• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Atstatytame Šiaulių g. 8-jame name Vilniuje – įkurtuvių nuotaikos
  Baigti įgriuvusio Šiaulių g. 8 namo Vilniuje atstatymo darbai. Gruodžio mėnesį statybos užbaigimo komisija pastatą pripažino tinkamu naudoti. Statybos užbaigimo aktas reiškia, kad pastato gyventojai gali naudotis patalpomis ir Kalėdų šventes sutiks namuose.
   
  „Labai laukėme akimirkos, kai vėl galėsime džiaugtis savo namais”, – sakė namo gyventojų atstovė Aušra Pakėnienė. Gyventojai, nekantriai laukę statybos darbų pabaigos, jau kuriasi savo butuose.
   
  “Sėkmingai baigti šį projektą buvo vienas prioritetinių mūsų bendrovės uždavinių. Tai verslo etikos ir moralinės atsakomybės klausimas. Džiaugiamės, kad įsipareigojimus namo gyventojams įvykdėme”, –  teigė vienos iš atstatymo darbus finansavusios bendrovės “Panevėžio keliai” plėtros direktorius Eugenijus Rečiūnas.
   
  Vienos pagrindinių statybų finansuotojų ir nuostolius gyventojams atlyginusios draudimo bendrovės „If“ žalų centro direktorius Audrius Smaliukas teigia, kad Šiaulių gatvės byla yra viena sudėtingiausių kompanijos istorijoje, todėl laikoma nemenku pasiekimu, jog atstatant namą buvo tilpta į sutartus laiko terminus ir numatytą biudžetą, neaukojant atstatymo darbų kokybės. 
   
  „Aktyviai dalyvavome procese, siekdami išspręsti viso kvartalo gyventojams rūpimą problemą. Stengėmės, kad Šiaulių gatvė vėl būtų miela vieta gyventi, o ši nemaloni istorija – pamiršta“, – kalbėjo „Sektor“ projektų vadovas Robertas Liudvinavičius.
   
  Generalinis Šiaulių g. 8 namo atstatymo rangovas UAB „Eikos statyba“ visus numatytus darbus atliko laiku. Per aštuonis mėnesius pagal parengtą darbo projektą buvo sustiprintos nesugriuvusios konstrukcijos, atstatyta sugriuvusi pastato dalis, atlikti vidaus apdailos darbai, įrengti vidaus ir lauko inžineriniai tinklai, sutvarkyta teritorija aplink namą. Pasak „Eikos statyba“ direktoriaus Ryčio Ivanausko, sudėtingiausia šiame projekte buvo dirbti ribotame statybos aikštelės plote, kadangi siauroje senamiesčio gatvėje reikėjo privažiuoti sunkiasvoriam transportui, montuoti didelių gabaritų gaminius. Imlumo reikalavo ir namo fasado elementų ir ornamentų gamyba bei montavimas. 
   
  „Džiaugiamės, kad galime tesėti duotą pažadą Šiaulių g. namo gyventojams – sutikti Kalėdas savo namuose. Taip pat norėtume padėkoti ir visiems Šiaulių gatvės ir aplinkinių namų gyventojams už jų supratingumą ir kantrybę atstatymo darbų metu, nes per visą statybos laikotarpį nebuvo gautas nė vienas skundas dėl keliamo triukšmo, dulkių, eismo apribojimų bei Šiaulių gatvės uždarymo,“ – sakė R.Ivanauskas.
   
  Kaip jau buvo skelbta, susitarimas atstatyti įgriuvusį Šiaulių g. 8 namą Vilniaus senamiestyje ir atlyginti gyventojų patirtą žalą buvo pasiektas 2009 metų gruodį. Taikos sutartį tuomet pasirašė visos suinteresuotos šalys – projekto “Mikalojaus žiedas” plėtotoja – “Sektor ”, buvęs generalinis rangovas – “Constructus”, draudimo kompanija "If P&C Insurance AS" bei nuo griūties nukentėjusio namo gyventojai. Vadovaujantis taikos sutartimi visos šalys atsisakė teismus užvertusių ieškinių. “Constructus” įsipareigojimus taikos sutartyje dėl namo atstatymo prisiėmė pagrindinė jos akcininkė – “Panevėžio keliai”. Nelaimė įvyko 2007 m. sausio 25 d.
   
  Bendra namo atstatymo ir gyventojams išmokėtų kompensacijų suma siekia 3 mln. Lt. Šias išlaidas pasidalijo taikos sutartis su nukentėjusiais gyventojais pasirašiusios bendrovės: projekto “Mikalojaus žiedas” plėtotoja – “Sektor ”, draudimo kompanija "If P&C Insurance AS" bei AB “Panevėžio keliai”.
   
  Apie UAB Eikos statybą
  UAB „Eikos statyba“ – viena pajėgiausių Lietuvos statybos kompanijų, sukaupusi didelę administracinių, visuomeninių, prekybos, pramonės bei gyvenamųjų namų statybos, renovacijos ir rekonstravimo patirtį. „Eikos statyba“ teikia platų paslaugų paketą nuo dalinių apdailos darbų iki generalinio rangovo funkcijų. Bendrovė priklauso „Eikos“ įmonių grupei, kurios teikiamų paslaugų pakete – bendrastatybiniai darbai, pastatų inžinerinių sistemų ir lauko inžinerinių tinklų montavimo darbai, fasadų šiltinimas, grindų betonavimas, elektros instaliacija ir kitų prietaisų įrengimas, aplinkos tvarkymo darbai ir kitos paslaugos.
   
  Daugiau informacijos:
  Rytis Ivanauskas
  UAB Eikos statyba direktorius
  Tel. +370 5 216 73 44
  Faks. +370 5 216 72 73
  El. p.
  outputEmAddress([‘lt’, ‘eikosstatyba’, ‘rytis’]);
  rytis@eikosstatyba.lt