• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • ,,Eika” transformuoja stoties rajono veidą – duris klientams atveria nauji verslai

  Rugsėjį Šv. Stepono gatvėje Eika” grupės atidarytame coliving’e SOLO SOCIETY City House Vilnius” išnuomotas visas komercinėms patalpoms skirtas, 245 kv. metrų, plotas. Čia savo duris jau atvėrė pilateso studija, o gruodį atsidaro kokteilių baras, vyno parduotuvė-edukacinė erdvė bei kavinė.

  Stoties rajonui vis dar laukiant ambicingų stoties atnaujinimo darbų pradžios, pavienės šio rajono teritorijos pradeda atgimti jau dabar. Tokią teritorijos, esančios visai netoli stoties, tarp Šv. Stepono, Panerių ir Punsko gatvės, transformaciją sėkmingai įgyvendino „Eika” grupė, kurioje pastatė naują gyvenamąjį daugiabutį „Šv. Stepono Baltas lapas” bei bendro gyvenimo namus (angliškai – coliving) „SOLO SOCIETY City House Vilnius”. Būtent coliving‘o pirmame aukšte palei Panerių gatvę numatytos patalpos komercinei veiklai, į kurias sėkmingai pavyko pritraukti naujus verslus ir kurie, neabejotinai, pridės papildomos vertės tiek coliving‘o, tiek aplinkinių namų gyventojams bei suteiks naujos gyvybės šiai, prieš tai potencialo neišnaudotai, teritorijai.

  Kaip teigia „Eika” generalinio direktoriaus pavaduotojas Martynas Žibūda, pagrindinis tikslas statant  kompleksą, kurį sudaro gyvenamasis daugiabutis bei bendro gyvenimo namai, buvo atgaivinti ir išnaudoti šią potencialią, stoties rajono teritoriją bei atliepti čia gyvenančių ir gyvensiančių žmonių poreikius. „Žinojome, kad tiek gyvenamajame projekte, tiek coliving‘e kursis ir apsistos jauni, kosmopolitiški žmonės, taip pat atvykstantys į Lietuvą dirbti arba studijuoti, tad mums buvo svarbu  pasiūlyti paslaugas, kurios sukurtų pridėtinę vertę tiek jiems, tiek kaimynystėje gyvenantiems. Manau, kad šį tikslą pavyko įgyvendinti ir naujai pradedantys veikti verslai sėkmingai įsilies ir papildys visų čia gyvenančių kasdienybę.“

  Norinčius palaikyti gera fizinę formą bei savijautą į savo treniruotes jau kurį laiką kviečia čia įsikūrusi „Honey” pilateso studija. „Naujamiestį savo veiklai vykdyti pasirinkome neatsitiktinai – istoriškai „Honey“ prasidėjo Kauno g., kaimynystėje. Džiugina tai, kad ankščiau skeptiškai vertintos Stoties/Naujamiesčio prieigos keičia savo veidą: čia atsiranda vis daugiau paslaugų, gyvenimą kuria jaunos šeimos ir pan. O šioji Šv.Stepono/Panerių/Punsko gatvių dalis, kurioje įsikūrėme, apskritai pražydo naujomis spalvomis. Nepriekaištingai sutvarkyta aplinka bei nauja kaimynystė džiugina ne tik Naujamiesčio senbuvius, tačiau ir rajono svečius”, – kodėl savo studiją nusprendė įkurti būtent čia, pasakoja Greta Jonaitytė-Beliukevičė, „Honey” įkūrėja. Modernaus dizaino studijoje galima rinktis iš privačių arba nedidelių grupinių pilateso treniruočių. Kiekvienam klientui individualų dėmesį skiria ir treniruotes veda pati studijos įkūrėja, licencijuota pilateso trenerė bei kviestiniai treneriai.

  Didžiausiame patalpų plote įsikūrs tarp Vilniaus kokteilių barų jau gerai pažįstamas vardas –  „Nick&Nora”, sėkmingai savo pirmąjį barą įkūrę Stiklių gatvėje, gruodžio mėnesį čia jie atvers savo erdves, pavadinimu „Grand Central by Nick & Nora”. Kaip sako patys įkūrėjai – tai bus vieta, kur Niujorkas susitinka su Vilniumi. Smagiems pasisėdėjimams, maistui ir gėrimams su lietuvišku ir amerikietišku prieskoniu. Įsikūręs gyvybingame Naujamiesčio rajone, naujajame „Solo City House Vilnius” co-living‘e, „Grand Central“ taps puikia vieta susitikti ne tiek vietiniams gyventojams, bet ir keliautojams, norintiems pažinti dar neatrastus mūsų sostinės kampelius.

  Į natūralių vynų pažinimo kelionę greitu metu pakvies „Naked Noah” – natūralių vynų parduotuvė/degustacinė ir edukacinė erdvė. Tai projektas skirtas pristatyti natūralaus vyno kultūrą Baltijos šalyse. „Mūsų tikslas yra skatinti tvarius ir natūralius pasirinkimus, tai kvietimas atrasti natūralaus vyno pasaulį tiesiai iš vyndario rankų, pasidalinti patirtimi, skoniais ir kvapais. Vynas – ne tik gėrimas, bet ir istorija, kurią kuria mažų, bet išskirtinių vynuogių augintojų bendruomenė su meile ir pagarba gamtai”, – pasakoja „Naked Noah“ įkūrėja Jūratė Plungytė.

  Nauja vieta išgerti kavos, susitikti su draugais ar paminėti svarbias progas taps kavinė „Špricas“. „Tai vieta, kurioje susitinka laisvalaikis ir darbas. Tai erdvė, kurioje dienos metu galėsi atsigerti ne tik kavos ir suvalgyti sveikesnius pusryčius, bet su kolegomis ar draugais ateiti ir išsirinkus vieną iš daugybės „špricų“ variacijų, atšvęsti pergales”, – apie naujos vietos konceptą dalijasi įkūrėjas Haroldas Plungys. Oficialus kavinės atidarymas numatomas sausio mėnesį.

  Daugiau apie colivingą čia