• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Asociacijos „Proptech Lithuania“ valdybai vadovaus Domas Dargis

  [angl. Proptech arba Property Technology – tai inovacijas ir skaitmeninę transformaciją nekilnojamojo turto industrijoje apibendrinantis terminas]

  Praėjusį penktadienį įvyko svarbūs pokyčiai Lietuvos Proptech ekosistemoje. Į bendruomenę įsiliejo vieni stipriausių Nekilnojamojo turto rinkos lyderių – „Eika“, „Civinity“ ir „Eastnine“, buvo išrinkta nauja valdyba, kurios pirmininku tapo „Eika“ generalinis direktorius Domas Dargis. Asociacijos strateginiais partneriais tapo Tvarių inovacijų centras „Rockit“ ir Lietuvos Nekilnojamojo turto plėtros asociacija.

  Asociacijos Prezidentu buvo išrinktas dviejų Proptech startuolių įkūrėjas – Martinas Eitmonas.

  Asociacijos valdybos pirmininkas D. Dargis pažymėjo, kad pavyko surasti balansą tarp startuolių ir NT rinkos žaidėjų interesų ir vieningai siekti bendro tikslo – kad Lietuva taptų tarptautiniu Nekilnojamojo turto inovacijų centru.

  Eitmono teigimu, tai, kad per pirmuosius asociacijos veiklos metus bendruomenė suvienijo 38 skirtingas įmones, parodo, kad rinkos susidomėjimas inovacijomis auga ir formuojasi gyvybinga „Proptech“ ekosistema.

  Proptech Lietuva“ bendruomenės startuoliai dirba dirbtinio intelekto, 3D spausdinimo, WEB3, skaitmeninių dvynių [angl. digital twins], tvarumo, duomenų analitikos, skaitmeninės tapatybės, finansavimo ir daug kitų sričių.

  Aktyviausi ir geriausiai žinomi startuoliai yra „NUMAI“, „CityNow“, „Speiz“, „Profitus“, „Flanco“, „Strato group“, „Viridis sustainability“, „Discontract“, „Hoo controls“, kurie veiklą vykdo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio valstybėse – Latvijoje, Estijoje, Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje ir kitur. Po truputį tampa aišku, kurie startuoliai turi didžiausią potencialą tapti pirmaisiais „Proptech“ vienaragiais Lietuvoje.

  „Lietuva turi didžiulį inovacijų potencialą ne tik inovuoti savo NT rinką, bet ir kurti inovacijas pasauliui. Savo bendruomenėje turime reikalingas kvalifikacijas pasiekti inovacijų proveržį – startuolių kūrėjai yra pasiekę karjeros aukštumų tokiose kompanijose kaip „IBM“, „Facebook“, „Citi group“, įvertinti Forbes 30 under 30“, – teigia asociacijos valdybos narė, „Profitus“ įkūrėja Viktorija Čijunskytė.

  Eastnine generalinis direktorius Kęstutis Sasnauskas pabrėžė, kad didelėms NT kompanijoms inovuoti viduje yra sudėtinga, todėl partnerystė su startuoliais yra labai logiškas žingsnis. „Technologinis pažangumas gali tapti svarbiu faktoriumi, siekiant įgyti ir išlaikyti konkurencinį pranašumą. Kaip vienas didžiausių biurų pastatų valdytojų Lietuvoje, Proptech ekosistemos nariams suteiksime galimybę išbandyti savo kuriamus produktus mūsų pastatuose, skatinsime inovacijų kūrimą hackatonuose ir akseleratoriuose“, – teigia K. Sasnauskas.

  Rizikos kapitalo fondo Sustainable Future Ventures duomenimis, „Proptech“ industrijos rinkos dydis (Total Addressable Market) yra vertas 24 trilijonų dolerių.

  „Proptech Lithuania“ siekia išauginti ir į Lietuvą pritraukti 300 Proptech startuolių, kurie per dešimtmetį į Lietuvos biudžetą sumokėtų 1 mlrd. eurų mokesčių.