lt
  www.eika.lt