• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Baltijos šalių pensijų fondai investavo į „Eika“ grupės obligacijų emisiją, skirtą gynybinės infrastruktūros regione stiprinimui

  2023 m. balandžio mėn. UAB „Eika“ priklausanti įmonė UAB „Partnerystės projektai keturi“ išplatino 8 mln. eurų vertės 3-ejų metų trukmės obligacijų emisiją, skirtą finansuoti gynybinės infrastruktūros objektą Šiauliuose. Į neviešą emisiją investavo Baltijos šalių pensijų ir investiciniai fondai, valdomi trijų fondų valdymo įmonių. Emisijos platinimą organizavo Luminor Bank AS, Lietuvos skyrius.

  „Tai unikalus obligacijų emisijos atvejis, kai pirmą kartą Baltijos šalių pensijų fondai kartu tiesiogiai investavo į plėtojimo projektą, skirtą regiono saugumo infrastruktūros stiprinimui. Be to, tai trečias kartas per keletą metų, kai mūsų grupe patiki kapitalo rinkų investuotojai. Šį kartą „Eika“ grupe patikėjo instituciniai investuotojai, vadinasi, turime puikias galimybes plėtojamiems projektams pritraukti lėšų iš platesnio rato investuotojų,“ – teigia Domas Dargis, „Eika“ generalinis direktorius.

  Emisiją išpirko Baltijos šalių pensijų ir investiciniai fondai, kuriuos valdo trys investicinių fondų valdytojai: UAB „SEB investicijų valdymas“ Lietuvoje, „CBL Asset Management“ IPAS Latvijoje ir trečias neįvardintas Baltijos šalių pensijų fondų valdytojas. Emisija bus listinguota „Nasdaq“ biržoje, pagrindiniame Baltijos reguliuojamos rinkos obligacijų sąraše. Emisijai tai suteiks papildomo likvidumo, nes, esant poreikiui, pensijų fondai galės biržoje prekiauti šios emisijos vertybinių popierių vienetais. Listingavimas planuojamas 2024 m. pavasarį. Dėl konfidencialumo apribojimų, susijusių su projektu, emisijos kupono dydis neskelbiamas, bet bus vėliau paviešintas listingavimo metu.

  „Didžiuojamės, kad sukaupta patirtis ir komandos kompetencija padėjo parengti tinkamai struktūruotą ir pensijų fondams pritaikytą finansinį produktą. Papildomos motyvacijos suteikia šios emisijos paskirtis – visi, nors ir netiesiogiai, prisidedame prie gynybinės infrastruktūros plėtros, būtinos Lietuvai ir mūsų NATO sąjungininkams. Su „Eika“ „Luminor“ bendradarbiauja ne pirmus metus ir tai yra viena iš nedaugelio sektoriaus bendrovių, kurios komanda puikiai supranta alternatyvios skolos instrumentų rinką bei jos privalumus. Be to, „Eika“ yra pelniusi institucinių investuotojų pasitikėjimą ir tai bendrovei suteikia papildomų galimybių įgyvendinant sudėtingus, didelės apimties projektus“, – pažymėjo Paulius Žurauskas, „Luminor“ banko Rinkų departamento vadovas.

  Pirmąją emisiją pagrindinės įmonės lygmenyje „Eika“ išplatino 2020 m. lapkritį ir ją sėkmingai refinansavo po poros metų. 2022 m. rugsėjo mėnesį įmonė išplatino antrąją emisiją. Po 2024 m. balandžio mėn. projektinės emisijos išleidimo, „Eika“ grupė kapitalo rinkose bus viso pasiskolinusi 18 mln. eurų.

  UAB „Partnerystės projektai keturi“ sutartį su Krašto apsaugos ministerija dėl Šiaulių gynybinės infrastruktūros dalinio plėtojimo ir administravimo pasirašė 2021 m. sausio mėnesį. Sutarties trukmė – 15 metų. 2022 metų spalio mėnesį gautas statybų leidimas ir pradėtos statybos, kurios šiuo metu intensyviai vyksta. Planuojama statybų pabaiga – 2024 m. pavasarį.

  Numatomas bataliono dydžio objekto Šiauliuose plotas – 7,8 ha. Miestelyje iškils administracinės ir specialiosios paskirties pastatai: kareivinės, valgykla, štabas, medicinos punktas ir sporto patalpos. Bus statoma ir techninės paskirties pastatų: sandėlių, garažų, degalinė, plovykla, pastogė technikai. Taip pat bus įrengtos rikiuotės bei technikos aikštės, automobilių parkavimo vietos, tarp kurių ir specialiai pritaikytos elektromobiliams ir žmonėms su negalia.

  Obligacijų emisijos išleidimo klausimais konsultavo teisės patarėjai „Cobalt Legal“ ir „Glimstedt“, emisijos patikėtinis – „Intertrust“ grupė.