• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • „Eika“ grupės valdoma įmonė pasirinko „Gilestą“ Šiaulių karinio miestelio generaliniu rangovu

  „Eika“ grupės valdoma įmonė „Samogitia miestelis“ pasirašė generalinės rangos sutartį su „Gilesta“. Pagal generalinės rangos sutartį įmonė įsipareigoja atlikti visus Šiaulių karinio miestelio rangos darbus nuo sutarties pasirašymo momento iki 2024 m. kovo mėnesio. Sutarties suma neskelbiama.

  Pasak Artūro Klangausko, „Eika“ Infrastruktūros departamento vadovo, generalinio rangovo atranka buvo labai atsakinga. „Gilesta“ įtikino, kad gali nustatytu biudžetu ir laiku pastatyti karinį miestelį. Įmonė turi patirties ir kompetencijos statant visuomeninius objektus Šiaulių regione. Be to, konkurso metu „Gilestos“ atstovai gilinosi į projektą, klausė ir domėjosi sprendiniais. Ieškojo sprendimų ir galimybių, kaip pasiūlyti optimalią kainą. Visi šie kriterijai lėmė mūsų pasirinkimą karinio miestelio statybų darbus tęsti su šia įmone“, – teigia A. Klangauskas.

  Sutarties apimtyje – visi rangos darbai – pastatų statyba su visišku įrengimu, baldais ir technologine įranga. Darbus – sklypo plano sutvarkymo, pamatų rangos, lauko inžinerinių tinklų – atliko kiti rangovai iki šios sutarties pasirašymo. Numatoma darbų pabaiga – 2024 m. kovo 1 d.

  „Tai – specialiosios paskirties, karinio dalinio, statyba. Tokių projektų Lietuvoje nėra daug, tad džiaugiamės, kad galėsime prisidėti prie modernios karinės infrastruktūros kūrimo, kuri, tikimės, padės Lietuvos kariuomenei sustiprinti savo pozicijas šių dienų aktualijų kontekste. Didžiausią dėmesį savo veikloje skiriame procesų ir kaštų optimizavimui, tam naudojame įvairią automatizuotą programinę įrangą, kuri mums leidžia realiu laiku analizuoti duomenis ir daryti efektyvius sprendimus. Manau, kad būtent tai lėmė sėkmę šiame generalinės rangos konkurse“, – komentuoja Romas Paliulis, bendrovės „Gilesta“ vadovas.

  Šiaulių karinio miestelio atidarymas planuojamas 2024 metų II-ame ketvirtyje. Numatomas bataliono dydžio karinio miestelio Šiauliuose plotas – 7,8 ha. Miestelyje iškils administracinės ir specialiosios paskirties pastatai: kareivinės, valgykla, štabas, medicinos punktas ir kt. Taip pat suplanuota sporto patalpų ir aikščių. Miestelyje bus statoma ir techninės paskirties pastatų: sandėlių, garažų, bus degalinė, plovykla, pastogė technikai. Taip pat bus įrengtos ir rikiuotės bei technikos aikštės, automobilių parkavimo vietos, tarp kurių ir specialiai pritaikytos elektromobiliams ir žmonėms su negalia.