• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • „Eika“ grupei priklausanti saulės elektrinė jau gamina elektros energiją

  „Eika“ įmonių grupei priklausantis nutolęs saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone jau gamina elektros energiją. Nuo 2023 pavasario 5 megavatų bendros galios elektrinė aprūpina apie 85 proc. „Eika“ grupės dabartinio energijos poreikio.

  Pasak „Eika“ turto valdymo departamento direktoriaus Giedriaus Brūzgės, ypač didelis dėmesys buvo skiriamas įrangos kokybei ir pateikto sprendimo ilgaamžiškumui. „Bendradarbiaudami su „Eternia Solar“ pastatėme dvipusių modulių saulės elektrinę, kurių dėka bus pasiektas maksimalus efektyvumas. Tokiu būdu „Eika“ žengė dar vieną tvarų žingsnį – nuo šiol valdomus komercinius objektus elektros energija aprūpinsime patys. Tikime, kad ši investicija paskatins dar drąsiau vartoti tvarią energiją šalyje“, – teigia G. Brūzgė.

  Dėl klimato rizikų ir geopolitinės padėties investavimas į žaliąją energiją didina viešojo ir privataus sektoriaus susidomėjimą. Tai taip pat galimybė sumažinti priklausomybę nuo importuojamos energetikos iš užsienio šalių bei sutaupyti.

  Skaičiuojama, kad saulės elektrinės parkas Klaipėdos rajone per visą savo eksploatacijos laikotarpį sumažins daugiau nei 66 tūkst. tonų šiltnamio efektą sukeliančių CO2 dujų emisijų, o per metus pagamins apie 5 100 000 kWh elektros energijos.

  Investicijos į nutolusį saulės elektrinės parką Klaipėdos rajone siekė 4 mln. Eur.