• Titulinis
 • EIKA Obligacijos

  2022 m. rugsėjo mėn. nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė UAB „Eika“ išplatino antrąją 5 mln. eurų vertės obligacijų emisiją ir pritraukė kapitalą už 6 proc. metinių palūkanų, mokamų kas pusmetį. Emisijoje dalyvavo tiek mažmeniniai investuotojai, paprastai investuojantys iki 50 000 eurų, tiek laisvų lėšų turintys didesni investuotojai (angl. high net-worth indviduals), didelį susidomėjimą parodė ir privačios bankininkystės klientai, viso 111 fizinių ir juridinių asmenų.  

  „Turime ypatingą investuotojų pasitikėjimą mūsų įmonių grupe. EIKA net ir dabartinėmis aplinkybėmis gali pasiskolinti kapitalo rinkose už panašią kainą kaip ir pirmąjį kartą. Diversifikuotas finansavimas padeda mums toliau užtikrintai plėtoti numatytus projektus ir artimu metu pasiūlyti daugiau būstų Vilniaus rinkai“, – teigia Domas Dargis, EIKA generalinis direktorius.

  Rugsėjo 8–23 d. vykęs platinimas, kurį organizavo AB Šiaulių bankas, vyko aukciono principu, t. y. investuotojai galėjo patys indikuoti, už kokias palūkanas paskolinti lėšas rėžyje tarp 5.5 ir 6 proc. Palūkanų indikacijos pasiskirstė šiomis proporcijomis: 2,967,000 eurų suma buvo pasirašyta su 5.5 proc. palūkanų indikacijomis (59 proc. emisijos sumos), 1,653,000 eurų suma pasirašyta su 6 proc. palūkanomis (33 proc. emisijos) ir likusi 380,000 eurų suma rėžyje tarp 5.7 proc. ir 5.9 proc. (8 proc. emisijos). Pagal aukciono principą, EIKA turėjo galimybę išleisti beveik 3 mln. eurų obligacijų už 5.5 proc. arba išpildyti visą 5 mln. eurų emisiją paskirstant visiems investuotojams po 6 proc. Visi investuotojai, nepaisant įrašytos žemesnės palūkanų normos paraiškų pildymo metu, gavo aukščiausią palūkanų normą (6 proc.).

  „Stiprinant savo pozicijas kapitalo rinkose, „Eika“ žengė dar vieną žingsnį. Paaštrėjusi geopolitinė situacija nesutrukdė sėkmingai užbaigti platinimo, investuotojams ieškant užuovėjos rinkų turbulencijos periodu. Klientams imponavo ne tik puikiai pažįstamas „Eikos“ prekės ženklas, bet ir galimybė pasirinkti pageidaujamas palūkanas,“ – sakė Domas Klimavičius, Šiaulių banko investicinių paslaugų grupės vadovas.

  Antrosios EIKA emisijos rezultatai yra panašūs į pirmosios, kurią EIKA išleido 2020 m. lapkritį. Tuomet Šiaulių bankas taip pat organizavo palūkanų aukcioną, kurio metu investuotojai galėjo indikuoti nuo 4.5 iki 5 proc. palūkanas. Tuo metu visa 5 mln. eurų emisija buvo išplatinta už galutines 5% palūkanas.

  Pirmąją emisiją EIKA planuoja refinansuoti 2022 m. lapkritį, kuomet pasiūlys esamiems investuotojams dar kartą paskolinti lėšas 2–jiems metams, bet jau už aukštesnes, 6 proc. palūkanas, nustatytas antrosios emisijos aukciono metu. Taip siekiama pirmosios emisijos investuotojams pasiūlyti tokią pat grąžą kaip ir antrosios obligacijų emisijos pirkėjams.

   

  Informacinis dokumentas

   Pagrindiniai faktai apie obligacijų emisiją:

   • Platinimo laikotarpis: 2022 m. rugsėjo 8 – 23 d.
   • Vertybinių popierių tipas: Paprastosios nekonvertuojamosios, fiksuotų palūkanų obligacijos
   • Emisijos dydis: 5 000 000 EUR
   • Palūkanų norma: 5.5-6%
   • Palūkanų mokėjimas: Kas 6 mėn. (pusmetinis)
   • Trukmė: 2 metai
   • Nominali vienos obligacijos vertė: 1 000 EUR

   Esant poreikiui susipažinti su UAB EIKA grupės konsoliduotomis metinėmis finansinėmis ataskaitomis rašykite el. paštu obligacijos@eika.lt.

   Dažnai užduodami klausimai (D.U.K.):

   1. Kur ir kaip galėčiau įsigyti EIKA obligacijų?

   Dėl EIKA obligacijų įsigijimo kreipkitės į ŠIAULIŲ BANKĄ šiais kontaktais: el. paštu sbbroker@sb.lt arba telefonais 8 5 2 462 465; 8 5 2 032 266.

   2. Palūkanos bus nustatomos aukciono principu. Kaip tai veikia?

   Investuotojai, pageidaujantys įsigyti EIKA obligacijų turi užpildyti Paraišką ŠIAULIŲ BANKE ir nurodyti norimą palūkanų normą (nuo 5.5 proc. iki 6 proc.), už kurią jie norėtų paskolinti EIKA įmonei. Prioritetas bus teikiamas Paraiškoms, kurios bus atsiųstos pirmiausia (rugsėjo 8 – 23 d. platinimo laikotarpiu), taip pat kuriose bus nurodoma žemiausia palūkanų norma (5.5 proc.). Aukcionas gali baigtis anksčiau nei platinimo laikotarpio pabaiga (rugsėjo 23 d.) tuo atveju, jei už žemiausią palūkanų normą (5.5 proc.) bus išplatinta visa emisijos suma (5 mln. Eur).

