• Titulinis
 • Obligacijos
  Mieli investuotojai,

   

  Spalio 26 d. pradedame platinti 5 mln. EUR vertės obligacijų emisiją. Vertybinius popierius nusprendėme išleisti pirmąjį kartą ir tikimės pritraukti ne tik stambius institucinius, bet ir mažmeninius investuotojus, ieškančius patikimų, fiksuotą palūkanų grąžą siūlančių investavimo instrumentų. 

  Dvejų metų trukmės obligacijas nuo spalio 26 iki lapkričio 11 dienos platins mūsų partneris AB Šiaulių bankas. Planuojama metinė palūkanų norma – nuo 4,5 iki 5 proc., o tikslus palūkanų dydis bus nustatytas aukciono būdu – pildydami obligacijų įsigijimo paraiškas jas galės pasiūlyti patys rinkos dalyviai, būsimi investuotojai. Vienos obligacijos nominalo vertė bus 1 000 EUR, tad tikimės, kad į kapitalo rinką įsitrauks ir nauji mažmeniniai investuotojai, kurie į obligacijas investuos pirmą kartą.

  „NT įmonių platinamos obligacijos Lietuvoje dar yra pakankamai retas lėšų pritraukimo būdas, skirtingai nei kitose šalyse, pavyzdžiui, Estijoje ar Skandinavijos regione, kur ilgametę patirtį sukaupusios  įmonės nuolat ieško alternatyvių skolinimosi būdų. Taip įmonės siekia diversifikuoti finansavimo šaltinius ir skolintis ne tik iš bankų, bet ir iš institucinių ar mažmeninių investuotojų“, – teigia Domas Dargis, „Eika“ generalinis direktorius.

  „Patikimų įmonių iš NT ir kitų sektorių atėjimas į kapitalo rinką sukuria platesnes galimybes investuotojams, kurie žemų indėlių palūkanų aplinkoje nuolat ieško įvairesnių investavimo priemonių. Tiek įmonėms, tiek investuotojams yra naudinga, kad toks lėšų pritraukimo būdas ima sparčiai populiarėti ir Lietuvoje“, – teigia Tomas Varenbergas, „Šiaulių banko“ Rinkų ir iždo departamento direktorius.

   

   

  Obligacijos – vienas iš saugiausių investavimo instrumentų, nes investuotojas gauna fiksuotą grąžą palūkanų forma. Be to, „Eikos“ obligacijos yra trumpo termino – jos bus išperkamos jau po dvejų metų. Palūkanos investuotojams bus mokamos kas pusmetį.

  „Per 27-erius veiklos metus išvystėme diversifikuotą komercinio NT portfelį, įskaitant biurų kompleksus „Live Square“ ir „Dvyniai“, prekybos centrus „Pupa“ ir „Smiltė“ bei viešbutį „Hilton Garden Inn“. Iš šių objektų gaunamos nuomos pajamos šiuo metu užtikrina subalansuotą lėšų srautą įmonėje, jos taip pat bus naudojamos obligacijų palūkanoms padengti. Susidomėjimą platinamomis obligacijomis jau pareiškė ir institucinis investuotojas, su kuriuo šiuo metu deramės dėl dalies obligacijų emisijos išpirkimo“, – teigia „Eika“ generalinis direktorius.

  Planuojame, kad pritrauktos lėšos bus skiriamos būsimų „Eikos“ grupės projektų vystymui, o pirmiausia, nukreiptos į šv. Stepono gatvėje numatytą bendruomeniško gyvenimo apartamentų („co-living“) projektą.

  Šioje svetainėje dalinamės viešu informaciniu dokumentu, kur visuomenei pateikėme detalią informaciją apie „Eika“ grupės įmones, NT projektus ir valdomus objektus, įmonės valdymą bei finansinius skaičius. Informacinį dokumentą galite atsisiųsti paspaudę žemiau esančią nuorodą. Jei turite klausimų mums, rašykite el. paštu obligacijos@eika.lt.

   

  Džiaugiamės jūsų susidomėjimu,

  „Eika“ komanda

  Informacinis dokumentas

  Pagrindiniai faktai apie obligacijų emisiją:

  • Platinimo laikotarpis: 2020 m. spalio 26 – lapkričio 11 d.
  • Vertybinių popierių tipas: Paprastosios nekonvertuojamosios, fiksuotų palūkanų obligacijos
  • Emisijos dydis: 5 000 000 EUR
  • Palūkanų norma: 4.5-5%
  • Palūkanų mokėjimas: Kas 6 mėn. (pusmetinis)
  • Trukmė: 2 metai
  • Nominali vienos obligacijos vertė: 1 000 EUR
  UAB EIKA įmonių grupės 2019 m. Konsoliduota metinė finansinė ataskaita

   

  UAB EIKA įmonių grupės 2018 m. Konsoliduota metinė finansinė ataskaita

   

  Dažnai užduodami klausimai (D.U.K.):

  1. Kur ir kaip galėčiau įsigyti EIKOS obligacijų?

  Dėl EIKOS obligacijų įsigijimo kreipkitės į ŠIAULIŲ BANKĄ šiais kontaktais: el. paštu sbbroker@sb.lt  arba telefonais 8 5 2 462 465; 8 5 2 032 266.

