• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Kasmetinis festivalis kviečia kultūra mėgautis Vilniaus mikrorajonuose

  Projektas „Ne-miegantys rajonai“ jau ketvirtus metus iš eilės kviečia į nemokamus kultūros renginius Vilniaus mikrorajonuose. Netikėtas erdves savo renginiams pasirinkę organizatoriai pasakoja, jog projektu siekiama skatinti bendruomeniškumą, gaivinti viešąsias erdves. Rugsėjo 4–14 d. net šešių Vilniaus mikrorajonų gyventojai sulauks kultūrinės iniciatyvos ir turės galimybę dalyvauti kūrybiškuose renginiuose.

  Kultūra Vilniaus mikrorajonuose

   Pašilaičiai, Pilaitė, Lazdynai, Naujoji Vilnia, Žirmūnai, Trakų Vokė – šių metų festivalio žemėlapyje. Šių mikrorajonų gyventojai kviečiami įsitraukti  į kūrybiškas veiklas jų rajono aplinkoje.

  Projekto kūrėjos Eglė Belozaraitė ir Gintarė Šatevičiūtė pasakoja, jog renginiai tai tik viena iš formų, galinčių pagyvinti rajono gyvenimą.

  „Projektu siekiame parodyti, jog jaukų vakarą galima praleisti ir savo daugiabučių kieme, tam tereikia truputį pastangų ir fantazijos. Kaimynų susibūrimai, knygų mainai, filmų peržiūros, kaimynų protmūšiai ar kitos veiklos kuria jaukią atmosferą, skatina bendruomeniškumą. Patys galime kurti draugišką aplinką, susipažinti, bendrauti su šalia gyvenančiais. Mūsų renginiai – tai nedidelis įvykis mikrorajono gyvenime, tačiau tai skatina burtis ir kurti patiems“, – pasakoja E. Belozaraitė.

  Projektą jau trečius metus remianti nekilnojamo turto plėtojimo įmonė „Eika“ palaiko iniciatyvą kurti kultūros židinius miegamuosiuose rajonuose.

  „Smulkios iniciatyvos išauga į gražius ir prasmingus projektus. Kokybiškas gyvenimas priklauso nuo saugios ir draugiškos kaimynystės. Siekiame, kad viešosios erdvės prie namų tarnautų bendruomenėms, būtų lankomos ir gyvos. Bendruomeniškumo puoselėjimas kiekvieno mūsų rankose, kurdami ir bendraudami galime prisidėti prie kiekvieno mūsų gerovės ir gražaus gyvenimo“, – teigia „Eika“ rinkodaros ir komunikacijos vadovė Jorūnė Juodžbalytė.

  Nuo kambarinių augalų mainų iki kino po atviru dangumi

   Rugsėjo 4 d. Trakų Vokėje startuosiantis projektas stebins plačia renginių programa bei inciatyvomis. Nuo ekologiškų dirbtuvėlių, kuriose gyventojai bus kviečiami senus žurnalus panaudoti namų dekoracijų gamybai ar kambarinių augalų mainų, kur seną tetos papartį bus galima išmainyti į kito augalo daigą, iki kino po atviru dangumi peržiūrų.

  Organizatorės pasakoja, kad gyventojų laukia smagios veiklos visai šeimai.

  „Mūsų renginiuose mikrorajonuose tiek maži, tiek dideli ras sau įdomią ir širdžiai mielą veiklą. Su vaikais kursime atvirlaiškius su Vilniaus miesto simboliais, gyventojus kviesime į ekskursiją po mikrorajono erdves, pinsime šiuolaikiškus miesto sodus, diskutuosime apie rajono praeitį ir jo veidą.

  Renginių programą šiais metais papildo viešos paskaitos apie mikrorajono raidą. Vilniaus tyrinėtojas Darius Pocevičius kiekviename rajone skaitys viešą paskaitą, pristatys dar negirdėtas mikrorajonų istorijas“, – pasakoja G. Šatevičiūtė.

  Festivalio „Ne-miegantys rajonai 2019“ renginiai:

  Rugsėjo 4 d. Trakų Vokėje

  Rugsėjo 5 d. Naujojoje Vilnioje

  Rugsėjo 10 d. Lazdynuose

  Rugsėjo 12 d. Žirmūnuose

  Rugsėjo 13 d. Pašilaičiuose

  Rugsėjo 14 d. Pilaitėje

  Visa renginių programa: https://www.facebook.com/pg/Nemiegantys.rajonai

   

  DSC_1753