• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • „EIKA“ apdovanojo ateities inžinierius VILNIUS TECH vykusiame renginyje

  Gegužės 22 d. į VILNIUS TECH atvyko didžiulis būrys ateities inžinierių. Čia įvyko 7-ojo sezono Pavasario sesija ir sezono uždarymo renginys, kuriame buvo pristatyti 251 projektai. Iš viso dalyvavo apie 700 moksleivių, virš 130 mokytojų iš 65 Lietuvos mokyklų. Inovatyviausi, kūrybiškiausi, įdomiausi VILNIUS TECH dėstytojų komisijos išrinkti projektiniai darbai buvo apdovanoti VILNIUS TECH prizais. Savo favoritus šiais metais išrinko ir EIKA grupė.

  EIKA globojo dvi temas: „Ateities miestas: darni gyvenamoji aplinka“ ir „Ateities miestas: darnus pastatas“. Viso buvo išrinkti keturi laimėtojai – po du iš kiekvienos temos:

  Pakruojo „Žemynos“ progimnazijos mokinės pristatė projektą, turintį tikslą sukurti ekologiškai tvarias ateities mokyklos poilsio zonas, kuriose mokiniai turėtų galimybę ilsėtis pertraukų metu.

  Šiaulių Simono Daukanto inžinerijos gimnazijos mokinys ėmėsi šilumos nuostolių skaičiavimo gimnazijoje, tokiu būdu siekdamas nustatyti vietas, kur prarandama šiluma bei išspręsti su tuo susijusias problemas.

  Šiaulių Simono Daukanto inžinerijos gimnazijos atstovas pastebėjo, kad atnaujinant daugiabučius, čiurliams nebelieka praėjimo vietų. Kad išspręstų šią problemą buvo pagaminti inkilai iš antrinių presuoto kartono atliekų, o paukščių perėjimo laikotarpiu bus vykdomas stebėjimas.

  Klaipėdos Baltijos gimnazijos mokinė pasiūlė sukonstruoti žaliąją autobusų stotelę, kuri prisidėtų prie CO2 kiekio mažinimo mieste, o šiltuoju metų laiku sumažintų lauko temperatūrą.

  Ačiū ateities inžinieriams, kurie savo idėjomis noriai prisidėda prie šalies tobulėjimo!