• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Naujas gyvenamųjų daugiabučių projektas Pašilaičiuose

  Pašilaičiuose, Medeinos g. 30 beveik 8,4 tūkst. kv. m pločio sklype planuojama statyti keturis penkiaaukščius daugiabučius namus. Statybos leidimas gautas 2024 03 04.

  „EIKA“ grupei priklausančios įmonės UAB „Linkmenų būstas“ užsakymu privačiame sklype buvo suprojektuoti keturi penkiaaukščiai daugiabučiai, kuriuose numatyta įrengti 138 butus, požemines ir antžemines stovėjimo aikšteles, administracines, maitinimo ar prekybos paskirties patalpas. Pagal projektą vidiniame kieme bus sutvarkyta ir aplinka: įrengiama vaikų žaidimo aikštelė, poilsio zona gyventojams, nutiesti takai ir pasodinti želdiniai, kurie užims 35 proc. teritorijos. Taip pat apželdinamos ir šalia esančių teniso kortų prieigos.

  Projekto sprendiniams aptarti buvo organizuojami susitikimai su gyventojais, po kurių dalis sprendinių buvo pakoreguoti atsižvelgiant į jų pastabas. Dalis projekto teritorijos palikta bendram naudojimui: bus įrengta viešoji erdvė, poilsio ir aktyvaus laisvalaikio zonos, teritorija gausiai želdinama, taip pat išsaugota pėsčiųjų jungtis nuo Medeinos g. iki A. Puškino gimnazijos teritorijos.

  Tariantis su arboristais, derantis su statytojais ir keičiant projektinius sprendinius (pvz. pakeitus takelių dangų konstrukcijas) sklype pavyks išsaugoti 105 medžius, iš kurių 21 bus persodintas. Šiuo metu sklype auga 161 medis.

  Dėl blogos būklės ir projekto sprendinių teks pašalinti 48 saugotinus ir 29 nesaugotinus medžius. Kaip kompensacija sklype bus pasodinti 36 medžiai ir krūmų masyvai, o už sklypo ribos, Medeinos, Gabijos, Justiniškių gatvėse – 69 medžiai ir apie 3300 kv. m. krūmų.

  Želdinių šalinimo pagrindas: 2024-04-12 leidimas kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos, ar intensyviai genėti saugotinus želdinius Nr. A320-32/24(2.3.1.20E-MAS).

   

  Daugiau apie projektą: Medeinos namai (medeinos-namai.lt)