• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • EIKA didžiosioms nevyriausybinėms organizacijoms, kurios padeda ukrainiečių pabėgėliams Vilniuje, suteikė erdves Žvėryne

  „EIKA“ didžiosioms nevyriausybinėms organizacijoms, kurios padeda ukrainiečių pabėgėliams Vilniuje, suteikė erdves Žvėryne, kur toliau bus teikiama humanitarinė parama. Blindžių g. 24A adresu esantis, 4,5 tūkst. kv. m ploto pastatas po truputį virsta centru, kur pabėgėliai galės gauti laikiną nakvynę ir maistą, psichologinę pagalbą vaikams ir suaugusiems, paramą higienos reikmenimis, būtiniausius daiktus (rūbus, namų apyvokos, vaikų priežiūros reikmenis). 

   

  Šiuo metu pastate jau veikia Lietuvos Caritas bei Lietuvos Raudonasis kryžius. Planuojama, kad prie šių organizacijų greitu metu prisijungs ir „Gelbėkit vaikus“,  „Maisto bankas“ ir kt. Į šią vietą nevyriausybinės organizacijos kraustysis iš dabartinio registracijos centro Minties gatvėje. Patalpos suteikiamos mažiausiai iki vasaros galo.  Ne vienas partneris suvienijo jėgas, kad šis nenaudojamas pastatas galėtų virsti humanitariniu centru. „Servico“ pastatą išvalė ir sutvarkė, „Vilniaus vandenys“ nemokamai tiekia vandenį, „Vilniaus šilumos tinklai“ – šilumą, „Ignitis“ – elektrą.

   

  „Karo metu visi stengiamės daryti, ką galime, kad padėtume Ukrainai ir jos žmonėms. Aplinkybės susiklostė taip, kad šiuo metu kaip tik turėjome didelį nenaudojamą, tačiau eksploatavimui tinkamą pastatą Vilniaus centre, kuris laukia leidimo naujam gyvenimui. Iškart prasidėjus karui jį pasiūlėme didžiosioms nevyriausybinėms organizacijoms naudoti, kaip joms atrodo tinkamiausia. Tai – puikus pavyzdys, kai pastatą galima pereinamuoju metu pritaikyti ir panaudoti geriems tikslams“, – teigia „EIKA“ generalinis direktorius Domas Dargis.