• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Išskirtinis projektas senamiestyje „Basanavičiaus 9A“ pripažintas tinkamu naudoti

  Bendrovė „Eika“ skelbia sostinės senamiestyje sėkmingai užbaigusi savo valdomą projektą „Basanavičiaus 9A“: valstybinė komisija pripažino tinkamu naudoti. Nacionalinės premijos laureato Rolando Paleko vadovaujamos studijos architektų suprojektuota trijų pastatų kompozicija prie Reformatų skvero darniai įsiliejo tarp senovinių istorinės Basanavičiaus gatvės pastatų.

  Pasak pastatą projektavusio architekto Rolando Paleko, Vilniaus senamiestis – architektūriškai jautri erdvė, todėl buvo iškeltas uždavinys sukurti projektą, derantį ne tik su šalia esančiais pastatais, bet ir Reformatų parku. Ypatingas dėmesys buvo skirtas erdvių, esančių tarp statinių, formavimui, nes būtent jos kuria papildomą vertę bei jungia su aplinka. Moderniai pritaikytas vilų formatas, vienatūriai pastatai, į Basanavičiaus gatvės pusę įsiliejantys šviesiu nano tinko fasadu, šalia parko esančiam korpuso fasadui parinktas tamsus medis – visų šių sprendimų dėka išlaikyta estetika ir senamiesčio stilistika.

  „Kitas svarbus projekto tikslas – suteikti gyventojams aukščiausio lygio komfortą“, – teigia M. Žibūda. „Tam buvo pasitelktos modernios technologijos: įrengtas erdvus dviejų aukštų požeminis parkavimas su dviem automobiliniais liftais, įrengtas mažesnes sąnaudas užtikrinantis grindinis šildymas ir mechaninė vėdinimo sistema su šilumos atgavimu, nuolat aprūpinanti gyvenamąją erdvę gaiviu oru ir neleidžianti namuose kauptis drėgmei. Taip pat numatytas išmanusis DANFOSS šildymo valdymas WiFi ryšiu ir sumontuotas elektromagnetinis nukalkinimo prietaisas, nukalkinantis kietą vandenį ir apsaugantis vamzdynus bei kitus prietaisus nuo kalkių nuosėdų ir korozijos“, – pasakoja „Eika“ atstovas.

  Iš projekte įrengtų 60 prabangių 1-4 kambarių apartamentų laisvi yra likę vos keli. Šiuo metu nekilnojamojo turto bendrovė „Eika“ taip pat valdo prestižinį projektą Tilto gatvėje bei projektus Šnipiškėse, Naujamiestyje, Žirmūnuose, Jeruzalėje, Pilaitėje, Santariškėse bei Bajoruose.

  Apie įmonių grupę „Eika“
  1992 m. įkurta bendrovė „Eika“ yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje, sėkmingai plėtojanti gyvenamųjų, komercinių, visuomeninių ir kitos paskirties pastatų projektus, kurianti naują gyvenimo ir darbo kokybę. Įmonė jau pastatė daugiau nei 3750 butų ir 320 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatų. „Eika“ daug kartų apdovanota kaip geriausia nekilnojamojo turto plėtotoja Lietuvoje, geriausiais Lietuvoje tapę ir įmonės projektai „Santariškių namai“ bei „Eika namai Pilaitėje“.

  Daugiau informacijos:
  Raimonda Janušonytė
  Rinkodaros ir komunikacijos vadovė
  Tel. +370 5 2045 809
  El. p. raimonda@eika.lt