• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • „EIKA Development“ pradėjo aliejinių augalų sėklų perdirbimo ir biodyzelino gamyklos statybas Klaipėdoje

  „EIKA“ įmonių grupei priklausanti nekilnojamojo turto projektų plėtojimo ir valdymo įmonė UAB „EIKA Development” Klaipėdoje pradėjo aliejinių augalų perdirbimo ir biodyzelino gamintojos UAB „MESTILLA“ gamyklos statybos darbus. Planuojama, kad darbai bus baigti 2025 metų rudenį.

  Praėjusiais metais UAB „EIKA Development“ baigė sandorį su UAB „MESTILLA“, kurios kontrolinį akcijų paketą valdo AB Akola group akcininkai, dėl aliejinių augalų perdirbimo ir biodyzelino gamyklos projektavimo bei statybos darbų valdymo. Iškart po susitarimo buvo imtasi projektavimo darbų, o 2024 m. I ketvirtį, gavus statybos leidimą, pradėta statyti viena moderniausių Europoje gamyklų, sparčiai kylanti Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje.

  „Statoma gamykla, kuri su įranga kainuos apie 60 mln. eurų, taps viena didžiausių žemės ūkio ir atsinaujinančios energetikos investicijų Lietuvoje. Ji turės pažangiausias aliejaus išgavimo, perdirbimo ir biodyzelino gamybos technologijas. Gamybos procesai bus visiškai automatizuoti, efektyvūs ir taupantys gamtos išteklius. Kartu su „EIKA“ įmonių grupe sukursime daugiau vertės Klaipėdos ir visos šalies ekonomikai, aplinkai ir žemdirbystės sektoriui,“ – sako UAB „MESTILLA“ generalinis direktorius Arūnas Zubas.

  „EIKA Development“ generalinis direktorius Martynas Žibūda teigia, kad įvykęs sandoris simbolizavo įmonės žingsnį į naują paslaugų sritį, o „MESTILLA“ pasitikėjimas leidžia prisidėti prie aplinkai draugiškesnės pramonės. „Komandos dydžiu ir apimtimi esame viena didžiausių NT projektų valdymo įmonių Baltijos šalyse, kuri projektavimo, statybos organizavimo bei valdymo paslaugas teikia ne tik gyvenamosios, administracinės ir infrastruktūros paskirties objektuose, bet ir pramonės. Savo darbų portfelį papildysime ypatingu projektu – modernia gamykla, kuri išsiskirs pažangiais pramonės standartais bei užtikrins mažiausią įmanomą poveikį aplinkai“ – dalijasi M. Žibūda.

  Šiuo metu intensyviai vyksta „MESTILLA“ aliejinių augalų perdirbimo ir biodyzelino gamyklos statybos darbai. „EIKA Development“ rūpinasi projektavimo bei statybos procesų organizavimu ir valdymu, vykdys statybos techninę priežiūrą.