• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • „Eika“ sudarė sandorį su „MESTILLA“ dėl aliejinių augalų sėklų perdirbimo ir biodyzelino gamyklos projektavimo, statybos darbų valdymo

  Nekilnojamojo turto (NT) projektų plėtojimo ir valdymo įmonė „Eika“ baigė sandorį su rapsų aliejaus, baltyminių pašarų priedų ir biodyzelino gamintoja „MESTILLA“, kurios kontrolinį akcijų paketą valdo „Linas Agro Group“ akcininkai. Įmonės sutarė dėl aliejinių augalų perdirbimo ir biodyzelino gamyklos projektavimo bei statybos darbų valdymo. Numatoma investicijų suma – 35 mln. Eur.

  Viena moderniausių Europoje gamyklų įsikurs Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ), greta nuo 2007 metų veikiančios gamyklos. Naujos gamyklos pastatų plotas užims apie 3500 m2, sandėlių apie 500 m2 ploto, o talpų žaliavoms ir produkcijai – apie 40 000 m3 tūrio įvairių talpų. „Eika“ rūpinsis projektavimo bei statybos procesų organizavimu ir valdymu, taip pat vykdys statybos techninę priežiūrą.

  Pasak Roberto Grigalio, „Eika“ projektų valdymo direktoriaus, įmonė žengia į naują paslaugų sritį. „Sukaupta 30 metų patirtis teikiant projektavimo ir statybos organizavimo bei valdymo paslaugas gyvenamosios, administracinės, prekybos, infrastruktūros ir sandėliavimo paskirties NT objektuose, dabar bus naudojama pramonės paskirties objektų projektavimo ir statybos procesų organizavime bei valdyme. Esame dėkingi „MESTILLA“ už pasitikėjimą ir galimybę įmonei „Eika“ prisidėti prie modernios gamyklos iškilimo – tai mus labai įpareigoja“, – teigia R. Grigalis.

  „MESTILLA“ gamykla pasižymės pažangiausiais aliejaus išgavimo, perdirbimo ir biodyzelino gamybos įrenginiais, užtikrinančiais visiškai automatizuotą gamybos procesą. Technologiniai procesai nepaliks atliekų, bus naudojamos modernios, gamtos išteklius taupančios, efektyvų energijos panaudojimą ir mažiausią įmanomą poveikį aplinkai užtikrinančios, kvapus neutralizuojančios technologijos.

  „Norime plėstis daugiau nei tris kartus, todėl labai atsakingai rinkomės partnerį, kuris atstovautų mus gamyklos projektavimo ir statybos darbų organizavime bei valdyme. Pagrindiniai partnerio pasirinkimo kriterijai buvo jo  profesionalumas, patirtis, patikimumas ir reputacija. Pirmosios bendradarbiavimo savaitės tik patvirtino, kad nesuklydome pasirinkdami „Eika“ įmonę, – komentuoja „MESTILLA“ generalinis direktorius Arūnas Zubas.

  Šiuo metu intensyviai vyksta „MESTILLA“ aliejinių augalų perdirbimo ir biodyzelino gamyklos projektavimo darbai. Statybas planuojama pradėti 2024 metais.