  2. Palūkanos bus nustatomos aukciono principu. Kaip tai veikia?

  Investuotojai, pageidaujantys įsigyti EIKOS obligacijų turi užpildyti Paraišką ŠIAULIŲ BANKE ir nurodyti norimą palūkanų normą (nuo 4.5 proc. iki 5 proc.), už kurią jie norėtų paskolinti EIKAI. Prioritetas bus teikiamas Paraiškoms, kurios bus atsiųstos pirmiausia (spalio 26 d. – lapkričio 11 d. platinimo laikotarpiu), taip pat kuriose bus nurodoma žemiausia palūkanų norma (4.5 proc.). Aukcionas gali baigtis anksčiau nei platinimo laikotarpio pabaiga (lapkričio 11 d.) tuo atveju, jei už žemiausią palūkanų normą (4.5 proc.) bus išplatinta visa emisijos suma (5 mln. Eur).

  3. Ar svarbu, kada užpildysiu Paraišką platinimo laikotarpio metu?

  Taip, alokacijų prioritetą gaus investuotojai, anksčiausiai užpildę ir apmokėję Paraiškas platinimo laikotarpio metu (spalio 26 d. – lapkričio 11 d.), taip pat investuotojai, nurodę žemiausią palūkanų normą (4.5 proc.).

  4. Ar platinimo sąlygos priklauso nuo investuojamos sumos?

  Ne. Vienodos sąlygos bus taikomos visiems: norintiems investuoti fiziniams, juridiniams, instituciniams investuotojams bei EIKOS darbuotojams ir susijusiems asmenims.

  5. Kaip žinoti, ar mano Paraiška buvo tenkinama?

  Platinimo laikotarpio metu investuotojai užpildo Paraišką ir perveda pinigus į paraiškoje nurodytą ŠIAULIŲ BANKO sąskaitą. Jei Paraiška yra tenkinama, investuotojas gauna obligacijas į savo vertybinių popierių sąskaitą; jei ji nėra tenkinama, pinigai grąžinami į investuotojo sąskaitą, iš kurios buvo atliktas mokėjimas.

  6. Kada reiktų pervesti pinigus?

  Investuotojai turėtų pervesti pinigus, pasirašę Obligacijų sutartį.

  7. Ar yra kokių sąlygų, kurias turėtų įvykdyti investuotojai?

  Investuotojai, norintys įsigyti EIKOS obligacijų, turi turėti arba atsidaryti vertybinių popierių sąskaitą ŠIAULIŲ BANKE arba viename iš Lietuvoje veikiančių bankų ar finansų tarpininkų.

  8. Kada galiu tikėtis gauti pirmąjį palūkanų mokėjimą?

  Planuojama, kad EIKOS obligacijų palūkanos bus mokamos kas pusmetį, tad pirmasis mokėjimas numatomas 2021 m. gegužę.

  9. Jei norėsiu, ar galiu tikėtis parduoti obligacijas anksčiau termino laiko?

  Taip, antrinis EIKOS obligacijų pardavimas yra galimas, tačiau negarantuotinas. Turėsite kreiptis į savo finansų įstaigą, kurioje saugosite obligacijas.

  10. Ar EIKA obligacijos yra su įkeitimu?

  Ne, EIKOS obligacijos yra be įkeitimo, t. y. įmonės valdomas turtas nebus įkeičiamas. UAB „EIKA“ yra motininė bendrovė, valdanti komercinio nekilnojamojo turto objektus, tokius kaip verslo centrai „Dvyniai“ ir „Live Square“, prekybos centrai „Pupa“ ir „Smiltė“ bei viešbutis „Hilton Garden Inn“. Leidžiamų obligacijų palūkanų mokėjimai bus paremti nuomos, gaunamos iš šių objektų, pajamomis, o obligacijų išpirkimas – pajamomis, gaunamomis iš butų pardavimo.

  11. Ar EIKOS obligacijos bus listinguojamos First North biržoje?

  Ne, pirmosios EIKA obligacijų emisijos neplanuojama listinguoti First North biržoje dėl mažos emisijos apimties, tačiau ateityje, galimai didėjant emisijų apimtims, planuojama tai padaryti.

  12. Kodėl EIKA skolinasi tiek mažai, palyginus su savo projektų apimtimis?

  Nekilnojamojo turto vystyme išankstinis lėšų poreikis nėra didelis, t. y. lėšos yra įdarbinamos per laiko periodą, atsiskaitant už sklypą, projektuojant ir pradedant statybos darbus. Tai yra pirmoji EIKOS obligacijų emisija, tačiau ateityje jų planuojama daugiau.

  13. Kodėl EIKOS norimos obligacijų palūkanos yra santykinai žemesnės nei kitų dalyvių, vystančių nekilnojamojo turto projektus rinkoje?

  EIKOS obligacijų emitentas yra UAB „EIKA“, motininė bendrovė, veikianti rinkoje jau 27 metus bei valdanti komercinius nekilnojamojo turto objektus, kurie istoriškai generavo stabilų nuomos pajamų srautą. Obligacijos nėra siejamos su dukterinės įmonės vienetiniu projektu, taip pat jų aptarnavimas ir grąžinimas nebus priklausomas nuo vieno projekto sėkmės. Dvejų metų obligacijų trukmė yra trumpesnė, nei įprasta rinkoje, suteikianti papildomą aiškumą trumpalaikėje perspektyvoje.

  14. Kam bus naudojamos per obligacijų platinimą pritrauktos lėšos?

  Pritrauktos lėšos bus naudojamos EIKOS grupės vystomų projektų finansavimui, pirmiausia bendruomeniško gyvenimo apartamentų („co-living“) projekto šv. Stepono gatvėje vystymui.

  15. Neradau atsakymo į man rūpimą klausimą, kur galėčiau kreiptis dėl atsakymų į papildomus klausimus?

  Galite rašyti mums el. paštu obligacijos@eika.lt, pasistengsime atsakyti į visus jums rūpimus, su obligacijomis susijusius, klausimus.

  Nepraleiskite rinkos naujienų!