• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Investavusius į „Eika“ obligacijas pasiekė pirmieji palūkanų mokėjimai

  Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Eika“ praėjusių metų rudenį sėkmingai išplatino savo pirmąją obligacijų emisiją. Vakar NT bendrovės vertybinių popierių pirkėjus pasiekė pirmieji palūkanų mokėjimai, kurie siekia pusę įsigytų obligacijų metinių palūkanų (5 proc.) vertės.

   2020 metų lapkritį „Eika“ išplatino 5 mln. Eur vertės obligacijų emisiją. Dvejų metų trukmės obligacijos pritraukė daugiau nei 100 mažmeninių ir institucinių investuotojų, o investuojamos sumos svyravo nuo minimalios 1 000 Eur iki 500 tūkst. Eur. Bendrovė investuotojams pasiūlė 5 proc. metines palūkanas, mokamas kas pusę metų. Obligacijas platino AB „Šiaulių bankas“, taip pat viešoje erdvėje savo klientų susidomėjimą deklaravo turto valdytojas UAB FPĮ „Gerovės valdymas“. Kaip ir planuota, surinktos lėšos nukreiptos į Šv. Stepono gatvėje numatytą bendruomeniško gyvenimo apartamentų („co-living“) projektą, kurio statybos, tikimasi, bus pradėtos dar šį ketvirtį.

  „Praėjus pusei metų po mūsų pirmosios obligacijų emisijos, šiuo sprendimu esame patenkinti, jį kartotume ir, tikiu, kartosime dar ne kartą. Ši emisija dar labiau sustiprino mūsų finansinius srautus ir padėjo gerą pagrindą kapitalo rinkose kuriamai bendrovės skolinimosi istorijai. Tuo tarpu laiku investuotojus pasiekę palūkanų mokėjimai padeda kurti abipusiu pasitikėjimu grįstą bendradarbiavimą su mūsų obligacijų pirkėjais,“ – apie rezultatus pasakoja Domas Dargis, „Eika“ generalinis direktorius.

  Tikslą NT bendrovei debiutuoti kapitalo rinkose lėmė noras diversifikuoti finansavimo galimybes. Iki tol „Eika“ projektams finansuoti naudojo akcininkų nuosavas lėšas, bankų finansavimą bei „Eika Asset Management“ valdomus investicinius fondus su išoriniais investuotojais. Papildomas finansavimo įrankis pasirodė sėkmingas bei sulaukė didelio investuotojų susidomėjimo, kadangi sukūrė saugią alternatyvą tiesioginiam investavimui į nekilnojamąjį turtą, patrauklią savo trumpesne trukme.

  „Faktas, kad praėjusių metų rudens gale sėkmingai išplatinome obligacijų emisiją rodė, kad investuotojų į NT nuotaikos net ir COVID-19 sukeltos pandemijos kontekste išlieka pozityvios. Tą matome ir fiksuojame visus šiuos metus, – butų pardavimai Vilniaus naujo būsto rinkoje šiemet yra rekordiniai, tačiau tai ne tik džiugina, bet ir kelia nerimą. Galvojame, kad investicijos į NT bendrovių vertybinius popierius arba fondus galėtų tapti sveika alternatyva rinkos situacijai subalansuoti,“ – teigia Indrė Dargytė, „Eika Asset Management“ valdybos narė.

  „Eika“ planuoja ir toliau reguliariai skolintis kapitalo rinkoje. Neatmetama galimybė antrąją obligacijų emisiją išleisti dar šiemet ar ateinančių metų pavasarį. Planai priklausytų nuo lėšų poreikio, be to nauja emisija galėtų būti dedikuota konkrečiam projektui (-ams), tarp kurių galėtų atsirasti, pavyzdžiui, verslo centras „Flow“ sostinės centrinėje dalyje. I. Dargytės teigimu, „Eika“ jau dabar sulaukia naujų užklausų iš potencialių investuotojų dėl galimybės investuoti į bendrovės obligacijas. Tuo tarpu AB „Šiaulių bankas“ pastebi, kad esami investuotojai turimų „Eika“ vertybinių popierių parduoti neskuba, kadangi šį turtą laiko vertingu, todėl labai tikėtina, kad pakartotinės emisijos netolimoje ateityje būtų paklausios ir sėkmingos.