• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • „Eika“ sėkmingai išplatino antrąją 5 mln. eurų obligacijų emisiją, pasiskolino už 6 proc.

  2022 m. rugsėjo mėn. nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė UAB „Eika“ išplatino antrąją 5 mln. eurų vertės obligacijų emisiją ir pritraukė kapitalą už 6 proc. metinių palūkanų, mokamų kas pusmetį. Emisijoje dalyvavo tiek mažmeniniai investuotojai, paprastai investuojantys iki 50 000 eurų, tiek laisvų lėšų turintys didesni investuotojai (angl. high net-worth indviduals), didelį susidomėjimą parodė ir privačios bankininkystės klientai, viso 111 fizinių ir juridinių asmenų.  

  „Turime ypatingą investuotojų pasitikėjimą mūsų įmonių grupe. EIKA net ir dabartinėmis aplinkybėmis gali pasiskolinti kapitalo rinkose už panašią kainą kaip ir pirmąjį kartą. Diversifikuotas finansavimas padeda mums toliau užtikrintai plėtoti numatytus projektus ir artimu metu pasiūlyti daugiau būstų Vilniaus rinkai“, – teigia Domas Dargis, EIKA generalinis direktorius.

  Rugsėjo 8–23 d. vykęs platinimas, kurį organizavo AB Šiaulių bankas, vyko aukciono principu, t. y. investuotojai galėjo patys indikuoti, už kokias palūkanas paskolinti lėšas rėžyje tarp 5.5 ir 6 proc. Palūkanų indikacijos pasiskirstė šiomis proporcijomis: 2,967,000 eurų suma buvo pasirašyta su 5.5 proc. palūkanų indikacijomis (59 proc. emisijos sumos), 1,653,000 eurų suma pasirašyta su 6 proc. palūkanomis (33 proc. emisijos) ir likusi 380,000 eurų suma rėžyje tarp 5.7 proc. ir 5.9 proc. (8 proc. emisijos). Pagal aukciono principą, EIKA turėjo galimybę išleisti beveik 3 mln. eurų obligacijų už 5.5 proc. arba išpildyti visą 5 mln. eurų emisiją paskirstant visiems investuotojams po 6 proc. Visi investuotojai, nepaisant įrašytos žemesnės palūkanų normos paraiškų pildymo metu, gavo aukščiausią palūkanų normą (6 proc.).

  „Stiprinant savo pozicijas kapitalo rinkose, „Eika“ žengė dar vieną žingsnį. Paaštrėjusi geopolitinė situacija nesutrukdė sėkmingai užbaigti platinimo, investuotojams ieškant užuovėjos rinkų turbulencijos periodu. Klientams imponavo ne tik puikiai pažįstamas „Eikos“ prekės ženklas, bet ir galimybė pasirinkti pageidaujamas palūkanas,“ – sakė Domas Klimavičius, Šiaulių banko investicinių paslaugų grupės vadovas.

  Antrosios EIKA emisijos rezultatai yra panašūs į pirmosios, kurią EIKA išleido 2020 m. lapkritį. Tuomet Šiaulių bankas taip pat organizavo palūkanų aukcioną, kurio metu investuotojai galėjo indikuoti nuo 4.5 iki 5 proc. palūkanas. Tuo metu visa 5 mln. eurų emisija buvo išplatinta už galutines 5% palūkanas.

  Pirmąją emisiją EIKA planuoja refinansuoti 2022 m. lapkritį, kuomet pasiūlys esamiems investuotojams dar kartą paskolinti lėšas 2–jiems metams, bet jau už aukštesnes, 6 proc. palūkanas, nustatytas antrosios emisijos aukciono metu. Taip siekiama pirmosios emisijos investuotojams pasiūlyti tokią pat grąžą kaip ir antrosios obligacijų emisijos pirkėjams.