• Titulinis
 • Obligacijos
  Pirmą kartą vertybinius popierius nusprendusi išleisti nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Eika“ sėkmingai išplatino 5 mln. Eur vertės obligacijų emisiją. Dvejų metų trukmės obligacijos pritraukė daugiau nei 100 mažmeninių ir institucinių investuotojų, o investuojamos sumos svyravo nuo minimalios 1 000 Eur iki 500 tūkst. Eur.

  „Sėkmingas obligacijų išplatinimas parodo, kad pasitikėjimas, kurį turime NT rinkoje ir verslo bendruomenėje, gali būti „perkeliamas“ ir į kapitalo rinką. Šis lėšų pritraukimo būdas leidžia pasinaudoti alternatyviomis NT projektų finansavimo galimybėmis ir taip diversifikuoti finansavimo šaltinius. Tai ypač svarbu dabar, karantino laikotarpiu, kadangi projektų nestabdome ir viskas vyksta toliau, kaip suplanuota“, – teigia Domas Dargis, „Eika“ generalinis direktorius.

  UAB „Eika“ obligacijas nuo spalio 26 iki lapkričio 11 dienos platino AB Šiaulių bankas, taip pat viešoje erdvėje savo klientų susidomėjimą deklaravo turto valdytojas UAB FPĮ „Gerovės valdymas“.

  „Eika“ debiutas kapitalo rinkose tapo ypatingu, nes ekonominio neapibrėžtumo metu pavyko sudominti didelį skaičių investuotojų. Įmonės žinomumas, patirtis, patikimumas, diversifikuota veikla – vieni pagrindinių veiksnių, nulėmusių sėkmingą obligacijų platinimą. Pravėrus kapitalo rinkos duris, bendrovė ateityje turės papildomą šaltinį finansuoti veiklą ar specifinius projektus“, – teigia Tomas Varenbergas, Šiaulių banko Rinkų ir iždo departamento direktorius.

  Visiems investuotojams 5 proc. palūkanos

  „Eika“ obligacijų platinimas iš viso pritraukė 107 investuotojų paraiškų. Metinę palūkanų normą – nuo 4,5 iki 5 proc. – kiekvienas rinkos dalyvis galėjo pasiūlyti pildydamas obligacijų įsigijimo paraiškas. Didžioji dalis paraiškų –  61 proc. – indikavo žemiausią 4,5 proc. palūkanų normą, likusieji – aukštesnes palūkanas: 30 proc. – 5 proc., o likę 9 proc. – 4,6 – 4,99 proc. palūkanų rėžyje.

  „Platinimą vykdėme sunkinančiomis pandemijos aplinkybėmis, kai vis didesnė dalis investuotojų perėjo į veiklą nuotoliniu būdu, tačiau dėl bendrų pastangų su partneriais, pavyko išlaikyti pirkėjų susidomėjimą ir sėkmingai užbaigti obligacijų platinimą“, – teigia Indrė Dargytė, „Eika Asset Management“ valdybos narė.

  Jos teigimu, nepaisant galimybės išsileisti mažesnę emisiją su žemiausia palūkanų norma, „Eika“ nusprendė tenkinti visas investuotojų paraiškas, tad galutinė palūkanų norma visiems investuotojams bus 5 proc. „Mūsų atveju obligacijų paklausa atitiko pasiūlą ir, nepaisant pablogėjusių lūkesčių kapitalo rinkose, leido užsitikrinti teigiamą rezultatą,“ – teigia I. Dargytė. Palūkanos investuotojams bus mokamos kas pusmetį, o obligacijos išperkamos po dvejų metų.

  Planuoja grįžti skolintis po metų

  Kaip ir planavo, į „Eika“ obligacijų emisiją investavo stambus turto valdytojas – UAB FPĮ „Gerovės valdymas“ – seniausias nepriklausomas licencijuotas daugiašeimis biuras (angl. multi-family office) Lietuvoje.

