Apie projektą

Basanavičiaus 9A

Šalia jaukaus Vilniaus senamiesčio, Reformatų skvero apsuptyje EIKA pastatytas projektas BASANAVIČIAUS 9A. Pavadinimui pasirinktas adresas, kuris atspindi ypatingą projekto vietą ir jos privalumus. Tai projektas vertinantiems kokybišką ir patogią namų aplinką, privatumą bei ramybę. BASANAVIČIAUS 9A gyventojai mėgaujasi gyvenimo kokybe, šalia namų žaliuojančiu parku, senamiesčio jaukumu, patogiu susisiekimu net ir pėsčiomis, išvystyta infrastruktūra bei gausiomis laisvalaikio ir pramogų pasirinkimo galimybėmis.

Architektas Rolandas Palekas suprojektavo tris nedidelius individualius pastatus, darniai įsiliejančius į supančią aplinką ir pritaikytus gyventojų patogumui. BASANAVIČIAUS 9A įrengta 60 prabangių 1-4 kambarių apartamentų. Visuose butuose suprojektuoti vitrininiai langai, pro kuriuos lengvai patenka saulės šviesa, o  aukštos lubos suteikia erdvės pojūtį. Viršutiniuose aukštuose suprojektuoti butai per du aukštus. Fasado apdailai naudotas nano tinkas bei natūralus medis. Projekto inžinieriai suprojektavo ir gyventojų komforto sąlygas gerinančius sprendimus: mechaninio vėdinimo sistemą su šilumokaičiu, programuojamą grindinį šildymą.

Po namais gyventojų patogumui įrengta dviejų aukštų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje telpa net 72 automobiliai. Visa teritorija aplink pastatus aptverta, siekiant užtikrinti gyventojų privatumą ir saugumą. Uždarame kieme įrengta vaikų žaidimo aikštelė, o žalios zonos apsodintos žydinčiais augalais.

Statybos darbų pradžia: 2014 m. III ketv.
Statybos darbų pabaiga: 2016 m. I ketv.

Privalumai

Parkas mieste

BASANAVIČIAUS 9A projektas apsuptas Reformatų skvero žalumos ir ilgamečių medžių. Pro namo langus gyventojai gali grožėtis medžių žaluma ir ramuma, nors ir gyvena pačiame miesto centre. Ateityje planuojama parko rekonstrukcija, kuri neatpažįstamai pakeis Reformatų skverą ir jame žaliuos ne tik ilgamečiai medžiai, bet ir sužydės gėlės.

Unikali architektūra

Architektas Rolandas Palekas su komanda sukūrė unikalios architektūros tris vienatūrius pastatus. Šiuolaikiškai ir moderniai pritaikytas Vilniaus senamiesčiui būdingas vilų formatas. Pastatai darniai įsilieja į Basanavičiaus gatvę šviesiu nano tinko fasadu, o šalia parko esančio korpuso fasadui pasirinktas tamsus medis.

Išskirtinė kokybė

BASANAVIČIAUS 9A projektas išsiskiria techniniais sprendimais ir skirtas vertinantiems kokybišką namų aplinką. Gyventojų komfortą užtikrina grindinis šildymas, vėdinimo sistema su šiluokaičiu (rekuperacija), išmanusis šildymo valdymas, aukščiausios klasės itin sandarūs natūralaus medžio langai. Apartamentams išskirtinumo ir erdvės suteikia ir aukštos iki 2,9 m siekiančios lubos.

Senamiesčio jaukumas

Vos išėję iš namų naujakuriai patenka į jaukų Vilniaus senamiestį. Gyventojai pėstute gali pasiekti visus svarbiausius senamiesčio objektus – Vokiečių ir Pilies gatves, Rotušę, Katedros aikštę. Įsikūrus BASANAVIČIAUS 9A nereikia galvoti apie visuomeninį transportą ar automobilio statymą centre norint smagiai pasivaikščioti siauromis Vilniaus gatvelėmis, išgerti kavos senamiesčio kavinukėje ar nueiti į koncertą Filharmonijoje ar Mokytojų kiemelyje.

Puiki infrastruktūra

BASANAVIČIAUS 9A unikalumas slypi vietos patogume. Visus miesto rajonus gyventojai patogiai pasiekia automobiliu ar visuomeniniu transportu, o senamiestį – pėstute. Projektą supanti infrastruktūra pritaikyta visų poreikiams: šalia vaikų darželiai, mokyklos, sporto klubai, sveikatingumo centrai, kultūros objektai ir įvairūs renginiai, pasilinksminimo vietos, viešojo transporto stotelė, netoli visą parą veikiantis prekybos centras.

BASANAVIČIAUS 9A