• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • „Eika“ pradeda bendradarbiauti su ,,Saulės grąža“ – pirmoji siūlo butus su saulės elektros energija

  UAB „Eika“ savo vystomuose projektuose pradeda pardavinėti butus su saulės elektros energija, o ,,Antakalnio panorama“ –  pirmasis projektas, kurio klientai, įsigiję butus iki rudens, kartu taps ir nutolusios saulės elektrinės bendrasavininkais. „Žalioji“ elektros energija jiems bus tiekiama iš saulės energetikos įmonės, ,,Saulės grąžos“ elektrinių.

   „Šis bendradarbiavimas su gyvenamųjų namų projektais pirmas Lietuvos rinkoje, kurį paskatino noras vartotojams pasiūlyti naujovę, tuo pačiu skatinti išbandyti ir pradėti naudoti energiją, draugišką aplinkai. Daugelis įsivaizduoja, kad saulės elektros energiją žmonės gali naudoti ir pritaikyti tik gyvendami nuosavame name, saulės elektrinę įrengę ant namo stogo ar nuosavam sklype. Gyvendami bute ar kotedže galima lygiai taip pat naudoti pigesnę saulės energiją iš įsigytos nutolusios saulės elektrinės“, – sako Eika plėtros vadovas Martynas Žibūda.

  „Žalioji“ saulės energija būsimiems ,,Antakalnio panorama“ gyventojams elektros tinklais atkeliaus iš saulės parko, įsikūrusio Kuršėnuose. Pagrindiniai saulės elektros energijos naudojimo privalumai vartotojui  – iki 3 kartų mažesnė elektros sąskaita, pvz., dabar už elektrą mokėdami 50 EUR per mėnesį, turėdami savo elektrinę „Saulės grąžos“ saulės parke, už elektrą mokėsite 18,67 EUR. Kiti privalumai – galimybė būti energetiškai nepriklausomu, tvarios gyvensenos puoselėjimas bei „draugiško aplinkai“ įvaizdis visuomenėje.

  Naujausiais duomenimis Lietuvoje šiuo metu savarankiškai elektros energija apsirūpinančių namų ūkių yra 5913, šis skaičius nuolat auga, o dauguma jų yra nuosavuose namuose gyvenantys saulės elektrinių savininkai. Kol kas Lietuvoje veikia vienintelis saulės parkas, esantis šalia Elektrėnų, kuriuo naudojasi virš 300 namų ūkių. Virš 250 žmonių iš visos Lietuvos jau įsigijo daugiau nei 1 MW „Saulės grąžos“ saulės parke Kuršėnuose, kuris pradės veikti nuo lapkričio 30 dienos bei turėtų tapti trečiuoju veikiančio saulės parku Lietuvoje. Nuo liepos pabaigos iki rudens įsigijusieji butą projekte „Antakalnio panorama“, esančiame Smėlio g., gyventojai  gaus 2kW saulės energijos 25 metams. Ši galia dauguma atvejų pilnai padengs 2 kambarių butų sąnaudas. Esant poreikiui vartotojas galės įsigyti ir daugiau saulės energijos.

  Į projektą „Antakalnio panorama“ investavo pirmasis „Eika Asset management“ valdomas fondas „Eika Residential Fund“.

  ,,Antakalnio panorama” butus galite apžiūrėti čia.