  „Kaip ir tikėjomės emisijos pirmosiomis dienomis, teisingo grąžos ir rizikos santykio investicijos visuomet yra paklausios. Tai patvirtino tiek mūsų klientai, įsigydami apie 30 proc. „Eika“ obligacijų emisijos, tiek kiti pavieniai investuotojai. Šis įvykis svarbus visai Lietuvos kapitalo rinkai, nes rodo, kad sėkmingai veikiančios įmonės gali skolintis obligacijų pavidalu ir taip diversifikuoti kapitalo šaltinius. O investuotojai prisideda prie tokių įmonių plėtros“, – teigia Vilius Oškeliūnas, finansų patarėjų įmonės „Gerovės valdymas“ gerovės valdytojas.

  „Eika“ planuoja, kad pritrauktos lėšos bus skiriamos būsimų įmonės grupės projektų plėtrai, o pirmiausia, nukreiptos į Šv. Stepono gatvėje numatytą bendruomeniško gyvenimo  apartamentų („co-living“) projektą.

  Priklausomai nuo lėšų poreikio, įmonė planuoja grįžti skolintis į kapitalo rinką maždaug po vienerių metų.

  Informacinis dokumentas

  Pagrindiniai faktai apie obligacijų emisiją:

  • Platinimo laikotarpis: 2020 m. spalio 26 – lapkričio 11 d.
  • Vertybinių popierių tipas: Paprastosios nekonvertuojamosios, fiksuotų palūkanų obligacijos
  • Emisijos dydis: 5 000 000 EUR
  • Palūkanų norma: 4.5-5%
  • Palūkanų mokėjimas: Kas 6 mėn. (pusmetinis)
  • Trukmė: 2 metai
  • Nominali vienos obligacijos vertė: 1 000 EUR

  Esant poreikiui susipažinti su UAB EIKA grupės konsoliduotomis metinėmis finansinėmis ataskaitomis rašykite el. paštu obligacijos@eika.lt.

  Dažnai užduodami klausimai (D.U.K.):

  1. Kur ir kaip galėčiau įsigyti EIKOS obligacijų?

  Dėl EIKOS obligacijų įsigijimo kreipkitės į ŠIAULIŲ BANKĄ šiais kontaktais: el. paštu sbbroker@sb.lt  arba telefonais 8 5 2 462 465; 8 5 2 032 266.

  2. Palūkanos bus nustatomos aukciono principu. Kaip tai veikia?

  Investuotojai, pageidaujantys įsigyti EIKOS obligacijų turi užpildyti Paraišką ŠIAULIŲ BANKE ir nurodyti norimą palūkanų normą (nuo 4.5 proc. iki 5 proc.), už kurią jie norėtų paskolinti EIKAI. Prioritetas bus teikiamas Paraiškoms, kurios bus atsiųstos pirmiausia (spalio 26 d. – lapkričio 11 d. platinimo laikotarpiu), taip pat kuriose bus nurodoma žemiausia palūkanų norma (4.5 proc.). Aukcionas gali baigtis anksčiau nei platinimo laikotarpio pabaiga (lapkričio 11 d.) tuo atveju, jei už žemiausią palūkanų normą (4.5 proc.) bus išplatinta visa emisijos suma (5 mln. Eur).

  3. Ar svarbu, kada užpildysiu Paraišką platinimo laikotarpio metu?

  Taip, alokacijų prioritetą gaus investuotojai, anksčiausiai užpildę ir apmokėję Paraiškas platinimo laikotarpio metu (spalio 26 d. – lapkričio 11 d.), taip pat investuotojai, nurodę žemiausią palūkanų normą (4.5 proc.).

  4. Ar platinimo sąlygos priklauso nuo investuojamos sumos?

  Ne. Vienodos sąlygos bus taikomos visiems: norintiems investuoti fiziniams, juridiniams, instituciniams investuotojams bei EIKOS darbuotojams ir susijusiems asmenims.

  5. Kaip žinoti, ar mano Paraiška buvo tenkinama?

  Platinimo laikotarpio metu investuotojai užpildo Paraišką ir perveda pinigus į paraiškoje nurodytą ŠIAULIŲ BANKO sąskaitą. Jei Paraiška yra tenkinama, investuotojas gauna obligacijas į savo vertybinių popierių sąskaitą; jei ji nėra tenkinama, pinigai grąžinami į investuotojo sąskaitą, iš kurios buvo atliktas mokėjimas.

