• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Vilniuje per liepą parduota virš 50 naujų butų
  Liepos mėnesį Vilniaus pirminėje NT rinkoje užfiksuotas mažiausias pardavimų skaičius šiais metais, kuriam įtakos turėjo ne tik ekonomikos sulėtėjimas, bet ir sezoniškumas.
   
  Preliminariais VĮ „Registrų centras“ duomenimis liepos mėnesį įregistruota per 50 naujų butų pardavimo sandorių. Šiuos duomenis patvirtina ir UAB „EIKA“ rinkos analitikas Tomas Žiaugra, kurio teigimu parduota/rezervuota mažiau nei po vieną butą kiekviename Vilniaus NT projekte, kurių yra apie 70 (atmetus sustabdytus ir užšaldytus projektus). Rinkos analitikas teigia: „padėtis pirminėje Vilniaus NT rinkoje nėra beviltiška, nors spaudoje pasirodė klaidingų pranešimų, kad Vilniuje per liepą parduota vos 10 naujos statybos butų“.
   
  Daugiausiai apie 30 parduotų/rezervuotų butų per liepos mėnesį užfiksuota ekonominėje klasėje. Būsto pirkėjai dažniausi rinkosi butus Pilaitėje, Lazdynuose bei Žirmūnuose. Vidutinėje klasėje per liepos mėnesį užfiksuota apie 10 naujų pardavimų/rezervacijų, tačiau patraukliausius rajonus išskirti sunku. Prasčiausia situacija prestižinėje klasėje, kur daugelyje projektų pardavimai/rezervacijos buvo nuliniai ar net minusiniai. Didžiausias aktyvumas šioje klasėje buvo Naujamiestyje esančiuose projektuose.
   
  „Liepos mėnuo kasmet pats vasariškiausias ir gerų orų, ir butų pardavimų atžvilgiu – išvengti sezoniškumo beveik neįmanoma“ – teigia T. Žiaugra. Pastaraisiais mėnesiais pirkėjai vis labiau pasitiki žinomais vystytojais, kurių butų pardavimai paskutinius keletą mėnesių didžiausi lyginant su mažesnių vystytojų projektais. Nors naujų butų pardavimai mažėja, susidomėjimas nauju būstu išlieka. Tai rodo augantis NT portalų lankytojų skaičius, todėl konstatuoti butų pardavimo sąstingį per anksti. Tikrąją situaciją NT rinkoje galėsime vertinti tik atėjus rudeniui.
                                                                             
   
  Apie Įmonių grupę „Eika“
  1992 m. įkurta bendrovė „Eika“ yra viena didžiausių nekilnojamojo turto vystymo ir statybos įmonių gupių Lietuvoje. Įmonių grupę sudaro: UAB „Eika“ – nekilnojamojo turto rinkos lyderė, vertinama už novatoriškumą, patikimumą bei atsakingumą; UAB „Eikos statyba“ – statybos bendrovė, sukaupusi didelę administracinių, visuomeninių, prekybos, pramonės bei gyvenamųjų namų statybos ir renovavimo patirtį; UAB „Inžinerinės idėjos“ – inžinerinių sistemų projektavimo, diegimo ir priežiūros specialistai. Įmonių grupės paslaugų kokybę užtikrina įdiegti kokybės ir aplinkosaugos standartai ISO 9001:2000 ir ISO 14001:2004.
   
  Daugiau informacijos:
  Domas Dargis
  Plėtros direktorius
  Tel.  +370 5 2514 253 
  Faks. +370 5 2514 256
  El. paštas: domas@eika.lt