• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Didelė būsto pasiūla Kaune prilaikys kainų augimą
  Birželis ir liepa pasižymėjo Kaune neįprasta naujos statybos būsto pasiūlos gausa. Vien per šiuo du mėnesius nekilnojamojo turto plėtros bendrovės čia ėmė pardavinėti septynis naujus gyvenamojo būsto projektus, kuriuose esančių butų bendras skaičius siekia 381.
   
  Lyginant su gegužės ir birželio mėnesiais, naujos statybos būsto pasiūla išaugo 61,4 proc., o su pernai metų liepa – 30 proc.
   
  „Pasiūlos ir paklausos santykis, parodantis, iš kelių butų pirkėjas, įsigijęs būstą galėjo jį išsirinkti, nuo balandžio ir gegužės mėnesių išaugo nuo 2,81 buto iki 4,23 buto, o tai – ryškus pasikeitimas mieste, kuriame naujos statybos būsto lig šiol nebuvo daug nei statoma, nei perkama", — sako nekilnojamojo turto plėtros bendrovės rinkos analitikas Matas Macijauskas.
   
  Tuo tarpu būsto paklausa birželį ir liepą, palyginti su balandžio ir gegužės mėnesiais, smuko dešimčia procentų (per šiuos du mėnesius buvo nupirkta tik 189 butai).
   
  Tačiau šis dviejų mėnesių nuosmukis, greičiausiai, yra laikinas reiškinys, nežymintis visos Kauno rinkos sulėtėjimo. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, matyti, kad Kaune parduota ir rezervuota pirkti beveik keturis kartus daugiau butų. 2006 m. birželį ir liepą visame Kauno mieste buvo nupirkti tik 36 butai.
   
  „Laikinojoje sostinėje pamažu randasi vis daugiau projektų, kurie pagal kvadratinio metro kainą galėtų būti priskiriami vidutinei (nuo 6 500 Lt už kv. m.) ar prestižinei (nuo 7 500 Lt už kv. m.) klasei.
   
  „Nekilnojamojo turto plėtotojai, matyt tikisi, kad kauniečiai pradės vertinti ir pirkti brangesnį būstą. Keturi iš dvidešimt vieno gyvenamojo būsto projekto, šiuo parduodamo rinkoje, priskirtini vidutinei klasei ir net trys – prestižinei. Dar metų pradžioje čia buvo siūloma beveik vien ekonominės klasės, pigus būstas", — sako M. Macijauskas.
   
  Pirminėje rinkoje Kaune (joje gyvenamąjį būstą parduoda pačios nekilnojamojo turto plėtros bendrovės) naujų butų svertinis kvadratinio metro kainos vidurkis pakilo 4,1 proc. (iki 6 002 lt už kv. m.), tačiau šį pakilimą didžiąja dalimi sąlygojo brangesnių objektų pasirodymas rinkoje ir pigesnių butų dingimas iš pasiūlos.
   
  Kaune parduodamų butų kainas per pastaruosius dvejus mėnesius pakėlė tik keli plėtotojai, baigiantys išparduoti savo projektus. Tačiau lyginant šiandienines kainas su 2006 metų liepa, akivaizdu, kad kainų vidurkis laikinojoje sostinėje per metus pakilo visais 20 proc.
   
  M. Macijausko aiškinimu, artimiausiu metu ryškaus naujos statybos butų kainų kilimo Kaune nereikėtų tikėtis, nes kurį laiką čia jas ribos netradiciškai didelė gyvenamojo būsto pasiūla.