• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Kaune pardavimai išaugo, o Klaipėdoje – sumažėjo
  Šiais metais Klaipėdos naujos statybos būsto rinka gana vangi, lyginat su praėjusiais metais, tuo tarpu Kaunas stebina itin aktyviais pardavimais. Antrąjį 2015 metų ketvirtį Kaune parduota 90 naujos statybos butų, o Klaipėdoje – vos 40.
  Įmonės „Eika“ duomenimis, Kaune naujos statybos butų pardavimai, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, išaugo 30 %, o lyginant su šių metų pirmuoju ketvirčiu išaugo – 38 %. Klaipėdoje, priešingai laikinajai sostinei, pardavimai sumažėjo 20 % lyginant su šių metų pirmuoju ketvirčiu ir net 63 % lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.
  Preliminariais Registrų centro duomenimis, 2015 metų antrąjį ketvirtį Kaune parduota apie 920 butų arba 36 % daugiau negu pirmąjį šių metų ketvirtį ir 16 % mažiau negu per tą patį laikotarpį 2014 metais. Uostamiestyje antrąjį šių metų ketvirtį sudaryta apie 713 būsto pardavimo sandorių, t.y. 29 % daugiau nei pirmąjį šių metų ketvirtį ir tik 2% mažiau negu praėjusiais metais tuo pačiu metu.
  Kaune, skirtingai nei Klaipėdoje, antrąjį šių metų ketvirtį pardavimų augimą paskatino nekilnojamojo turto plėtotojų taikytos akcijos ir atvirų durų dienos projektuose. „Kaune pirkėjai buvo aktyviausi tuose projektuose, kuriuose pasirinkimo galimybės yra didžiausios. Daugiausiai pirkėjų susidomėjimo sulaukusiuose projektuose buvo parduota po 4 – 6 butus per mėnesį“, – skaičiuoja įmonės „Eika“ plėtros projektų vadovas Tomas Žiaugra.
  Kaune per antrąjį šių metų ketvirtį vidutinė kvadratinio metro kaina išaugo 4 % ir šiuo metu siekia 1066 eurus. Per metus vidutinė naujos statybos butų kaina laikinojoje sostinėje išaugo vos 1 %. Pasak T. Žiaugros, Kaune didžiausią įtaką naujų butų vidutinės kainos kitimui darė nauji projektai, kurių pradinė pardavimo kaina buvo aukštesnė nei rinkos vidurkis. „Klaipėdoje naujų butų kaina per ketvirtį priešingai Kaunui sumažėjo 2 % ir šiuo metu siekia apie 1252 eurus už kvadratinį metrą, tačiau yra 2 % didesnė nei praėjusių metų liepą“, – teigia „Eika“ atstovas.
  Įmonės „Eika“ duomenimis, šiuo metu laikinojoje sostinėje ieškantys būsto gali rinktis iš 650 naujos statybos butų, o uostamiestyje – iš 640. 2015 metų antrąjį ketvirtį Klaipėdoje pasiūlą papildė tik vienas nedidelis projektas. Kaune per tą patį laikotarpį rinką papildė du projektai, kuriuose pirkėjams buvo pasiūlyta apie 80 butų.  Įvertinus šių metų pardavimo apimtis Kaune, naujo būsto sandėlio pakaktų kiek ilgiau negu 2 metams, o Klaipėdoje – net 3,5 metų. „Pastebime, jog antrąjį šių metų ketvirtį tendencijos šiuose miestuose šiek tiek pasikeitė, tačiau rinkos aktyvumas vis dar yra per mažas lyginant su Vilniumi, kad būtų galima tikėtis daugiau naujų projektų. Nekilnojamojo turto plėtotojai nuolat stebi situaciją, tačiau pradėti naujus projektus ryžtasi retas“, – teigia „Eika“ atstovas.
  Apie įmonių grupę  „Eika“
  1992 m. įkurta bendrovė „Eika“ yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje, sėkmingai plėtojanti gyvenamųjų, komercinių, visuomeninių ir kitos paskirties pastatų projektus, kurianti naują gyvenimo ir darbo kokybę. Įmonė jau pastatė daugiau nei 3000 butų ir 270 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatų. „Eika“ daug kartų apdovanota kaip geriausia nekilnojamojo turto plėtotoja Lietuvoje, geriausiais Lietuvoje tapę ir įmonės projektai „Santariškių namai“ bei „Eikos namai Pilaitėje“. Įmonių grupę sudaro: UAB „Eika“ – nekilnojamojo turto rinkos lyderė, vertinama už novatoriškumą, patikimumą bei atsakingumą; UAB „Eikos statyba“ – statybos bendrovė, sukaupusi didelę administracinių, visuomeninių, prekybos, pramonės bei gyvenamųjų namų statybos ir renovacijos patirtį.
  Kitos apžvalgos
  2015 m. I ketv. Kauno ir Klaipėdos naujų butų pardavimo apžvalga
  Daugiau informacijos:
  Tomas Žiaugra
  Projektų vadovas
  Tel. +370 5 2045 810
  Faks. +370 5 2514 256
  El. p. tomas.ziaugra@eika.lt
  www.eika.lt