• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Verslo centras „135“

  Užsakovas: UAB „Eika“
  Generalinis rangovas: UAB „Eikos statyba“.
  Projektuotojas: UAB „Vilniaus archprojektas“.
  Pastato architektas: Saulius Pamerneckis (UAB „SP Architektų Grupė“).
  Bendrųjų erdvių interjero autorės: UAB „Incanto Solutions“.
  Bendras plotas: 8 tūkst. 400 m2
  Sklypo plotas: 78,95 arai.
  Vietų skaičius transporto priemonėms: 200 vietų verslo centro darbuotojams ir 90 vietų gyventojams. Prie pastato įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė.
  Nuolatinių darbo vietų skaičius: maždaug 750-900.
  Statybų pradžia: 2015 m. gegužė
  Statybų pabaiga: 2016 m. lapkričio pabaiga.
  Projekto vertė: apie 16,8 mln. eurų (viso projekto, įskaitant daugiabučius).
  Tikslus adresas: Žalgirio g. 135, Vilnius.
  Vieta: Vilniaus Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankryža, vietoje nugriauto Greitosios medicinos pagalbos stoties pastato.
  Kompleksas: Verslo centras ir trys daugiabučiai gyvenamieji.
  Užimtumas: Šiuo metu jau išnuomota 75 proc. 5 tūkst. 800 m2 verslo centro patalpų, deramasi dar dėl 11 proc. nuomos.

  Nuomininkai
  UAB „Kinkanas“ – Čiop čiop Event Studio
  UAB „Kinkanas“ – Konferencijų centras
  UAB „Baltic cars“ – Hertz
  UAB „Vilmers“ – Vilmers
  UAB Apus turtas – Apus turtas
  UAB „Vividum“ – Bo concept, Hästens
  UAB “Studio moderna” – Top shop
  UAB “S4id” – S4id
  UAB „Acme valda“ – Acmė Grupė
  UAB „Caspian Logistics“- Caspian Logistics
  UAB „Squalio DPA Lietuva“
  UAB ”Ferratum Finance” – Ferratum Finance
  UAB “Dev bridge Lt”- Devbridge group
  UAB „Seo Pro“ – sem.lt

  Architektūra ir interjeras

  • Verslo centro ir gyvenamųjų namų kompleksą projektavo architekto Sauliaus Pamerneckio vadovaujama UAB „SP architektų grupė“.
  • Architektūrinio projekto tikslas – suderinti dvi pagrindines verslo centro ir gyvenamąją funkcijas. Pasirinkta santūri ir aiški tūrinė-erdvinė kompozicija, be didelių stiklo plokštumų, siekiant pastato energinio efektyvumo.
  • Taisyklinga pastato forma sukuria daugiau naudingo ploto, erdvesnių darbo vietų bei sumažina atstumą nuo langų iki tamsių zonų. Darbo vietos išdėstytos arčiau langų, o bendrosios patalpos, kurioms nebūtina dienos šviesa, įrengtos pastato viduryje.
  • Santūri tamsiai pilka pastato spalva nevargina kontrastu, taip pat natūraliai dera su žaliomis miesto erdvėmis. Dinamikos pastatui suteikia auksinio atspalvio intarpai.
  • Pastato interjerą kūrė UAB „Incanto Solutions“ dizaineriai.
  • Interjere atkartojama pastato išorės detalių geltona spalva, naudojami industrinis ir „undone“ – nebaigtų statybų stiliai. Kai kurios bendrųjų erdvių vietos atrodo tarsi nepabaigtos įrengti ar pažeistos statybų metu, pvz. palikti netinkuoti betoniniai paviršiai, atviros siūlės ar negrabiai nuglaistytos, dažais nutaškytos sienos. Ant vienos sienos nupieštas grafiti.
  • Pastato holą puošia interjero autorių suprojektuotas šviestuvas iš kabančių bei šviečiančių metalinių kubų ir tinklas su specialiu apšvietimu iš apačios. Skirtingų meninių akcentų sukurta kiekviename verslo centro aukšte.
  • Visą sieną puošiantį grafitį sukūrė jaunųjų menininkų komanda „Spray Way“. Su šiais menininkais UAB „Eika“ susipažino per savo suorganizuotą „Link’Menų“ projektą. Jo metu jauniesiems menininkams buvo leista kurti instaliacijas dabartinio verslo centro vietoje stovėjusiame Greitosios medicinos pagalbos stoties pastate iki jį nugriaunant. „Spray Way“ komanda piešė didžiulius grafičius per visą pastato fasadą, kurie EIKA paliko itin gerą įspūdį.
  • Visų patalpų išplanavimai projektuoti individualiai, pagal nuomininkų darbo specifiką ir jų poreikius. Kiekviena įmonė turi unikalų biuro interjerą.

