• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Apleistame pastate Vilniuje – unikalus projektas „LINK menų“
  Menas gali gyvuoti kelis amžius ar trukti vos kelias akimirkas. Nuo kovo 7 dienos apleistame Žalgirio gatvės pastate laikinai įsikurs unikali kūrybos erdvė “LINK menų”, kurioje vyks gyvo garso koncertai, šokių improvizacijos, bus repo stiliumi skaitoma poezija, demonstruojamos šviesos instaliacijos, vyks akrobatiniai fakyrų pasirodymai. Po renginio pastatas bus nugriautas. Taip meno laikinumą kvies patirti nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eika“, Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, kartu su kitais šiuolaikinio meno atstovais. 
   
  Idėja atgaivinti senus, nenaudojamus pastatus ir trumpam juos paversti meno objektais – visame pasaulyje populiarus reiškinys. Garsūs Niujorko, Tokijo, Londono, Paryžiaus menininkai „okupuoja“ planuojamus nugriauti pastatus ir trumpam jiems įpučia gyvybės.
   
  „Mūsų mestą iššūkį menininkai priėmė. Kvietimas dalyvauti meno išbandyme parodė, kad Lietuva jau pasiruošusi tokiai netikėtai meno formai. Pirmajame šalyje tokio tipo konkurse „Erdvės menui“ menininkai pateikė  įvairiausių idėjų: nuo fotografijos parodų ir instaliacijų iki spektaklių. Tikimės, kad keletą dienų visų pamirštas pastatas taps vilniečių traukos centru“, – pasakoja Viktorija Orkinė, „Eika“ turto valdymo departamento vadovė.
   
   
   
   
  Fakyrų pasirodymai ir repuojama poezija
   
  Konkurso „Erdvės menui“ nugalėtoja išrinkta VDA studentų komanda, kuri pastate pasiūlė įgyvendinti visą renginių ciklą. Prie projekto pakviesti prisijungti ir nelaimėję, tačiau originalias idėjas pateikę kūrėjai.  Nenaudojamo pastato erdvėse kiekvieno vakaro metu vyks keli skirtingo pobūdžio renginiai.
   
  Scenografė Barbora Guželytė pristatys spektaklį „Dovanos“. Gyvo garso improvizacijas atliks Rokas Grajauskas, geriau žinomas slapyvardžiu „Jama&W“. Bus galima išgirsti ne tik deklamuojamos, dainuojamos, bet ir repuojamos poezijos. O garsių kūrinių – Balio Sruogos „Dievų miško“ ir Antoine de Saint-Exupéry„Mažojo princo“ – ištraukas skaitys aktorius Raimundas Lukšas.
   
  Atskirą pasirodymą žada kontaktinės improvizacijos meistrai. Jie surengs neįprastą šviesos instaliaciją, kur jungsis fakyrų pasirodymai, šviesų projekcijos ir žmogaus kūno galimybės. Atėję į šią erdvę taps ne tik žiūrovais, bet ir dalyviais, nes čia veiks grafikos, batikos, popieriaus gaminimo ir net šokių dirbtuvės.
   
  Galerija veiks kelias dienas
   
  Violeta Mackialo, VDA meninio projekto organizatorė ir komandos vadovė, pasakoja, jog autentiška erdvė suteikė laisvę neribotai fantazijai. Kartu su kitais Vilniaus dailės akademijos studentais ji sukurs tai, kas, pasak jos, bus šiek tiek daugiau nei trumpi renginiai.
   
  „Norime paraginti kūrėjus išeiti iš komforto zonos ir kurti drauge su kitos specialybės žmogumi, kurio pasaulio matymas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti labai skirtingas. Todėl renginiai bus interaktyvūs, novatoriški ir improvizuoti. Nesvarbu, kad pastatas skaičiuoja paskutines dienas. Šioje erdvėje sukurtas menas gyvuos ilgiau nei sukurta materija. Tai, kas laikina, pavirs amžina. Nes kiekvienas, nesvarbu – kūrėjas ar žiūrovas, išsineš po dalį šios erdvės dvasios. Būtent ryšys tarp žmonių bei tai, kas liks renginiui pasibaigus, ir bus amžinybė“, – sako V. Mackialo.
   
  Laikinoji galerija ir meno dirbtuvės (Žalgirio g. 135) duris atvers kovo 7 dieną. Visi norintys pamatyti VDA komandos paruoštą programą, kitų menininkų pasirodymus tai galės padaryti kovo 7, 8 ir 11 dienomis. Uždarymo renginys įvyks kovo 14 dieną.
   
  Balandžio mėnesio pradžioje pastatas, kuriame veiks laikina meno galerija, bus nugriautas. Planuojama, kad vietoj apleistos ir nenaudojamos pirmosios medicinos pagalbos stoties iškils 15 tūkst. kvadratinių metrų ploto B+ klasės verslo centras ir daugiabučių kompleksas „Žalgirio 135“.
   
  Daugiau informacijos apie renginį: https://www.facebook.com/events/1074696249212360
   
  Apie įmonių grupę „Eika“
  1992 m. įkurta bendrovė „Eika“ yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje. Įmonių grupę sudaro: UAB „Eika“ – nekilnojamojo turto rinkos lyderė, vertinama už novatoriškumą, patikimumą bei atsakingumą; UAB „Eikos statyba“ – statybos bendrovė, sukaupusi didelę administracinių, visuomeninių, prekybos, pramonės bei gyvenamųjų namų statybos ir renovacijos patirtį.
   
   
  Daugiau informacijos:
  Justina Kiaušaitė
  Projekto vadovė
  Tel. +370 676 07148
  Faks. +370 5 2514 256
  El. p. justina@eika.lt
  www.eika.lt