• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Karinio miestelio statyboms Šiauliuose „Luminor“ skolina 28 milijonus eurų

  Bankas „Luminor“ skolina 28 milijonus eurų Šiauliuose statomo karinio miestelio projektui, kurį įgyvendina grupei „Eika“ priklausanti įmonė. Šis finansavimas yra vienas svarbiausių pradinio projekto įgyvendinimo etapo sėkmės faktorių. Projektas įgyvendinamas viešosios ir privačios sektorių partnerystės (VPSP) formatu ir „Eika“ grupei priklausanti įmonė įsipareigoja reikalingą infrastruktūrą pastatyti per trejus metus už savo lėšas ir po to 12 metų ją administruoti gaunant už tai atlyginimą.

  „Su „Eika“ esame bendradarbiavę ir anksčiau, tačiau tai pirmasis tokios apimties jų įgyvendinamas projektas, kurį finansuojame. Jis neįprastas viskuo – savo paskirtimi, formatu ir reikšme visų mūsų saugumui. Populiarėjanti viešoji ir privati partnerystė krašto gynybos ir saugumo srityje yra tarsi klijai atskirų visuomenės grupių vienybei siekiant bendro tikslo. Mums garbė tapti šio labai reikšmingo projekto dalimi, juolab kad užtikrindami tokių projektų finansavimą mes palengviname naštą valstybės biudžetui, kurio lėšos gali būti panaudotos neatidėliotinų problemų sprendimui“, – sakė „Luminor“ nekilnojamojo turto finansavimo projektų vadovas Gediminas Kesminas.

  Pasak Domo Dargio, „Eika“ generalinio direktoriaus, „Luminor“ bankas partneriu buvo nuo pat pradinės projekto stadijos. „Bankas buvo šalia, kuomet reikėjo, dirbo operatyviai ir lanksčiai. Rinkoje nėra daug patirties finansuojant  VPSP projektus, todėl tarpusavio įsiklausymas ir susiderinimas buvo svarbi parama mūsų pačių sklandžiam darbui. Net besikeičiančioje rinkoje dėl susitelkimo pavyko sėkmingai sutarti ir dabar tvirtais žingsniais judame pirmyn“, – teigia D. Dargis.

  Šiauliuose 7,8 ha plote iškilsiančiame miestelyje įsikurs „Žemaitijos“ brigados Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas. Teritorijoje numatyti administraciniai ir specialiosios paskirties pastatai: kareivinės, valgykla, štabas, medicinos punktas, suplanuota sporto patalpų ir aikščių. Bus statomi ir techniniai pastatai: sandėliai, garažai, degalinė, plovykla, pastogė technikai, taip pat įrengtos rikiuotės bei technikos aikštės, automobilių stovėjimo vietos. Karinio miestelio statybos pradėtos 2022 metų spalį, projektą įgyvendina „Eikai“ priklausančios įmonės „Partnerystės projektai keturi“ ir „Samogitia miestelis“.

  Kiek anksčiau skelbta, kad UAB „Partnerystės projektai keturi“ šiam projektui finansuoti taip pat išplatino 8 mln. eurų  vertės trejų metų trukmės obligacijų emisiją. „Luminor“ bankas organizavo šios emisijos, kurią ketinama listinguoti „Nasdaq“ biržoje, platinimą.