EIKA prisijungia prie pirmojo Lietuvoje vyksiančio „PropTech“ hakatono. Jame dalyvauti ir burti komandas kviečiami inovatyviai mąstantys specialistai, kurie turi kompetencijos ir idėjų, kaip pagerinti nekilnojamojo turto vystymo efektyvumą ir sukurti daugiau galimybių pasitelkiant technologijas. Hakatonas vyks sausio 26-28 d. „Vilniaus technologijų parke“.
Šiemet veiklos 25-metį mininti EIKA inovacijoms visada skyrė ypatingą dėmesį, daugybę kartų rinkoje buvo pirmoji pasiūliusi naujoves. „Esame stipri, daug patirties turinti NT plėtotoja, gebanti žvelgti į priekį, taikyti naujoves ir geriausią pasaulio praktiką bei matanti, ką galima tobulinti. Todėl esame vieni iš „PropTech“ sambūrio (angl. trumpinys Property technologies) iniciatorių ir palaikytojų Lietuvoje, o prisijungdami prie šio hakatono siekiame „Proptech‘e“ tokio pačio proveržio, kurio vaisius šiuo metu skina „FinTech“ (angl. trumpinys Finance Technologies)“, – teigia EIKA generalinis direktorius Domas Dargis.
EIKA siekdama inovuoti nekilnojamojo turto vystymo sektorių jungiasi ne tik prie inciatyvų rinkoje, bet inovacijas skatina ir įmonės viduje – 2018 m. startavo EIKA inovacijų programa. Ja siekiama paskatinti darbuotojus įsitraukti į inovacijų kūrimą ir įgyvendinimą pradedant inovacijų kūrimo mokymais, idėjų generavimo renginiais, komandų subūrimu bei idėjų vystymu ir baigiant geriausių idėjų atrinkimu bei jų įgyvendinimu skiriant finansavimą. Pasak D. Dargio, tik iš vidinės, o „ne nuleistos iš viršaus“, iniciatyvos ir kompetencijos gimstančios idėjos turi potencialą virsti „kūnais“ – sukurtais naujais produktais, technologiniais sprendimais.
Yra daugybė sričių NT sektoriuje, kur pasitelkus technologijas, galima įgyvendinti naujus NT verslo modelius, padidinti statybų ir projektavimo našumą, didinti vertę klientui, užtikrinti informacijos sklaidos kokybę ir greitį tiek vidiniuose statybų procesuose, tiek pardavimų procesuose. „2017 m. pradžioje NT rinkoje pritaikėme virtualios realybės technologiją – suteikėme savo klientams galimybę butą išsirinkti užsidėjus virtualios realybės akinius, o 2017 m. pabaigoje su virtualios realybės akiniais mūsų klientai jau renkasi butus su visa apdaila, t.y. jie renkasi, kuri sienų spalva jiems labiau tinka, kurios grindų plytelės ar grindų danga jiems priimtinesnė. Per metus VR technologiją mes praplėtėme iki daugybės funkcionalumų ir pastebime, kad klientai vis tikslingiau naudojasi šia technologija ir daro sprendimus“, – technologinio progreso NT rinkoje galimybes įvardina D. Dargis.
EIKA virtuali realybė – vienas naujausių NT rinkos technologinio progreso pavyzdžių Lietuvoje. O rinkoje yra daugybė iššūkių, kaip, pavyzdžiui, „technologizuoti“ ir sujungti projektavimą ir statybų eigą ir pan. Šiam hakatonui EIKA pateikė 5 iššūkius:
- kaip, panaudojant naujausias IT technologijas, užtikrinti būstą besidalinančių (co-living) žmonių gyvenimo kokybę bei efektyvų patalpų valdymą;
- kaip padėti daugiabučio namo bendruomenei taupyti bei gaminti ir bendrai naudoti atsinaujinančią energiją naujų technologijų ir skaitmenizavimo pagalba;
- kaip panaudojant IT technologijas sukurti interaktyvų įrankį, kuris įgalintų būsto dokumentų ir būsto eksploatacijos instrukcijų sukūrimą ir naudojimą;
- kaip padidinti parkavimo vietų panaudojimą daugiabučio garaže ir aptvertoje namų aikštelėje namo gyventojams ir svečiams, pritaikant dalinimosi ekonomikos, statybos technologijų ir IT inovacijas ir taip sprendžiant parkavimo vietų trūkumą mieste;
- ar robotas (AI) gali padaryti būsto interjero projektą su keliais variantais ir suskaičiuoti sąmatą pateikus būsto sienų išmatavimus ir inžineringo taškus (elektros išvedžiojimas gali kisti).