• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Įmonių grupė EIKA 2022-uosius pasitinka žengdama į užsienio rinkas ir planuodama rekordines investicijas

  Šiuo metu visa grupės valdomų bei planuojamų projektų investicijų suma viršija 370 mln. EUR, o per 2022 m. į juos planuojama investuoti apie 131 mln. EUR. 2021 m. į EIKA valdomus projektus investuota beveik 36 mln. EUR. Portfelio diversifikacija išlieka grupės prioritetu, investuota į saulės energetiką ir pirmąjį objektą užsienyje. Taip pat svarbu, kad nuo 2022 m. grupės veikla  peržiūrima pagal tvarumo kriterijus.

  Žvilgsnis į 2022 m. – nauja statybų sektoriaus realybė

  Pasak EIKA generalinio direktoriaus Domo Dargio, svarbiausia 2021 m. NT sektoriaus tendencija – nuolatinė teisingų kainų paieška. „Su kylančiomis kainomis 2021 m. mėgino susidoroti ne tik būsto pirkėjai, bet ir plėtotojai dėl nenuspėjamų medžiagų tiekimo grandinių trūkčiojimų ir statybos darbų, medžiagų kainų. Be to, 2021 m. netikėtai pailgėjusi ir pasunkėjusi projektų derinimo procedūra Vilniuje tapo ypač reikšminga būsto kainos augimo sudedamąja dalimi. Užtrukęs projektų derinimas ženkliai paveikė ir mūsų investavimo greitį – net kelių mūsų valdomų projektų ar projektų etapų startai nusikėlė į 2022 m. Prasidėjus naujiems metams matome, kad minėtų procedūrų procesai išlieka sudėtingi, kaip ir projekto sąmatų skaičiavimas,“ – teigia D. Dargis.

  Išmanios technologijos – atkeliauja ir į butus

  2021 m. EIKA įmonių grupė pardavė 409 butus (2020 m. parduotas 351 butas), kurių vertė siekia beveik 49 mln. EUR. Dviejuose projektuose parduota po daugiau nei 80 butų: projekte „Mėlyni vilkai“ – 87 butai, „Šv. Stepono Baltas lapas“ – 84 butai. Bendrame parduotų butų portfelyje ekonominė klasė lyderės pozicijas užleido vidutinės klasės segmentui, kuris šiuo metu užima net 35 proc. „Šiais metais rinkai pristatėme „Eika Smart Lab“ projektą, kurio pirmas produktas – „Išmanus butas“ „Mindaugo Balto lapo“ projekte. Siekėme parodyti, kad išmanios technologijos buto priežiūrai, eksploatacijai ar asmeniniam komfortui jau yra prieinamos kiekvienam, net ir nedideliame bute miesto centre. Sprendžiant pagal susidomėjimą, kurį sukėlėme bei tai, kaip greitai šį butą su visomis technologijomis pardavėme, matome, kad jau yra masinis išmanių technologijų poreikis mūsų kasdieniame gyvenime, todėl ir toliau eksperimentuosime mūsų „išmaniojoje laboratorijoje“, – teigia D. Dargis.

  Per 2021 m. EIKA būstą siūlė 8-iuose projektuose, iš kurių net keturiuose parduoti paskutiniai butai. 2022 m. pasiūloje EIKA planuoja turėti beveik 650 butų 7-iuose projektuose. Iki vasaros pradžios planuojama baigti statybų leidimo procedūras projektuose „Mėlyni Vilkai“ (II-ame etape), „Bajorų alėjos“ (III-iame etape), „Mindaugo Baltas lapas“ (IV-ame etape) bei naujame projekte Visoriuose, Vilniuje.

  Diversifikacija– įprasti objektai ir inovacijos

  2021 m. daugiau nei 13 mln. Eur investuota į negyvenamuosius projektus. Pradėtos 15 tūkstančių kv. m. ploto verslo centro „Flow“ Vilniaus centriniame verslo rajone bei 270 kambarių „coliving“ projekto Šv. Stepono gatvėje statybos. Taip pat per neįtikėtinai trumpą laiką – 5 mėnesius – Pilaitėje pastatyta ir atidaryta maisto prekybos tinklo IKI parduotuvė. Grupės valdomas fondas „Eika Real Estate Fund“ įsigijo Audi ir Volkswagen automobilių atstovybių pastatus Vilniuje, suprojektavo ir paruošė statyboms naują BENU vaistinių valdytojo „Tamro“ logistikos centrą Kauno LEZ bei pradėjo DHL skubių siuntų terminalo statybas Vilniaus oro uosto teritorijoje.

  2022 m. pradžia pažymėta pirmąja investicija užsienyje, įsigyjant 50% dalį 15 tūkstančių kv. m. ploto verslo centro Košice mieste Slovakijoje. Investuoti užsienyje planuojama ir toliau – daugiau nei 30 mln. Eur per 2022-uosius metus. Šiemet taip pat planuojama pradėti pirmąjį visuomeninį projektą – karinio miestelio Šiauliuose statybas.

  Kita ne mažiau svarbi strateginė kryptis – per 2021 m. išgrynintų tvarumo krypčių įgyvendinimas. Siekdama mažinti CO2 pėdsaką, EIKA grupė Klaipėdos rajone 2022 metų III-ąjį ketvirtį pastatys 5 megavatų nutolusią saulės elektrinę. Nuo 2023 m. ši elektrinė patenkins apie 85 proc. „Eika“ įmonių grupės elektros energijos poreikio. Tai bus galingiausia Lietuvoje vienoje vietoje pastatyta saulės elektrinė, skirta vienai privačiame sektoriuje veikiančiai įmonei.

  „2021-aisiais taip pat investavome į būsto pardavimo platformą kuriantį Jungtinės Karalystės startuolį „Movewise“ bei tobulinome savo klientų aptarnavimo platformą MANO.EIKA.LT, tai yra tęstinis mūsų inovacijų veiklos rezultatas. Tiek NT sektoriaus startuoliai ir inovacijos, tiek atsinaujinanti energetika ir toliau išliks svarbūs mūsų prioritetai,“ – strategines kryptis atskleidžia D. Dargis.

  Suplanuotos 2022 m. valdomų projektų investicijos – dar labiau atskleidžia diversifikaciją