• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Efektyvi darbo vieta gali sutaupyti iki 50 tūkst. eurų per metus
  Jau šį pavasarį Žalgirio gatvėje pradės kilti modernus verslo centras „135“. Naujasis 8 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatas išsiskirs optimaliu išplanavimu, darbo vietų efektyvumu ir komfortu bei unikaliais lietuvių menininkų darbais. Verslo centro atidarymas numatytas 2016 metų rudenį.
   
  Pasak Viktorijos Orkinės, „Eika“ turto valdymo departamento direktorės,verslo centro architektams buvo keliama užduotis suprojektuoti pastatą, kuriame patogiai ir komfortiškai jaustųsi darbuotojai, kartu biuro plotas būtų efektyviai išnaudotas, nebūtų nenaudingų erdvių didinančių tik nuomininko plotą ir sąskaitą.
   
  Higienos normos reikalauja, kad vienai darbo vietai tektų 6 kvadratinių metrų plotas. Įmonės „Eika“ atlikta analizė parodė, kad  šiuo metu sostinės A ir B+ klasės verslo centrų vidutinis darbo vietos plotas apie 10,5 kv. metrų.
   
  „Statistika, kad sostinės verslo centrų darbuotojai turi daug ploto iš dalies apgaulinga, kadangi biuro plotas apima bendras erdves, t.y. pasitarimų sales, virtuvę, rūbinę ir kt. Skaičiuodami realų plotą tenkantį darbo vietai matome, jog darbuotojui tenka kur kas mažesnis negu 10,5 kv. metrų plotas, todėl ir erdvės nesijaučia. Mūsų skaičiavimais, efektyvesnis darbo vietų ir bendrų patalpų išdėstymas gali ne tik padidinti darbuotojų komforto sąlygas, bet ir sutaupyti net 30-40 % darbo vietos kainos“, – teigia  „Eika“ atstovė.
   
  Numatyta, jog verslo centre „Žalgirio 135“ vienos darbo vietos plotas bus 8,5 kv. m., o viename aukšte galės dirbti iki 170 darbuotojų. Planuojama, kad pastate įsikurs apie 700 darbuotojų.
   
  Darbo vietos nuoma – mažiausia rinkoje
   
  Dėl efektyviai suprojektuotų verslo centro „135“ erdvių nuomos kaina bus apie 15 % mažesnė negu rinkos vidurkis A ir B+ biuruose. Šiuo metu vidutinė vienos darbo vietos kaina Vilniaus A ir B+ klasės verslo centruose siekia 182 eurus per mėnesį, o būsimame Žalgirio g. verslo centre „135“ ji bus apie 142 eurų per mėnesį.
   
  Planuojam, kad nuomos kaina naujame verslo centre bus apie 13 eurų už vieną kv. metrą, o komunaliniai mokesčiai įvertinus ir drėkinimo sistemos kaštus nuomininkams kainuos apie 1,5 Eur už vieną kv. metrą.
   
  „Pavyzdžiui, įmonė, kurioje dirba 100 darbuotojų, kasmet galės sutaupyti iki 48 tūkst. eurų. Už sutaupytus pinigus ji galės sumokėti iki trijų mėnesių dydžio nuomos mokestį, išmokėti premijas darbuotojams ar kitais būdais didinti darbuotojų produktyvumą“, – teigia V.Orkinė.
   
   
  Pirmosios Lietuvoje komfortą gerinančios sistemos
   
  Verslo centrui „135“ pasirinkta plokščio stačiakampio forma, kuri užtikrina maksimaliai efektyvų biuro išplanavimą, taip pat šviesos ir erdvės pojūtį darbuotojams, kadangi darbo vietos bus netoli lango. Ovalių, kvadratinių, trikampių ar nestandartinių formų pastatuose biuro plotas dažniausiai išnaudojamas neefektyviai, kadangi pastatas yra gilus, o atstumas iki langų didelis, todėl tik arčiausiai langų esančios vietos gali būti naudojamos komfortiškoms darbo vietoms sukurti. Nepakankamai šviesios patalpos turi būti naudojamos bendroms erdvėms, serverinėms, koridoriams ar kitoms patalpoms įrengti. Šios patalpos didina bendrą biuro plotą, bet ne darbo vietos plotą.
   
  Naujame verslo centre „135“ tipiniam aukštui rekomenduojama atvirų erdvių („open space“) sistema, kuri leis įrengti komfortiškas ir erdvias darbo vietas. Verslo centre „135“ bus suformuotos bendros susitikimų salės, pokalbių kambarėliai, dušinės, dviračių saugyklos, kuriais galės naudotis visi verslo centro nuomininkai, o biuro plotas bus naudojamas tik darbuotojų tiesioginėms reikmėms. Įmonės „Eika“ skaičiavimu, 25 kv. metrų ploto susirinkimų salės atsisakymas įmonei leis sutaupyti apie 5 tūkst. eurų per metus.
   
  „Naujo verslo centro darbuotojai neabejotinai pajus drėkinimo sistemos poveikį bei komfortiškesnę vėdinimo sistemą, nebus dažno verslo centruose taškinio šaldymo, kuris arčiau jų sėdintiems kelia diskomfotą. Šaldymo fankoilai bus sumontuoti lubose išilgai. Taip pat bus įrengta automatizuota pastato valdymo sistema bei aukšto sąnaudų apskaita“, – privalumus vardija  „Eika“ atstovė.
   
  Dar vienas pastato išskirtinumas tai ypatinga šildymo vėdinimo sistema, kuri suprojektuota pasaulio šalių atžvilgiu, t.y. vienu metu pietinėje pusėje dirbantys galės įsijungti šaldymą, o šiaurinėje – šildymą. Būtent tokį poreikį įmonės „Eika“ atstovai pastebi savo valdomuose verslo centruose. Šiuo metu Vilniuje su tokia šildymo sistema biurų nėra.
   
  Numatoma, kad 5-6 aukštų verslo centre bus įrengtos 285 automobilių stovėjimo vietos bei 150 saugomų dviračių vietų. Paskutiniame – šeštajame –aukšte planuojama lauko terasa su stalo tenisu ir futbolu bei poilsio zonomis. Iš verslo centro bus galima patekti ir į jaukų vidinį kiemą, kurio plotas sieks tūkstantį kvadratinių metrų.
   
  Išsiskirs ir verslo centro „135“ interjeras – biuro nuomininkams bus padovanoti unikalūs jaunų Lietuvos menininkų kūriniai. Įmonės galės išsirinkti menininką, kuris jų biure sukurs autentišką meno kūrinį. Tai bus pirmojo Lietuvoje apleistų pastatų atkūrimo projekto „Link’Menų“, vykusio kovo pradžioje, tąsa. 
   
  Apie įmonių grupę  „Eika“
  1992 m. įkurta bendrovė „Eika“ yra viena didžiausių nekilnojamojo turto vystymo ir statybos įmonių gupių Lietuvoje. Įmonių grupę sudaro: UAB „Eika“ – nekilnojamojo turto rinkos lyderė, vertinama už novatoriškumą, patikimumą bei atsakingumą; UAB „Eikos statyba“ – statybos bendrovė, sukaupusi didelę administracinių, visuomeninių, prekybos, pramonės bei gyvenamųjų namų statybos ir renovavimo patirtį.
   
   
  Daugiau informacijos:
  Viktorija Orkinė
  UAB „Eika” turto valdymo departamento direktorė
  Tel. +370 5 251 4252
  Mob. +370 686 96 407