• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • „Eika“ grupė: kelerius metus iš eilės investicijos auga daugiau nei 20 proc.

  Per 2023 m. į „Eika“ grupės valdomus-plėtojamus projektus buvo investuota beveik 77 mln. EUR. Į šiuos projektus dar planuojama investuoti apie 216 mln. EUR, iš kurių per 2024 m. – apie 76 mln. EUR.

  Stabili plėtra ir augimas

  Pasak „Eika“ generalinio direktoriaus Domo Dargio, 2023 m. šiek tiek pritrūko, kad būtume pasiekę užsibrėžtą metų investicijų planą. Kita vertus, ne vienerius metus fiksuojame nuoseklų investicijų augimą. „Jau trečius metus iš eilės mūsų investicijos į valdomus ir plėtojamus projektus augo daugiau nei po 20 proc. kasmet. Toks investicijų augimas rodo užtikrintą ir stabilią grupės įmonių plėtrą įskaičiuojant tiek rinkos, tiek pasaulinių įvykių ar ekonominių pokyčių rizikas,“ – teigia D. Dargis.

  Tikėjimą grupės įmonių stabilumu atskleidžia 2023 m. finansavimo sutartys. „Eika“ grupės įmonių valdomiems projektams pritraukė beveik 50 mln. finansavimo, tame tarpe buvo užtikrintas ir karinio miestelio Šiauliuose finansavimas (8 mln. EUR obligacijos ir 28,4 mln. EUR kredito sutartis).

  2023 m. į komercinio ir visuomeninio turto plėtojimą pirmą kartą grupės istorijoje buvo investuota daugiau nei į gyvenamuosius projektus, net 65 proc. nuo visų investicijų.

  Nuo 2024 m. dar aiškesnė grupės valdymo struktūra

  2024 m. veiklą pradėjo nekilnojamo turto paslaugoms ir projektų valdymui dedikuota įmonė „Eika Development“, kuri perėmusi esminę grupės 30-ies metų sukauptą NT valdymo patirtį, šiuo metu yra bene didžiausia projektų valdymo įmonė Baltijos šalyse.

  2023 m. dabartinės „Eika Development“ veiklos apimtyje buvo labai rezultatyvūs. Per metus buvo vykdomos 13-os skirtingų projektų statybos, 8-ios iš jų buvo užbaigtos – penkių daugiabučių namų bei trijų negyvenamųjų projektų: verslo centras „Flow“, „Solo Society City House Vilnius“ bei „Monist“ viešbutis Palangoje. Taip pat koordinuotas 8-ių pastatų projektavimas, iš kurių 4-iems objektams buvo gauti statybos leidimai.

  Šiuo metu įmonė projektavimo, statybų ir eksploatacijos stadijose valdo 43 objektus ar projektus. Bendras eksploatacinėje stadijoje valdomų objektų plotas – 103 tūkst. kv/m. Šių metų „Eika Development“ tikslas – tapti visaverčiu NT projektų valdytoju atviroje Lietuvos rinkoje, t.y. išplėsti valdomų projektų portfelį, kuris nėra susijęs su grupės įmonių akcininkais.

  Tvirtos pozicijos seklioje būsto rinkoje

  Vilniaus naujo būsto pardavimai antrus metus iš eilės kritę iki 2014-15 m. lygio, tačiau „Eika“ grupė šiais metais susigrąžino vieno iš rinkos lyderių pozicijų ir Vilniuje preliminariai pardavė 173 butus ir komercines patalpas, kurių vertė beveik 31 mln. EUR. ir užėmė beveik 8 proc. rinkos.

  2023 m. pardavimai vyko 8-iuose projektuose. Viename projekte – „Šv. Stepono Baltas Lapas“ parduoti visi butai. Per metus startavo trys nauji projektai – „Užupio personos“ Filaretų gatvėje, „Saulės namai“ Pilaitėje ir „Nauji peizažai“ Naujininkuose. Daugiausia butų parduota projektuose „Mėlyni vilkai“ – 61 butas ir „Metų laikai“ – 45. Pasak D. Dargio, 2024 m. sėkmingai sukritus „leidimų kortoms“ būsto pardavimus Vilniuje metų eigoje vykdytume 9-iuose projektuose. Šiais metais planuojame rinkai pasiūlyti būstą trijuose naujuose projektuose – Žvėryne, Senamiestyje ir Pašilaičiuose. Didžioji dalis šių projektų užsakovai yra UAB „Eika Asset Management“ (toliau EAM) valdomi fondai.

