• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Architektai kviečiami kurti komplekso Gedimino prospekte viziją
  Lietuvos architektų sąjunga ir nekilnojamojo turto plėtotoja „Eika“ kviečia architektus į tarptautinį konkursą daugiafunkciniam kompleksui Gedimino prospekte, Vilniuje kurti. Komplekso statybos darbus planuojama pradėti jau 2017 metų pradžioje. 
   
  Daugiafunkcinį kompleksą sudarys apie 150 kambarių 4 žvaigždučių viešbutis, 5000 kv. metrų verslo centras, prabangių apartamentų pastatas, prekybinis pasažas bei atvira visuomeninė galerija. Planuojama, kad bendras projekto plotas bus didesnis negu 18 tūkst. kvadratinių metrų, o pastatai ribosis su Dainavos, V. Kudirkos gatvėmis ir Gedimino prospektu.
   
  „Tai bus vienas įdomiausių projektų ne tik įmonės „Eika”, bet ir Vilniaus istorijoje. Gedimino prospekte atsiras nauja pėsčiųjų zona ir stiprus traukos centras prospekto atkarpoje tarp Lukiškių aikštės ir Seimo rūmų“, – teigia įmonių grupės „EIKA“ generalinis direktorius Domas Dargis.
   
  Architektams pateiktoje užduotyje keliamas uždavinys suderinti skirtingas komplekso funkcines dalis, darniai integruoti pastatus Gedimino prospekte, įkomponuoti XX amžiaus pradžios pastatą Dainavos gatvėje, taip pat funkcionaliai suplanuoti pėsčiųjų ir automobilių zonas.
   
  Konkurso pasiūlymus vertins Lietuvos architektų sąjungos ir projekto plėtotojos „Eika“ sudaryta komisija, o trys geriausi darbai bus apdovanoti piniginėmis premijomis. Dalyvių registracija vykdoma iki rugsėjo 9 d., darbų bus laukiama iki rugsėjo 26 d.
   
  Detalios konkurso sąlygos skelbiamos Lietuvos architektų sąjungos tinklapyje: http://architektusajunga.lt/las-konkursai/vykstantys-konkursai/multifunkcinio-komplekso-dainavos-kvartale-vilniuje-konkursas
   
  Daugiau informacijos:
  Raimonda Janušonytė
  Rinkodaros ir komunikacijos vadovė
  Tel. +370 5 2045 809
  El. p. raimonda@eika.lt