• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • EIKA: 2020 m. tarsi būtume lėkę amerikietiškais kalneliais

  Per 2020 m. apsisuko visas ekonominis ciklas: nuo intensyvaus starto metų pradžioje, iki netikėto pandemijos sąlygoto įkritimo į visišką sąstingį bei vėl staigaus rinkos šoktelėjimo į nustebinusias aukštumas. EIKA įmonių grupė net ir tokioje neapibrėžtoje sveikatos ir ekonomikos aplinkoje išlaikė antrąją poziciją pagal butų pardavimus, išleido pirmąją įmonės istorijoje obligacijų emisiją, su Krašto apsaugos ministerija pasirašė karinio miestelio Šiauliuose plėtojimo ir administravimo sutartį, į projektų plėtojimą investavo 26,4 mln. EUR. Šiuo metu valdomų projektų planuojamų investicijų suma viršija 206 mln. EUR, o per 2021 m. į juos bus investuota apie 38,6 mln. EUR.

   Įžengus į 2021 m.

  Pasak EIKA generalinio direktoriaus Domo Dargio pakylėti 2019 metų rekordų ir sėkmingų projektų pabaigtuvių su tokiais pačiais užmojais ir lūkesčiais pasitikome 2020 metus. Tačiau besitęsiantį buvimą kalniuko viršūnėje netikėtai pakeitė staigus kritimas žemyn ir susigūžimas iš baimės, kurią sąlygojo absoliuti nežinomybė, kuria kryptimi pasuks rinka. Teko greitai reaguoti, peržiūrėti investicijų prioritetus, projektų terminus, išmokti nuotoliniu būdu parduoti butus ar išnuomoti biuro patalpas. „Su tokia neįkainuojama greito prisitaikymo patirtimi kur kas tvirtesni žengiame į 2021- uosius metus – toliau laikysimės portfelio diversifikavimo ir NT paslaugų valdymo plėtros krypčių, ką sėkmingai darėme paskutinius kelerius metus, ypatingą dėmesį skirsime kliento patirties gerinimui bei stiprinsime tvarumo principus tiek gamybos procese, tiek galutiniame produkte“, – strategines įmonės kryptis brėžia D. Dargis.

  Sėkminga obligacijų emisija – esame pasiryžę ir toliau skolintis iš rinkos

  Metų pabaigoje sėkmingai išplatinta pirmoji EIKA grupės įmonių istorijoje 5 mln. vertės obligacijų emisija vainikavo ilgiau nei 25-erius metus kurtą pasitikėjimą ir reputaciją. Pasak D. Dargio pirmos emisijos sėkmė ne tik pamatavo mūsų patikimumą rinkoje, praplėtė  finansavimo šaltinius, bet ir suteikė galimybę kiekvienam gyventojui uždirbti bankų palūkanas ženkliai viršijančią grąžą iš plačiai diversifikuotos Eika grupės veiklos.

  „Eika“ planuoja, kad pritrauktos lėšos bus skiriamos būsimų įmonės grupės projektų plėtrai, o pirmiausia – nukreiptos į Šv. Stepono gatvėje numatytą bendruomeniško gyvenimo  apartamentų („co-living“) projektą, kurio statyba prasidės netrukus. Priklausomai nuo lėšų poreikio, įmonė planuoja grįžti skolintis į kapitalo rinką šių metų pabaigoje.

  2021 m. planai

  2021 m. grupės planuose – baigti statybos leidimo procedūras verslo centro „FLOW“ Konstitucijos prospekte ir pradėti jo statybas, taip pat, susitarus su nuomininkais, 1500 kv.m. praplėsti Eika Verslo Centrą, pastatyti maisto prekių parduotuvę Pilaitėje. Bendro įmonių grupės valdomo komercinio ploto užimtumas praėjusių metų gale siekė 94 proc.

  Eika taip pat planuoja kuo greičiau pradėti karinio miestelio Šiauliuose projektavimo darbus ir laiku pradėti suplanuotas statybas. Turime planų dalyvauti ir kituose PPP konkursuose, tam išnaudodami per daugelį metų sukauptą patirtį.

  „Eika asset Management“ portfelyje trečiasis fondas

  2020 m. UAB „Eika Asset Management“ (EAM) tęsė savo investicinę veiklą ir įsteigė trečiąjį nekilnojamojo turto vystymo fondą „Eika Development Fund“, kuris investuos į mišrios paskirties gyvenamąjį ir komercinį turtą. Pirmoji fondo investicija į gyvenamosios paskirties projektą Vilniuje numatyta 2021 m. pradžioje.

  Įmonės valdomas komercinio nekilnojamojo turto fondas „Eika Real Estate Fund“ praėjusiais metais paskelbė apie investiciją į DHL logistikos terminalo statybą šalia Vilniaus oro uosto. Šio fondo investicijų portfelio formavimas per įsigijimus ir naujų projektų vystymą išlieka prioritetine EAM veikla. Pirmasis EAM fondas, „Eika Residential Fund“, 2020 m. baigė gyvenamosios paskirties projektą Antakalnyje, iš šiuo metu plėtoja du naujus projektus – „Mėlyni vilkai” Skroblų gatvėje ir „Šv. Stepono Baltas lapas” šv. Stepono gatvėje Vilniuje.

  Butai perkami virtualiai

  2020 m. antrus metus iš eilės Eika grupė išlaikė antrąją poziciją pagal naujų butų pardavimus Vilniuje pardavusi 351 butą, kurių vertė viršija 36,5 mln. EUR. Parduotų butų portfelyje dviejuose projektuose parduota daugiau nei 100 butų: „EIKA namai Pilaitėje“ – 109, o „Mindaugo” Baltame lape“ – 106 butai. Bendrame parduotų butų portfelyje vidutinės ir ekonominės klasės butų proporcijos panašios. „Rinkos situacija suponavo, kad negalime tikėtis tokių pačių rekordinių pardavimų kaip 2019 m., tačiau pasiektas rezultatas mus skatina kuo greičiau startuoti su naujais projektais, kad užtikrintume įvairiapusę būsto pasiūlą mūsų klientams. Kitas teigiamas dalykas atsiradęs kaip karantino pasekmė – butus klientai rezervuoja ar net pasirašo preliminarią sutartį neišeidami iš namų, be apsilankymo objekte. Dar 2017 m. pradėjome investuoti į projektų virtualią realybę, šiomis sąlygomis labai lengvai persiorientavome į nuotolinius pardavimus, o klientams tai tiko“, – teigia D. Dargis.

  Per 2020 m. EIKA būstą siūlė 9-iuose projektuose, iš kurių keliuose parduoti paskutiniai butai. 2021 m. pasiūloje turėsime šiek tiek daugiau nei 400 butų šešiuose projektuose. Per pirmąjį ketvirtį planuojama baigti statybų leidimo procedūras projektuose „Mėlyni Vilkai“ ir „šv. Stepono  Balto lapas“.