• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • EIKA įmonių grupė sutarė dėl Lietuvoje galingiausios vienai privačiai įmonei skirtos nutolusios saulės elektrinės

  „Eika“ įmonių grupė ir „Eternia Solar“ pasirašė susitarimą dėl 5 MW bendros galios saulės elektrinių parko statybos ir eksploatacinės priežiūros. Šiuo susitarimu „Eika“ drąsiai ir užtikrintai kreipia veiklą tvarumo kryptimi – nuo 2023 m. ši elektrinė patenkins 85 proc. „Eika“ įmonių grupės dabartinio energijos poreikio. Nutolusi saulės elektrinė bus statoma Klaipėdos rajone šalia Priekulės. Tai bus galingiausia Lietuvoje vienoje vietoje pastatyta saulės elektrinė, skirta vienai privačiame sektoriuje veikiančiai įmonei.

  „Eika“ įmonių grupė į projektą planuoja investuoti beveik 4 mln. EUR. Pasak „Eika“ generalinio direktoriaus Domo Dargio, žalioji energija įmonių veikloje nėra naujiena. „Nuo 2016 m. mes jau perkame žaliąją elektros energiją, kuri buvo naudojama komerciniuose objektuose ir šiuo metu visuose mūsų objektuose naudojama tik tokia energija. Investicijos į nuosavą nutolusią saulės elektrinę tai net tik dar vienas žingsnis skatinant šalyje vartoti tvarią energiją, bet ir svarus įrodymas mūsų pasiryžimo žengti visapusiškai tvarios veiklos keliu“, – teigia D. Dargis.

  Planuojama, kad 5 MW saulės elektrinė per savo gyvavimo laikotarpį sugeneruos apie 160 GWh elektros energijos. Šis saulės elektrinių parkas galėtų elektra aprūpinti apie 1200 namų ūkių. Ekspertai taip pat skaičiuoja, kad ši elektrinė per visą savo eksploatacijos laikotarpį sumažins daugiau nei 66 tūkst. tonų šiltnamio efektą sukeliančių CO2 dujų emisijų.

  Rinkdamiesi partnerį, „Eika“ ypač didelį dėmesį skyrė įrangos kokybei ir pateikto sprendimo ilgaamžiškumui. Bendradarbiavimą su „Eternia Solar“ nulėmė bendrovės patirtis vykdant panašius projektus, pasiūlyta įranga bei optimaliausias inžinerinis sprendimas.

  „Tarp mūsų anksčiau įgyvendintų projektų – vienos galingiausių saulės elektrinių Lietuvoje. Džiaugiamės galėdami savo patirtį bei ekspertiškumą pritaikyti ir šiam ambicingam „Eika“ įmonių grupės projektui. Tam, kad būtų pasiektas maksimalus šios saulės elektrinės efektyvumas, bus diegiami aukščiausios klasės dvipusiai moduliai. Be to, įvykdę rangos darbus, teiksime ir eksploatacinės priežiūros paslaugas, užtikrinančias ilgaamžį ir sklandų saulės elektrinės veikimą“, – teigia „Eternia Solar LT“ vadovas Andrius Džiaugys.

  Pirmieji paruošiamieji darbai bus pradėti 2022 m. sausio mėnesį, pabaiga – vėliausiai 2022 m. gruodžio 31 d.