• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Ar susidomėjimas technologijos mokslais blėsta?

  „Kai kurie mano, kad mokytis statybų inžinerijos nuobodu, nepopuliaru. Anaiptol. Mūsų fakultete galima išmokti projektuoti unikalius statinius, tiltus, ugdyti nekilnojamojo turto plėtros specialistų įgūdžius, kurti inovatyvius statybų sprendinius. Deja, pastaruoju metu norinčiųjų studijuoti statybos inžinerijos krypties studijų programose Lietuvoje mažėja, nors mes studentų stygiaus nejaučiame“, sako prof. dr. Algirdas Juozapaitis, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos fakulteto dekanas. 

  Profesoriaus teigimu, susidomėjimas technologijos mokslais Lietuvoje nėra didelis – dažniau pasirenkama siekti karjeros aukštumų vadybos, teisės ar medicinos srityse.

  „Tiesa, statybų inžinerijos specialybė kasmet sulaukia nemažo ir stabilaus stojančiųjų skaičiaus, o pastaruoju metu populiarėja ir naujos studijų programos“, – sako A. Juozapaitis.

  Geriausiems studentams paskirstytas 2 600 Eur stipendijų krepšelis

  VGTU Karjeros dienose pažangiausiems ir akademine veikla aktyviai užsiimantiems Statybos fakulteto studentams ir doktorantams buvo įteiktos tradicinės stipendijos, kurias įsteigė nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eika“. 2 600 Eur vertės stipendijų krepšelis buvo padalintas VGTU Statybos fakulteto pirmosios ir antrosios studijų pakopos šešiems studentams (po 350 Eur) bei vienam doktorantui (500 Eur).

  „Tai jau penkti metai, kai nuosekliai remiame geriausius Statybos fakulteto studentus, kurie vėliau ateis  į rinką ir pritaikys turimas žinias. Kiekvienam specialistui studijų ar karjeros pradžioje būtina finansinė paskata ar motyvacija tobulinti įgūdžius, kaupti žinias, nes rinkai reikalingi aukščiausios kompetencijos profesionalai – statybų vadovai, nekilnojamojo turto plėtros specialistai, inžinieriai“, – sako Domas Dargis, „Eika“ vadovas.

  A.Juozapaičio teigimu, studentams svarbi ne tik finansinė paskata, bet ir įmonių dėmesys. „Jauni žmonės supranta, kad gilindami žinias, būdami pažangūs, jie ateityje gali būti pakviesti atlikti praktiką žinomose įmonėse, o galbūt vėliau jose ir įsidarbinti. „Eika“ taiko vakarietišką modelį, globoja būsimus specialistus –studentus, kai stipendijas teikia tiek bakalaurams, tiek magistrams, tiek doktorantams, o vėliau suteikia galimybę atlikti ne tik praktiką, bet ir pradėti darbą šioje įmonėje. Tai svarbi motyvacija mūsų fakulteto studentams“, – neabejoja A. Juozapaitis.

  Stipendijos studentams, kurių per penkerius metus paskirstyta daugiau nei 12 tūkst. Eur – viena iš talentų ugdymo strategijos priemonių.  Per 5 metus stipendijas gavo 30 studentų. „Eika akademija“ veikia nuo 2012 m.