• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Konkurso "Už darnią plėtrą" laimėjimas
  Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija paskelbė nekilnojamojo turto projektų konkurso "Už darnią plėtrą" laimėtojus, praneša „Verslo žinios". Kategorijoje komercinis – visuomeninis kompleksas nugalėjo konsorciumo UAB „Eika" ir AB „Achema" projekto „Jūros vartai" statiniai: „Jachtklubas", „Ryžių malūnas" ir „Keltininko namas". Šį projektą plėtoja AB „Klaipėdos laivų remontas".
   
  Geriausi projektai rinkti keliose kategorijoje: gyvenamųjų, komercinių pastatų ir daugiafunkcių kompleksų. Į geriausiųjų penketuką pateko UAB "Vilmesta", UAB "Ranga IV Investicijos", AB "Ogmios Real Estate", AB "Hanner" ir UAB „Jūros vartai" pernai plėtoti projektai.
   
  Projektai buvo įvertinti pagal tokius kriterijus: nauda miestui ir miestiečiams, architektūrinė, urbanistinė objekto kokybė bei patogumas vartotojams.
   
  "Visus metus kalbame apie darnią plėtrą, todėl ir konkursu norėjome propaguoti šią idėją", – pasakoja Dalia Bardauskienė, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) direktorė.
   
  Anot jos, nekilnojamojo turto projektus siekta įvertinti ne tik pagal architektūrą ar statybų kokybę, bet ir pagal tai, kokią pridėtinę vertę jie sukuria, kokią naudą duoda miestui ir miestiečiams.
   
  „Džiugu, kad ekspertų komisija palankiai įvertino mūsų trijų metų triūsą, nors tai tik didelio projekto, atversiančio Klaipėdiečiams jūrą ir jūrai Klaipėdą darbų pradžia", — įvertinimą komentavo AB „Klaipėdos laivų remontas" generalinis direktorius Alvydas Butkus.
   
  LNTPA į projektų vertinimo komisiją įtraukė architektus, urbanistus, žiniasklaidos, Aplinkos ministerijos ir vartotojų organizacijų atstovus. Iš viso buvo vertintas 21 projektas. Konkurse šiemet dalyvauti galėto tik LNTPA narės.