• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Alternatyva Kaziuko mugei: apleistas pastatas virto meno kūriniu
  Vietoj medinių klumpių – modernūs graffity ant sienų. Vietoj šiaudinių verbų – šviesos instaliacijos. Vietoj armonikos garsų – poezijos repas. Šeštadienį toliau nuo centre šurmuluojančios Kaziuko mugės vyko tai, kas visame pasaulyje sutraukia minias žmonių – apleistas pastatas virto įspūdingu meno kūriniu. Buvusioje pirmosios medicinos pagalbos stotyje Žalgirio gatvėje Vilniaus dailės akademijos (VDA) komanda kartu su šiuolaikinio meno atstovais ir įmone „Eika“atidarė unikalią laikino meno galeriją „Link’Menų“, kuri veiks visą savaitgalį bei kovo 11 ir 14 dienomis.
   
  Skirtingose pastato erdvėse dalyviai buvo kviečiami patirti didžiausiuose pasaulio miestuose – Niujorke, Londone, Paryžiuje, Berlyne ir kt. – išpopuliarėjusią laikino meno formą, kai menininkai okupuoja ruošiamus nugriauti pastatus ir paverčia juos meno kūriniais. Kiekvienas vakar užsukęs į nebenaudojamą medicinos pagalbos stotį Vilniuje, galėjo tapti aktyviu meninio vyksmo dalyviu.
   
  „Forumo teatras“ parodė spektaklį, kurio žiūrovai, norėdami pakreipti įvykių eigą, bet kuriuo metu galėjo pakeisti aktorių ir perimti jo vaidmenį. Meno dirbtuvių organizatoriai visus kvietė aktyviai įsitraukti į piešimą nematant piešiamo žmogaus, eksperimentinę tapybą bei estampų gamybą, o vakaro kulminacija tapo gyvo garso koncertai.
   
  Muzikinėje improvizacijoje, kurioje jungėsi skirtingi muzikos stiliai, nuotaikos ir ritmai, dalyvavo tiek menininkai, tiek žiūrovai. Vėliau nusistovėjusius kanonus ir dogmas apie poeziją laužė reperiai. Jie įrodė, kad gatvės kultūros poezija dažnai yra gyvesnė, tikresnė ir nuoširdesnė nei literatūros klasika.
   
  Laikino meno galerija veikia ir sekmadienį. Šiandien profesionalus skaitovas Raimundas Lukšas skaitys Balio Sruogos „Dievų miško“ ir Antoine de Saint-Exupéry „Mažojo princo“ištraukas. Dirbtuvių meistrai lankytojus kvies į atvirą piešimo kovą. Veiks skirtingų sričių menininkų – dailininkų, muzikantų, literatų – bendra parodų serija „Kaita“.
   
  Balandžio mėnesio pradžioje pastatas, kuriame veikia laikina meno galerija, bus nugriautas. Planuojama, kad vietoj apleistos kadaise buvusios pirmosios medicinos pagalbos stoties iškils 15 tūkst. kvadratinių metrų ploto B+ klasės verslo centras ir daugiabučių kompleksas „Žalgirio 135“.
   
   
   
   
   
   
   
  Daugiau informacijos:
  Justina Kiaušaitė
  Projekto vadovė
  Tel. +370 676 07148
  Faks. +370 5 2514 256
  El. p. justina@eika.lt