• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Inovacija NT rinkoje: „Eika“ būstą kviečia rinktis virtualioje realybėje

  Įsivaizduokite, kad vaikštote po dar tik statomus namus. Užsukate į vonios kambarį, pasisukiojate svetainėje, atsistojate balkone ir grožitės atsiveriančiu vaizdu. Visi šie kadrai ne iš futuristinio filmo. Nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eika“ viena pirmųjų įmonių Lietuvoje virtualios realybės (VR) technologiją pritaiko kasdieniame gyvenime ir taip siūlo išsirinkti būsimus namus. Neabejojama, kad netrukus VR naudojimas taps būtinąja būsto pasirinkimo dalimi.

  Vasario 1-ąją viename iš „Eika“ plėtojamų projektų – Tuskulėnų gatvėje kylančioje gyvenvietėje „Namų pynės“ – buvo pristatytos naujos paslaugos EIKA VR galimybės. Nuo vasario 3 dienos virtualias ekskursijas po dar nepastatytus ar statomus butus vilniečiai galės išbandyti prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“.

  EIKA VR vadinama inovacija

  Virtualios realybės kūrėjų teigimu, tokie projektai kaip EIKA VR kuria tendencijas, kurios po pasaulį pasklinda kaip geriausi pavyzdžiai.

  Robertas Dargis, „Eika“ valdybos pirmininkas, didžiuojasi, kad vienos pirmųjų pasaulyje inovacijų pritaikomos ir Lietuvos versle bei gyvenime. „Šiuolaikinio nekilnojamojo turto pirkėjo poreikiai kinta – jis nori greitai gauti informaciją, išbandyti kuo daugiau įvairių variantų, kruopščiai tikrinti, smalsiai patirti. Virtualios realybės panaudojimas gali pagreitinti pirkėjo pasirinkimą – prieš įsigydamas jis pasitikrins, ar taip įsivaizduoja būsimus namus. Neabejoju, kad nuo šiol pirkėjų sprendimai taps objektyvesni“, – sako R. Dargis.

  Šiuo metu „Eika“ siūlo apžiūrėti penkis virtualius butus iš keturių plėtojamų NT projektų – du butus iš šiemet pradėto statyti Karaliaučiaus kvartalo Pilaitėje, ir po vieną iš projektų „Namų pynės“, „Bajorų alėjos“ ir Žalgirio gatvėje esančio „135“.

  EIKA VR – tai naujovė NT rinkoje. Tai įrankis, pasak R. Dargio, neabejotinai pakeisiantis nekilnojamojo turto pasirinkimo procesą. Asmuo, užsidėjęs specialius akinius ir patekęs į virtualią erdvę, gali pasivaikščioti po itin tikroviškai sukurtus virtualius butų modelius, pajusti patalpų dydį, keisti interjero detales, sienoms bei grindims parinkti norimas spalvas. Unikalu tai, kad galima apžiūrėti butą dar nepradėtame statyti daugiabutyje.

  Ir pramoga, ir svarbus pasirinkimas

  EIKA VR jau keletą mėnesių kuria virtualios realybės kūrėjų „id3D“ komanda, kuriai vadovauja Vilius Juknevičius. Iki šiol Kinijoje ir Švedijoje gyvenęs architektas dėl šio projekto neribotam laikotarpiui grįžo į Lietuvą.

  „Globalus verslas tik pradeda ieškoti VR pritaikymo būdų. Potencialas yra didžiulis, bet dėmesys dažniausiai sutelktas į pramoginį turinį. Sisteminis VR pritaikymas praktiniais tikslais yra nelengvas iššūkis, bet tuomet atsiveria visiškai naujos galimybės. EIKA VR drąsiai galima vadinti naujove. Iki šiol yra tik pavieniai atvejai pasaulyje, kai į pardavimo procesą fragmentiškai įkomponuojama virtuali realybė”, – teigia V. Juknevičius.

  Pasinaudoję EIKA VR būsimi naujakuriai sutaupys daugybę valandų: jiems nebereikės važiuoti ir apžiūrėti kelių butų – pakaks iš vieno virtualaus buto į kitą persikelti mygtuko paspaudimu.

  Pasak R. Dargio, planuojamos nuoseklios investicijos į VR technologijos pritaikymo galimybes. Numatoma, kad kiekvienam naujam projektui bus sukurti virtualūs butų modeliai. Taip pat įrengtos specialios vietos, kuriose bus galima išbandyti EIKA VR paslaugą. Viena iš jų veiks įmonės biure.

  Pirmieji EIKA VR paslaugą nuo vasario 3 iki 10 dienos galės išbandyti PLC „Panorama“ lankytojai. Ten nuo 10 iki 20 val. veiks specialus stendas, kur kiekvienas norintysis galės pasivaikščioti po virtualius butus.

  Nuotraukos Mindaugo Mikulėno.

  Apie įmonių grupę „Eika“:

  1992 m. įkurta bendrovė „Eika“ yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje, sėkmingai plėtojanti gyvenamųjų, komercinių, visuomeninių ir kitos paskirties pastatų projektus, kurianti naują gyvenimo ir darbo kokybę. Įmonė jau pastatė daugiau nei 3 750 butų ir 320 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatų. „Eika“ daug kartų apdovanota kaip geriausia nekilnojamojo turto plėtotoja Lietuvoje, geriausiais Lietuvoje tapę ir įmonės projektai „Santariškių namai“ bei „Eika namai Pilaitėje“.

  Daugiau informacijos:

  Jorūnė Juodžbalytė
  Rinkodaros ir komunikacijos vadovė
  UAB „Eika“
  Tel. +370 520 45809
  Mob. +370 686 80126
  El. paštas: jorune.juodzbalyte@eika.lt