• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • „Jūros vartuose“ jau veikia europinio lygio jachtų aptarnavimo centras
  „Jūros vartuose" jau veikia europinio lygio jachtų aptarnavimo centras.
   
  Į Klaipėdą atplaukiančias pramoginių laivų įgulas nuo šiol sutiks pirmasis Lietuvoje europinių standartų jachtų aptarnavimo centras, įsikūręs „Klaipėdos laivų remonto" gamyklos teritorijoje. Jame veikia uosto registratūra, modernūs jūrininkų poreikiams pritaikyti dušai ir savitarnos skalbykla, nemokamas interneto ryšys.
   
  Antradienį svečius valgydinti pradėsiantis restoranas-picerija „Kakadu" taps paskutiniuoju dvejus metus trukusio darbo akcentu. Šiame jūrą primenančio dizaino restorane veiks ir lauko kavinė, ir atskiras vaikų žaidimų kampelis. Restorano savininkų brolių Gedimino ir Vytauto Juškų aiškinimu, patiekalai čia bus orientuoti ne į lietuvišką, o į europinę virtuvę, nes „užsieniečiai dažniausiai svetur ieško tokio maisto, prie kurio yra pratęs namuose".
   
  Jachtų aptarnavimo centras – pirmasis bendrovių „Eika" ir „Achema" konsorciumo „Jūros vartai" statinys, atvėręs duris visuomenei. Rekonstruojant šį XVIII amžiaus architektūros paminklą, buvo išsaugoti dauguma išlikusių autentiškų pastato elementų ir namo fasadas, o restauruoti autentiški balkiai — integruoti į modernius biuro pastatų ir restorano interjerus.
   
  Tikimasi, jog geresnės aptarnavimo sąlygos į Pilies jachtų uostą, pernai aptarnavusį per 350 laivų, privilios ir daugiau svečių. Pasak jachtų uosto kapitono Kastyčio Bartusevičiaus, kasdien čia apsilanko bent šeši laivai, tradiciškai atplaukę iš Vokietijos, Lenkijos ir kitų Baltijos jūros regiono šalių, o retsykiais užsuka net ir jūros neturinčių valstybių – airių ir šveicarų – jūrininkai.
   
  Vėlyvą liepos 26-osios naktį Pilies jachtų uoste finišuos regata „Baltic Sprint Cup", kurioje dalyvaus trisdešimt jachtų, o jau kitos dienos rytą čia startuos kita – „Baltic Sail" regata, kurioje dalyvaus aštuoni didesni – iki penkiasdešimties metrų ilgio – laivai.
   
  Keturių aukštų ir 1 000 kvadratinių metrų dydžio jachtų klubo pastate jau įsikūrė ir gerai Europos buriuotojams pažįstamo prekinio ženklo WATSKI jūrinių prekių parduotuvė, keliasi laivų dažais, valikliais, atsarginėmis dalimis ir įranga prekiaujančios įmonės „Varitechna" atstovybė bei nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Eika" Klaipėdos rajono biuras. Čia persikraustys ir logistika bei ekspedijavimu besiverčianti įmonė „Ahlers Klaipėda". Bendrovių tarnautojai naujuosiuose biuruose pradės dirbti po dešimties dienų.
   
  Dar dviejuose baigiamuose statyti „Jūrų vartų" komplekso pastatuose veiks viešbučiai. Ryžių malūne įrenginėjamas trijų, o Keltininko namelyje – keturių žvaigždučių viešbutis, priklausantis „Navalio" viešbutį Klaipėdoje valdančiai bendrovei „Baltijos Dorė". Jame planuojama įrengti 46 kambarius, kurie vienu metu galės priimti apie 90 svečių, du maždaug 100 vietų restoranus bei dvi konferencijų sales, turinčias iš viso 160 vietų.
   
  Trijų pastatų vykdomos rekonstrukcijos projekto vertė – daugiau nei 13 mln. litų. Planuojama, kad iš viso „Jūros vartų" projekto įgyvendinimas kainuos daugiau kaip 750 mln. litų.