   3. Ar svarbu, kada užpildysiu Paraišką platinimo laikotarpio metu?

   Taip, alokacijų prioritetą gaus investuotojai, anksčiausiai užpildę ir apmokėję Paraiškas platinimo laikotarpio metu (rugsėjo 8 – 23 d.), taip pat investuotojai, nurodę žemiausią palūkanų normą (5.5 proc.).

   4. Ar platinimo sąlygos priklauso nuo investuojamos sumos?

   Ne. Vienodos sąlygos bus taikomos visiems: norintiems investuoti fiziniams, juridiniams, instituciniams investuotojams bei EIKA darbuotojams ir susijusiems asmenims.

   5. Kaip žinoti, ar mano Paraiška buvo tenkinama?

   Platinimo laikotarpio metu investuotojai užpildo Paraišką ir perveda pinigus į paraiškoje nurodytą ŠIAULIŲ BANKO sąskaitą. Jei Paraiška yra tenkinama, investuotojas gauna obligacijas į savo vertybinių popierių sąskaitą; jei ji nėra tenkinama, pinigai grąžinami į investuotojo sąskaitą, iš kurios buvo atliktas mokėjimas.

   6. Kada reiktų pervesti pinigus?

   Investuotojai turėtų pervesti pinigus, pasirašę Obligacijų sutartį.

   7. Ar yra kokių sąlygų, kurias turėtų įvykdyti investuotojai?

   Investuotojai, norintys įsigyti EIKA obligacijų, turi turėti arba atsidaryti vertybinių popierių sąskaitą ŠIAULIŲ BANKE arba viename iš Lietuvoje veikiančių bankų ar finansų tarpininkų.

   8. Kada galiu tikėtis gauti pirmąjį palūkanų mokėjimą?

   Planuojama, kad EIKA obligacijų palūkanos bus mokamos kas pusmetį, tad pirmasis mokėjimas numatomas 2023 m. kovą.

   9. Jei norėsiu, ar galiu tikėtis parduoti obligacijas anksčiau termino laiko?

   Taip, antrinis EIKA obligacijų pardavimas yra galimas, tačiau negarantuotinas. Turėsite kreiptis į savo finansų įstaigą, kurioje saugosite obligacijas.

   10. Ar EIKA obligacijos yra su įkeitimu?

   Ne, EIKA obligacijos yra be įkeitimo, t. y. įmonės valdomas turtas nebus įkeičiamas. UAB „EIKA“ yra motininė bendrovė, valdanti komercinio nekilnojamojo turto objektus, tokius kaip verslo centrai „Dvyniai“ ir „Live Square“, prekybos centrai „IKI“ Karaliaučiaus g., „Pupa“ ir „Smiltė“ bei viešbutis „Hilton Garden Inn“. Leidžiamų obligacijų palūkanų mokėjimai bus paremti nuomos, gaunamos iš šių objektų, pajamomis, o obligacijų išpirkimas – pajamomis, gaunamomis iš butų pardavimo.

   11. Ar EIKA obligacijos bus listinguojamos First North biržoje?

   Ne, šios EIKA obligacijų emisijos neplanuojama listinguoti First North biržoje dėl mažos emisijos apimties, tačiau ateityje, galimai didėjant emisijų apimtims, planuojama tai padaryti.

   12. Kodėl EIKA skolinasi tiek mažai, palyginus su savo projektų apimtimis?

   Nekilnojamojo turto vystyme išankstinis lėšų poreikis nėra didelis, t. y. lėšos yra įdarbinamos per laiko periodą, atsiskaitant už sklypą, projektuojant ir pradedant statybos darbus.

   13. Kodėl EIKA norimos obligacijų palūkanos yra santykinai žemesnės nei kitų dalyvių, vystančių nekilnojamojo turto projektus rinkoje?

   EIKA obligacijų emitentas yra UAB „EIKA“, motininė bendrovė, veikianti rinkoje jau 29 metus bei valdanti komercinius nekilnojamojo turto objektus, kurie istoriškai generavo stabilų nuomos pajamų srautą. Obligacijos nėra siejamos su dukterinės įmonės vienetiniu projektu, taip pat jų aptarnavimas ir grąžinimas nebus priklausomas nuo vieno projekto sėkmės. Dvejų metų obligacijų trukmė yra trumpesnė, nei įprasta rinkoje, suteikianti papildomą aiškumą trumpalaikėje perspektyvoje.

   14. Kam bus naudojamos per obligacijų platinimą pritrauktos lėšos?

   Pritrauktos lėšos bus naudojamos EIKA grupės vystomų projektų finansavimui, pirmiausia artimiausių projektų vystymui, tame tarpe „Bajorų alėjoms“ bei projektams Medeinos ir Blindžių gatvėse.

   15. Neradau atsakymo į man rūpimą klausimą, kur galėčiau kreiptis dėl atsakymų į papildomus klausimus?

   Galite rašyti mums el. paštu obligacijos@eika.lt, pasistengsime atsakyti į visus jums rūpimus, su obligacijomis susijusius, klausimus.

   Nepraleiskite rinkos naujienų!