  Infrastruktūra

  • Darbuotojai turės galimybę pakeisti darbo aplinką, dirbti, ilsėtis įrengtose bendrose erdvėse ar gryname ore. Verslo centre įrengtas didelis holas su erdve poilsiui ir trumpiems susitikimas. Pavasarį pilnai bus įrengtas vidinis kiemas bei stogo terasa 6 aukšte. Bendrose erdvėse veiks nemokamas bevielis interneto ryšys (wi-fi).
  • Dalis verslo centro patalpų nuomininkų buvo įtikinti nerengti atskirų susitikimų ar pasitarimų kambarių savo biuruose, bet naudotis tam pritaikytomis bendrosiomis erdvėmis hole ir konferencijų centrų pirmame verslo centro aukšte. Paskaičiuota, kad jeigu įmonė atsisako 25 m2 ploto pasitarimų kabineto, tai gali padėti sutaupyti apie 5 tūkst. eurų nuompinigių per metus.
  • Konferencijų centrą sudaro keturios salės – Urban, Green, Idea ir Brain. Salių pavadinimai parinkti neatsitiktinai, o pagal vidaus interjerą ir salių paskirtį. Didžioji salė Urban talpina iki 80 žmonių ir yra skirta mokymams bei konferencijoms. Green salė, talpinanti iki 50 žmonių, turi neįprastą dirbtinės vejos dangą, kuri sukuria itin jaukią atmosferą. Brain ir Idea salės yra skirtos mažiems susitikimams iki 6-8 žmonių. Brain salė yra skirta daugiau vadovų susitikimams, o Idea salė skirta kūrybiniams susitikimams.
  • Verslo centre įrengtos dvi terasos – maždaug 170 ir 120 m2 dydžio. Viena jų priklausys tik šeštojo aukšto nuomininkui UAB „Seo Pro“, antrąja naudosis visi norintys. Ne darbo metu čia įvairius renginius planuoja rengti verslo centre įsikūręs restoranas „Čiop Čiop Event Studio“ su profesionaliais virtuvės šefais.
  • Erdviame vidiniame kieme bus įrengta poilsio ir pramogų zona, numatyta vieta mankštai.
  • UAB „Eika“ ir Vilniaus miesto savivaldybės atliko Linkmenų ir dalies Žalgirio gatvės dangos remonto darbus, įrengė pėsčiųjų ir dviračių takus, Linkmenų gatvės dalyje buvo rekonstruoti inžineriniai tinklai, sankryžoje pastatytas naujas šviesoforas.
  • Į darbą verslo centro darbuotojams bus patogu atvažiuoti tiek dviračiu, tiek automobiliu. Verslo centre bus įrengta 150 saugomų vietų dviračiams bei dviračių remonto punktas. Pirmame aukšte įrengti vyrų ir moterų dušai su persirengimo patalpa visiems verslo centro darbuotojams.
  • Darbuotojų ir klientų patogumui verslo centre įrengta patogi 200 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Įvažiuoti į verslo centro automobilių stovėjimo aikštelę bus galima tik nuskaičius transporto priemonės valstybinį numerį, kuris yra įvestas į sistemą, arba skambinant mobiliuoju telefonu.

  Technologijos

  • Kiekvienas aukštas turi savo vėdinimo mašiną, kuri projektuojama pagal tame aukšte įsikursiančių įmonių poreikius. Prie vėdinimo kameros sumontuota drėkinimo sekcija, kuri užtikrina, kad paduodamas šviežias oras į patalpas būtų pakankamai drėgnas. Drėkinimas numatytas šaltuoju laikotarpiu, kai lauke santykinė drėgmė yra stipriai sumažėjusi. Tinkamas drėkinimas itin svarbus alergiškiems bei sausą odą ar kitokių odos problemų turintiems žmonėms.
  • Šildymo ir vėdinimo sistemos suprojektuotos pagal pasaulio šalis. Vienu metu atitinkamai pagal oro sąlygas pietinėje pusėje dirbantys darbuotojai galės įsijungti šaldymą, o šiaurinėje – šildymą.
  • Sistemų efektyvumą ir energijos kaštų taupymą užtikrina pastato valdymo sistema (BMS), kuri inžinerines sistemas valdo nuotoliniu būdu. BMS reguliuoja patalpų temperatūrą, oro drėgnumą, paduodamo šviežio oro kiekį ne tik visam pastatui, bet ir atskirai aukštais ir atskiromis patalpomis.
  • Priešgaisrinę saugą padeda užtikrinti pastate sumontuoti varstomi langai. Varstomi langai pasirinkti remiantis BREEAM rekomendacijomis, kad pastatas galėtų būti vėdinamas natūraliai.
  • Šiuo metu baigiamos pasaulinio tvarumo sertifikato BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) suteikimo verslo centrui procedūros. Siekiama gauti „Very Good“ įvertinimą. Specialistai jau įvertino pastato energetikos, modernių inžinerinių sprendinių bei itin efektyvių įrenginių parinkimą, taip pat komforto sąlygų užtikrinimą (CO2 davikliai, mikroklimato reguliavimas, poilsio zonos, LED apšvietimas, roletai), transporto infrastruktūrą (dviračių takai, stotelė šalia, susisiekimas su svarbiais objektais). Įvertintas ir atliekų rūšiavimas – pastate bus rūšiuojamos popieriaus, plastiko, stiklo, metalo bei maisto atliekos.
  • Įrengtos pakeliamų grindų sistemų, kurias naudojant lengva planuoti, pertvarkyti bei kurti naujas darbo vietas su telefono linijomis, kompiuteriais bei apšvietimu. Laisva erdvė po pakeliamomis grindimis gali būti naudojama ir kitoms pastato komunikacijoms (vandentiekiui, elektros, telefono, duomenų perdavimo linijoms, oro tiekimo, šildymo, ventiliacijos bei kondicionavimo sistemoms) įrengti. Taip paslėptas komunikacijas vėliau galima lengvai prižiūrėti.

   

  Verslo centro nuotraukas galite peržiūrėti mūsų Facebook paskyroje „Namai Man“.

  vc135-holas-1a-hires-1-kopija

  Daugiau informacijos
  Jorūnė Juodžbalytė
  EIKA Rinkodaros ir komunikacijos vadovė
  Mob. +370 686 80126
  El. paštas: jorune.juodzbalyte@eika.lt