• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Geriausiu Baltijos šalių būsto projektu išrinktas „Eika“ valdomas „Basanavičiaus 9A“

  Baltijos NT investicijų forumo metu trečius metus iš eilės surengti Baltijos NT apdovanojimai. Geriausiu 2016 m. Baltijos šalių projektu gyvenamojo būsto kategorijoje tapo sostinės Reformatų parko pašonėje iškilęs „Basanavičiaus 9A“, kurį valdo „Eika“.

  Konkurso „Baltic Real Estate Awards 2017“ komisija aukščiausius vertinimus skyrė projektams, kuriuose integruoti geriausi techniniai sprendimai būstui bei inovacijos, nepamirštant pastato originalumo ir estetikos. Be vidinių projekto sprendimų, vertinama ir jo vieta, darna su viešosiomis erdvėmis ir kaimyniniais pastatais.

  Pasak „Eika“ plėtros departamento direktoriaus Martyno Žibūdos, „Basanavičiaus 9A“ projektą galima drąsiai vadinti pirkėjų ir NT plėtotojo sėkmės istorija. „Senamiesčiui pritaikyti vienatūriai pastatai įsiliejo į Reformatų skverą, patys investavome ir dėjome visas pastangas, kad būtų parengtas Reformatų skvero atnaujinimo techninis projektas. Prognozuojame, kad po parko atnaujinimo „Basanavičiaus 9A“ butų vertė dar kils“, – pasakoja M. Žibūda.

  „Basanavičiaus 9A“ projekto pastatus sukūrė Nacionalinės premijos laureatas architektas Rolandas Palekas su komanda.  Pastatai į Basanavičiaus gatvę įsilieja šviesiu nano tinko fasadu, o šalia parko esančio korpuso fasadui pasirinktas tamsus medis. Projekte įrengtas grindinis šildymas, rekuperacija, išmanusis šildymo valdymas, itin sandarūs natūralaus medžio langai, vandens nukalkinimo sistema ir aukštos iki 2,9 m lubos.

  Baltijos NT apdovanojimų gyvenamojo būsto kategorijoje „Eika“ laimi jau antrąjį kartą – 2015 m. įvertinta nuo 2005 m. plėtota mažaaukščių namų gyvenvietė „Santariškių namai“.

  Baltijos NT apdovanojimai

  Apie įmonių grupę „Eika“

  1992 m. įkurta bendrovė „Eika“ yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje, sėkmingai plėtojanti gyvenamųjų, komercinių, visuomeninių ir kitos paskirties pastatų projektus, kurianti naują gyvenimo ir darbo kokybę. Įmonė jau pastatė daugiau nei 3 750 butų ir 320 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatų. „Eika“ daug kartų apdovanota kaip geriausia nekilnojamojo turto plėtotoja Lietuvoje, geriausiais Lietuvoje tapę ir įmonės projektai „Santariškių namai“ bei „Eika namai Pilaitėje“.