• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Darželinukai mokosi socialinių emocinių įgūdžių

  Įvairių Lietuvos miestų ir miestelių darželinukai turi galimybę išmokti valdyti savo jausmus, spręsti konfliktus, kurti draugystes ir kitų socialinių emocinių įgūdžių. Beveik 30 ikimokyklinio ugdymo mokytojų kasdien 4-6 metų vaikams pagal programą „Antras žingsnis darželiams“ veda pamokėles, kuriose jie sužino apie šiuos svarbius dalykus. 

  Atliekant interaktyvias užduotis ir naudojant žaismingas priemones (lėlytes, jausmų korteles, daineles), vaikai mokosi sutelkti dėmesį, klausytis, atpažinti savo poreikius bei jausmus ir juos įvardinti. Užsiėmimuose mokoma įveikti nusivylimą ir pyktį, išlaukti ir nusiraminti, apėmus stiprioms emocijoms. Taip pat formuojami bendravimo ir problemų sprendimo įgūdžiai, tokie kaip gebėjimas pakviesti į žaidimą ar prisijungti prie jo, įvardinti problemą ir ieškoti galimų išeičių, išsakyti savo nuomonę. 

  Mokytojai dirbantys su  programa „Antras žingsnis darželiams“ pastebi, kad vos po kelių mėnesių stipriai sumažėjo vaikų agresyvaus elgesio, jie tapo kur kas draugiškesni, dažniau stengiasi padėti vienas kitam ir mokytojams, supykę greičiau nusiramina, lengviau dalinasi žaislais ir įtraukia vienas kitą į žaidimus, ilgiau išbūna susikoncentravę. 

  Projekte, kurį finansuoja „Eika“ grupė, dalyvauja 29 mokytojai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Širvintų, Jonavos, Molėtų, Utenos, Telšių, Druskininkų, Lazdijų, Pagėgių, Mažeikių, Akmenės, Tauragės, Elektrėnų, Plungės darželių. Planuojama, kad bus pravesta  4 060 socialinių emocinių įgūdžių pamokėlių 558 vaikams. 

  Ikimokyklinio ugdymo pedagogai, norintys vaikus mokyti socialinių emocinių įgūdžių, kviečiami prisijungti prie programos „Antras žingsnis darželiams“ ir dalyvauti mokymuose balandžio 4-5 d. Vilniuje. Daugiau informacijos ir registracija: https://forms.office.com/e/fzTJMhLLLt 

  Socialinių emocinių įgūdžių programą „Antras žingsnis darželiams“ įgyvendina VšĮ Paramos vaikams centras. Daugiau informacijos: https://pvc.lt/antras-zingsnis-darzeliams/