  6. Kada reiktų pervesti pinigus?

  Investuotojai turėtų pervesti pinigus, pasirašę Obligacijų sutartį.

  7. Ar yra kokių sąlygų, kurias turėtų įvykdyti investuotojai?

  Investuotojai, norintys įsigyti EIKOS obligacijų, turi turėti arba atsidaryti vertybinių popierių sąskaitą ŠIAULIŲ BANKE arba viename iš Lietuvoje veikiančių bankų ar finansų tarpininkų.

  8. Kada galiu tikėtis gauti pirmąjį palūkanų mokėjimą?

  Planuojama, kad EIKOS obligacijų palūkanos bus mokamos kas pusmetį, tad pirmasis mokėjimas numatomas 2021 m. gegužę.

  9. Jei norėsiu, ar galiu tikėtis parduoti obligacijas anksčiau termino laiko?

  Taip, antrinis EIKOS obligacijų pardavimas yra galimas, tačiau negarantuotinas. Turėsite kreiptis į savo finansų įstaigą, kurioje saugosite obligacijas.

  10. Ar EIKA obligacijos yra su įkeitimu?

  Ne, EIKOS obligacijos yra be įkeitimo, t. y. įmonės valdomas turtas nebus įkeičiamas. UAB „EIKA“ yra motininė bendrovė, valdanti komercinio nekilnojamojo turto objektus, tokius kaip verslo centrai „Dvyniai“ ir „Live Square“, prekybos centrai „Pupa“ ir „Smiltė“ bei viešbutis „Hilton Garden Inn“. Leidžiamų obligacijų palūkanų mokėjimai bus paremti nuomos, gaunamos iš šių objektų, pajamomis, o obligacijų išpirkimas – pajamomis, gaunamomis iš butų pardavimo.

  11. Ar EIKOS obligacijos bus listinguojamos First North biržoje?

  Ne, pirmosios EIKA obligacijų emisijos neplanuojama listinguoti First North biržoje dėl mažos emisijos apimties, tačiau ateityje, galimai didėjant emisijų apimtims, planuojama tai padaryti.

  12. Kodėl EIKA skolinasi tiek mažai, palyginus su savo projektų apimtimis?

  Nekilnojamojo turto vystyme išankstinis lėšų poreikis nėra didelis, t. y. lėšos yra įdarbinamos per laiko periodą, atsiskaitant už sklypą, projektuojant ir pradedant statybos darbus. Tai yra pirmoji EIKOS obligacijų emisija, tačiau ateityje jų planuojama daugiau.

  13. Kodėl EIKOS norimos obligacijų palūkanos yra santykinai žemesnės nei kitų dalyvių, vystančių nekilnojamojo turto projektus rinkoje?

  EIKOS obligacijų emitentas yra UAB „EIKA“, motininė bendrovė, veikianti rinkoje jau 27 metus bei valdanti komercinius nekilnojamojo turto objektus, kurie istoriškai generavo stabilų nuomos pajamų srautą. Obligacijos nėra siejamos su dukterinės įmonės vienetiniu projektu, taip pat jų aptarnavimas ir grąžinimas nebus priklausomas nuo vieno projekto sėkmės. Dvejų metų obligacijų trukmė yra trumpesnė, nei įprasta rinkoje, suteikianti papildomą aiškumą trumpalaikėje perspektyvoje.

  14. Kam bus naudojamos per obligacijų platinimą pritrauktos lėšos?

  Pritrauktos lėšos bus naudojamos EIKOS grupės vystomų projektų finansavimui, pirmiausia bendruomeniško gyvenimo apartamentų („co-living“) projekto šv. Stepono gatvėje vystymui.

  15. Neradau atsakymo į man rūpimą klausimą, kur galėčiau kreiptis dėl atsakymų į papildomus klausimus?

  Galite rašyti mums el. paštu obligacijos@eika.lt, pasistengsime atsakyti į visus jums rūpimus, su obligacijomis susijusius, klausimus.

  Nepraleiskite rinkos naujienų!