• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • 3 metų naujų butų sandėlis ir Kaune, ir Klaipėdoje
  Šiais metais Kauno ir Klaipėdos naujos statybos būsto rinka vangi, tai rodo būsto pardavimų ir pasiūlos kitimo tendencijos. Įmonės „Eika“ duomenimis, šiuo metu laikinojoje sostinėje ieškantys būsto gali rinktis iš 680 naujos statybos butų, o uostamiestyje – iš 670. Pirmąjį šių metų ketvirtį abiejuose miestuose užfiksuotas panašus pardavimo sandorių skaičius: tiesiogiai iš nekilnojamojo turto plėtotojų ir Kaune, ir Klaipėdoje nupirkta po 50 butų.
  „Įvertinus dabartinę pasiūlą ir pardavimų apimtis, naujų butų sandėlio tiek Kaune, tiek Klaipėdoje pakaktų ilgiau negu trims metams. Per pirmąjį šių metų ketvirtį daugelyje projektų buvo parduota iki penkių butų, kas byloja apie žemą rinkos likvidumą“, – teigia Tomas Žiaugra, „Eika“ plėtros projektų vadovas.
  Kaune naujos statybos butų pardavimai lyginant su praėjusių metų paskutiniu ketvirčiu nepakito, o lyginant su ypatingai aktyviu 2014 metų pirmuoju ketvirčiu sumažėjo net tris kartus. Klaipėdoje pirmojo šių metų ketvirčio pardavimai lyginant su 2014 metų paskutiniu ketvirčiu išaugo 1,5 karto, tačiau lyginant su praėjusių metų pirmuoju ketvirčiu sumažėjo 39 %. Pardavimų sandorių skaičius rodo, kad rinkos aktyvumas grįžo į 2013 metų lygį.
  Preliminariais Registrų centro duomenimis 2015 metų pirmąjį ketvirtį Kaune parduota apie 680 butų arba 25 % mažiau negu paskutinį praėjusių metų ketvirtį ir net 34 % mažiau negu pirmąjį 2014 metų ketvirtį. Klaipėdoje tuo pačiu laikotarpiu sudaryta apie 550 būsto pardavimo sandorių, t.y. 14 % mažiau nei paskutinį 2014 metų ketvirtį ir atitinkamai 37 % mažiau negu praėjusiais metais tuo pačiu metu.
  Kaune jau antrąjį ketvirtį iš eilės vidutinė kvadratinio metro kaina nekinta ir šiuo metu siekia 1026 eurus. Per metus vidutinė naujos statybos butų kaina laikinojoje sostinėje sumažėjo net 9 %.  „Kaune naujų butų vidutinės kainos kitimui didžiausią įtaką darė nauji projektai, kurių pradinė pardavimo kaina buvo žemesnė nei rinkos vidurkis. Klaipėdoje naujų butų kaina per metus priešingai Kaunui padidėjo 4 % ir šiuo metu siekia apie 1283 eurus už kvadratinį metrą. Vidutinę kv. metro kainą uostamiestyje kilstelėjo pora naujų aukštesnės klasės daugiabučių projektų“, – kainų kitimo priežastis vardija  „Eika” atstovas.
  2015 metų pirmąjį ketvirtį Klaipėdoje pasiūlą papildė tik vienas naujas projektas, kita dalis rinką papildžiusių butų buvo tęstiniuose projektuose. Kaune per pirmus tris šių metų mėnesius nebuvo pradėtas nei vienas naujas projektas, tačiau kaip ir uostamiestyje, naujais butais pasiūlą papildė anksčiau pradėti projektai.
  „Nors rinka gana vangi ir būsto likvidumas nėra didelis, tikėtina, kad tiek Klaipėdoje, tiek Kaune sulauksime ir naujų projektų. Pastebime, kad rinką papildantys nauji daugiabučiai sulaukia kelis kartus didesnio pirkėjų susidomėjimo nei jau pastatyti namai. Tikėtina, kad nekilnojamojo turto plėtotojai šiais metais pagaliau pasiūlys projektų, kurie bus pranašesnis technologiniais sprendimais, pavyzdžiui, rekuperacija, išmaniuoju šildymo reguliavimu ar kitais sprendimais“, – teigia T. Žiaugra.
  Apie įmonių grupę  „Eika“
  1992 m. įkurta bendrovė „Eika“ yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje. Įmonių grupę sudaro: UAB „Eika“ – nekilnojamojo turto rinkos lyderė, vertinama už novatoriškumą, patikimumą bei atsakingumą; UAB „Eikos statyba“ – statybos bendrovė, sukaupusi didelę administracinių, visuomeninių, prekybos, pramonės bei gyvenamųjų namų statybos ir renovacijos patirtį.
  Kitos apžvalgos
  2014 m. Kauno ir Klaipėdos naujų butų pardavimo apžvalga
  Daugiau informacijos:
  Tomas Žiaugra
  Projektų vadovas
  Tel. +370 5 2045 810
  Faks. +370 5 2514 256
  El. p. tomas.ziaugra@eika.lt
  www.eika.lt