• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Kalėdų šurmulys Pilaitėje
  Užupiečiai dalinsis patirtimi
   
  Užupio bendruomenės iniciatyva įkurtas ekologinių kultūrų turgus Tymo kvartale jau tapo neatskiriama sostinės gyvenimo dalimi. Vilniečiai žino, kad čia gali rasti ne tik sveikų produktų, bet ir susitikti pabendrauti su savo kaimynais, draugais, sudalyvauti kiekvieną kartą kitokiose akcijose. Tymo turgaus sėkmė paskatino imtis veiklos ir kitus Vilniaus rajonus.
   
  Matydami, kad ekologinių kultūrų turgus puikiai prigijo ir tapo sostinės gyventojų pamėgta vieta, užupiečiai nusprendė pasidalinti savo patirtimi su kitais Vilniaus rajonais. Gruodžio 17-18 dienomis Tymo kvartale vyks kalėdinė šventė, kuri gruodžio 19 d. 15 val. Kalėdiniu karavanu „persikraustys" į Pilaitės gyvenvietę ir bus iškilmingai perduota šio Vilniaus rajono bendruomenei. Pilaitėje šventinė Kalėdų mugė vyks prie prekybos centro „PUPA" ir tęsis net tris dienas.
   
  „Šiuo metu miesto kultūriniai centrai yra Senamiestis, Centras ar Užupis. Tačiau juk ir kituose Vilniaus rajonuose gyvena daugybė kūrybingų, iniciatyvių žmonių, kurių energija galėtų padėti kurti naujus kultūros centrus. Dabar šie žmonės savo kūrybiškas idėjas galės plėtoti savo gyvenamojoje aplinkoje", – sakė Užupio šerifas Vytautas Ratkevičius.
   
  Įsikurs daugiabučiuose
   
  Pilaitėje jau susibūrė gyventojų bendruomenė, kuri siekia puoselėti kultūrinę veiklą. „Mūsų rajone yra nemažai žmonių, kurie nori vienytis į klubus, būrelius, kartu kažką veikti, save realizuoti, tačiau iki šiol tam neturėjo galimybių", – pasakojo Pilaitės seniūnas Albinas Šniras.
   
  Sužinojusi apie Pilaitės gyventojų iniciatyvą prisijungti prie šios bendruomenės veiklos nusprendė nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „EIKA", kuri Pilaitės mikrorajone yra įrengusi daugiabučių gyvenvietę. Kai kuriuose iš savo statomų namų pirmuosius aukštus įmonė užleido bendruomenės reikmėms – čia įsikurs menininkų galerijos, vyks amatininkų dirbtuvės. Pirmoji paroda viename iš Pilaitės daugiabučių įvyks Kalėdinės šventės metu.
   
  „Mes labai džiaugiamės, kad visose mūsų statomose gyvenvietėse susikuria labai aktyvios ir kūrybingos gyventojų bendruomenės. Todėl remiame jų iniciatyvą ir patys stengiamės, kad šių metų Kalėdinė mugė Pilaitėje būtų ne tik pirmas šventinis renginys visiems sostinės gyventojams, vykstantis šiame rajone, bet ir gražios kultūrinės tradicijos Pilaitės bendruomenėje pradžia. Juk mūsų miestus kuria ne tik mūsų statomi pastatai, bet ir mūsų kuriama aplinka, kurioje žmogus turi geras sąlygas ilsėtis, kurti ir bendrauti", – sako Ilma Vytienė, bendrovės „EIKA" korporatyvinės komunikacijos vadovė.
   
  Anot Užupio šerifo, naujai pastatytuose daugiabučiuose yra puikių laisvų plotų, o menininkai ar įvairių rankdarbių specialistai dažnai neturi tinkamos erdvės demonstruoti ir dalytis savo kūrybiniais sumanymais. „Bendradarbiaudami su nekilnojamo turto bendrovėmis radome būda, kaip išnaudoti esamus laisvus plotus – taip verslas nestandartiniu būdu prisidėjo prie meno globos ir puoselėjimo", – teigė Užupio rajono „pareigūnas".
   
  Pilaitės seniūnas Albinas Šniras taip pat buvo patenkintas UAB „EIKA" iniciatyva ir pastebėjo, kad verslo atstovų dėmesys gali gerokai praturtinti rajono kultūrinį gyvenimą. „Džiaugiuosi, kad statytojai yra suinteresuoti ne tik tuo, kaip pastatyti ir parduoti savo namus, bet ir rūpinasi savo plėtojamų gyvenviečių bendruomenės stiprinimu".