  Apgyvendinimo paslaugos tampa vis svarbesne grupės veiklos dalimi

  Viešbučiui „Hilton Garden Inn“ 2023 m. bene sėkmingiausi metai nuo atidarymo 2019 m. Pasiektas didžiausias užimtumas ir pajamos. Viešbutis buvo įvertintas tarptautiniu mastu – gavo „Connie Award“ ir EMEA „Brighter Together“ apdovanojimą, kurį gauna tik 1 iš 120 „Hilton Garden Inn“ viešbučių EMEA regione.

  Šeštus metus veiklą vykdantis „Solo Society Student House Kaunas“ 2023 m. irgi pasiekė rekordinį užimtumą ir pajamas. Rudenį startavęs naujas grupės apgyvendinimo paslaugų projektas „Solo Society City House Vilnius“ sparčiai didina užimtumą. Šiuo metu jau yra pritraukęs iš pusšimčio pasaulio valstybių jaunųjų profesionalų ir studentų.

  Tvarumo kodas aktyvuotas

  Per 2023 m. „Eika“ grupė suskaičiavo valdomo komercinio turto paliekamą CO2 pėdsaką (Scope 2 apimtyje). Praėjusiais metais pradėjęs veikti grupės valdomas nutolęs saulės parkas patenkino beveik 90 proc. šio turto elektros energijos einamųjų metų poreikius ir yra viena iš priemonių mažinant komercinio turto paliekamą taršos pėdsaką.

  Šiuo metu visas grupės valdomas komercinis turtas turi BREEAM sertifikatus, o 2023 m. pradėtas ir pirmojo „Eika“ istorijoje daugiabučių kvartalo „Metų laikai“ BREEAM sertifikavimo procesas.

  Įmonės vykdomos inovacijų programos kontekste vykdomi tvarių produktų eksperimentai. Pernai rinkai pristatytas tvarus butas, kurio sukūrime buvo naudotos tvarios, lokalios medžiagos, įdiegti energiją tausojantys sprendimai, pirkti naudoti baldai. Šiais metais toliau bus tęsiamas medinio daugiabučio projektas, taip pat planuojama parengti griaunamų pastatų „dekonstravimo“ planas, siekiant pernaudoti medžiagas ir suskaičiuoti, kiek medžiagų pernaudojimas sutaupo CO2 pėdsako.

  Socialinėje tvarumo srityje „Eika“ pasirašė ilgalaikę „Antro žingsnio“ programos paramos sutartį su „Paramos vaikams centru“. Programa siekiame ugdyti darželinukų emocinę kompetenciją, suteikiant žinias ir įrankius ugdytojams.

  Rangos pajamos auga

  „Eikos statyba“ per 2023 m. pajamas augino, pasiekė apie 50 mln. EUR. Įspūdingiausi pabaigti projektai – „Japoniškas sodas“, pora daugiabučių projektų ir vienas slaptas, dėl saugumo neįvardinamas projektas. 2024 m. įmonė toliau tęs VU Medicinos fakulteto, oro uosto T4 išvykimo terminalo statybas bei Tauro kalno sutvarkymo darbus.

  EAM horizonte nauji fondai

  EAM valdomiems fondams 2023 m. nebuvo labai aktyvūs įsigijimų prasme, nes nepavyko sutarti su pardavėjais dėl sandorių kainų reikšmingai pasikeitus investicinei aplinkai. Tačiau aktyvios 2023 m. paieškos, ypač Lenkijoje, rezultatus duos 2024 m. pirmoje pusėje. Komercinio turto portfelio užimtumas siekia net 99 proc.

  Atsižvelgiant į savo investuotojų lūkesčius 2023 m. priimtas sprendimas steigti du naujus fondus: vienas jų atvers galimybę investuoti smulkesniems informuotiesiems investuotojams į stiprų fondą JAV, kitas investuos į studentų bendrabučių bei Co-living tipo objektų vystymą Baltijos šalyse, Lenkijoje bei Švedijoje. Šiuo metu baigiami tvarkyti steigimo dokumentai Lietuvos banke.