• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • EIKA: 2019-ieji – rekordais ir įgyvendintais iššūkiais pažymėti metai

  Atidarytas didžiausias EIKA istorijoje kompleksas „Live Square“, 53 mln. EUR investicijų, parduotas istoriškai didžiausias butų kiekis, įsibėgėjanti investicinių fondų veikla – tai tik keletas pasiekimų, kurie atspindi 2019 m. intensyvumą ir grupės besiplečiantį veiklos ir paslaugų spektrą. Pasak EIKA generalinio direktoriaus Domo Dargio, 2019 m. įmonių grupė EIKA žengė dar tvirtesnį žingsnį plėsdama NT paslaugų ir produktų spektrą. 2020 m. valdomų projektų planuojamų investicijų suma viršija 182 mln. EUR, o per 2020 m. į juos bus investuota daugiau nei 45 mln. EUR

   Įžengus į 2020 m.

  Pasak D.Dargio, per paskutinius metus EIKA dar labiau įsitvirtino, kaip plataus spektro NT projektų plėtotoja bei valdymo paslaugų teikėja. EIKA vertindama situaciją rinkoje toliau siūlys būstą įvairiems gyvenimo etapams, skirtingiems poreikiams ir galimybėms, dar labiau sutelks dėmesį investuotojų ir alternatyvių finansavimo šaltinių pritraukimui, drąsiau žvalgysis į kaimynines rinkas bei NT valdymo paslaugų pasiūlą rinkai.

   Vieną pabaigtą kompleksą keičia kitas ambicingas komercinis projektas Vilniaus centre

   2019 m. EIKA atidarė didžiausią savo istorijoje multifunkcinį kompleksą LIVE SQUARE apjungiantį verslo centrą su prekybine galerija ir vieša terasa, pirmąjį Lietuvoje viešbutį „Hilton Garden Inn“ bei gyvenamuosius apartamentus. Pasak D. Dargio, tai absoliučiai novatoriško miestiečio ir miesto svečio erdvė, patenkinanti jo visus poreikius ir tapo vienu iš pagrindinių traukos objektu Gedimino prospekte su patraukliausia vieša terasa mieste.

  Bendro įmonių grupės valdomo komercinio ploto užimtumas praėjusių metų gale siekė 97 proc. 2019 m. įmonių grupė paskelbė apie naujo verslo centro Lvovo gatvėje plėtojimo pradžią, 2020 m. planuoja pradėti „co-livingo“ projektą Naujamiestyje.

  Su partneriais per praėjusius metus plėtojamuose Kėdainių ir Šiaulių LEZ pasirašytos sutartys su 3 užsienio kompanijomis, kurių investicijos šiuose regionuose sieks 42 mln. EUR.

  „Eika asset Management“ rengia trečiąjį fondą

   Praėjusiais metais veiklą pradėjo antrasis UAB „Eika Asset Management“ valdomas komercinio nekilnojamojo turto fondas „Eika Real Estate Fund“, kuris įsigijo verslo centrą „Highway“ Vilniuje. Tai pirmas kartas EIKA grupės istorijoje, kai komercinis pastatas buvo ne išvystytas, o nupirktas už investuotojų, įskaitant EIKOS grupę, lėšas. „EIKA Residential Fund“ baigdamas vieną projektą Antakalnyje, paskelbė apie 20 mln. EUR investicijas į gyvenamųjų namų kvartalą Skroblų gatvėje Vilniuje.

  Šiuo metu baigiami ruošti trečiojo fondo, kuris investuos į mišrios paskirties gyvenamąjį ir komercinį turtą, steigimo dokumentai. „Planuojama, kad siaurėjant prieigai prie bankinio finansavimo bei norint užsitikrinti alternatyvius finansavimo šaltinius, nekilnojamojo turto fondų valdymas pritraukiant išorinius investuotojus išliks prioritetine EIKA įmonių grupės veikla“, – teigia D. Dargis.

  Istoriškai rekordiniai butų pardavimai

   2019 m. EIKA pardavė 450 butų, kurių vertė viršija 48 mln. EUR. Butų parduota 27 proc. daugiau nei 2018 m. Parduotų butų portfelyje net trijuose projektuose parduota daugiau nei 100 butų, tačiau pagal projektų populiarumą 2019 m. EIKA pardavimų struktūroje lyderio pozicijas išlaikė vidutinės klasės projektai: „Namų pynėse“ parduoti 145 butai, „Baltame lape“ – 111 butų, o projekte Karaliaučiaus g. Pilaitėje parduoti 101 ekonominės klasės butai. „Be abejonės, tai metai pažymėti rekordu tiek rinkoje, tiek mūsų būstų pardavimuose. Keletą metų pastebime vidutinės klasės butų dominavimą paklausoje, tačiau mes toliau sieksime išlaikyti savo pasiūloje įvairiapusišką projektų portfelį“, – teigia D. Dargis.

  Per 2019 m. EIKA būstą siūlė 8-iuose projektuose, iš kurių viename „135“ buvo parduoti paskutiniai būstai, per 2019 m. paleisti nauji etapai „Eika namai Pilaitėje“ „Namų pynėse“ ir „Baltame lape“. Iš viso EIKA rinkos pasiūlą 2019 m. papildė 294 butais. Pagal butų pardavimus Vilniuje EIKA buvo antroje vietoje.

  Šiais metais toliau bus plėtojamas kvartalas Pilaitėje Karaliaučiaus gatvėje bei pasiūlytas dar vieno namo projektas Mažvydo gatvėje, nauji „Balto lapo“ ir „Bajorų alėjų“ etapai, startuos du nauji projektai Naujamiestyje ir jo apylinkėse.