• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Kaune duris atvėrė bendruomeniški studentų namai – „Solo Society“

  Naujuosiuose studentų namuose „Solo Society“ jau įsikūrė studentai, atvykę daugiau nei iš 20 skirtingų pasaulio šalių

   

  Pirmomis rugsėjo dienomis Kauno miesto centre Kęstučio gatvėje įsikūrusiame rekonstruotame pastate duris atvėrė bendruomeniški studentų namai – „Solo Society“. Jau vasarą sulaukę didžiulio studentų susidomėjimo, šiandien jie užimti 95 proc. Mokslo metų pradžioje studentų namuose apsigyveno studentai iš Švedijos, Vokietijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Airijos, Izraelio, Naujosios Zelandijos ir Lietuvos.

  Į rugsėjo 14 d. penktadienio popietę prasidėjusią „Solo Society“ atidarymo šventę susirinkę svečiai turėjo progą plačiau susipažinti su studentų būsto koncepcija ir pasižvalgyti po naujai renovuotų bei moderniai įrengtų namų vidų.

  „Džiaugiamės, kad per renovaciją sulaukėme daug užklausų bei rezervacijų iš užsienio. Į mus kreipėsi tiek svetur gyvenantys studentai, tiek ir jų tėvai. Praktiškai visus darbus studentų priėmimui darbus spėjome pabaigti paskutiniąją rugpjūčio savaitę“, – apie intensyvią veiklos pradžią pasakoja „Solo Society“ direktorė Eglė Garnienė.

  Norinčiųjų eilės

  Studentai jau dabar gali naudotis visomis bendromis erdvėmis, neužilgo duris atvers ir sporto salė. Bendruomeniško būsto projektą nuo š. m. vasario įgyvendino nekilnojamojo turto plėtotoja EIKA ir nekilnojamojo turto investicijų bendrovė „Mana investicija“, susijusi su „Etapas group“.

  „Praktiškai visi kambariai yra rezervuoti, bet dar ne visi gyventojai atvykę“, – namų užimtumą komentuoja „Solo Society“ direktorė. Čia įkurta 150 visiškai įrengtų kambarių-studijų su integruotomis virtuvėlėmis, individualiais WC ir dušo kambariais, baldais bei buitine įranga.

  Priklausomai nuo studento poreikių bei galimybių, šiuose namuose galima gyventi po vieną arba po du. Mažiausio, asmeniui skirto, kambario plotas siekia 14 kv. m., o didžiausio, prilygstančio dviejų miegamųjų butui – net 47 kv. m.

  „Planavome, kad didžiausią populiarumą turės vienviečiai maži kambariai, bet esame maloniai nustebinti, kad didieji kambariai buvo rezervuoti patys pirmieji. Jau šiandien didiesiems kambariams yra sudarytas laukiančiųjų sąrašas“, – papildo E. Garnienė.

  Dviviečių kambarių privalumas – papildoma svetainė su sofa bei staliuku. Nuomos kainos, priklausomai nuo kambario dydžio, svyruoja nuo 299 iki 599 eurų. Kitąmet planuojama renovuoti ir šalia esantį pastatą, kuriame būtų įrengta dar 100 kambarių bendruomeniško gyvenimo norintiems studentams. Bendros investicijos į šį projektą siekia per 7,4 mln. EUR.

  Formuojasi draugiška bendruomenė

  „Solo Society“ koncepcijos esmė – pasiūlyti studentams gyvenimą kartu su bendruomene, išlaikant privatumą. „Pavasarį vykome į Švediją ir domėjomės skandinaviškomis bendruomeniško būsto (co-living) tendencijomis, kurios paplitusios Europoje ir sėkmingai veikia.

  Matėme daug pavyzdžių, kalbėjomės su kūrėjais, dizaineriais, informacinių technologijų atstovais, kurių pavyzdžiai įkvėpė ir paskatino imtis šio projekto su dar didesniu impulsu“, – pasakoja studentų namų vadovė. „Solo Society“ patalpose įrengta viskas, ko reikia ne tik studijoms, bet ir aktyviam, kūrybiškam gyvenimui po paskaitų, t. y. nuo tylių, darbui skirtų zonų, iki įvairių laisvalaikio erdvių ir net terasos ant pastato stogo.

  Bendruomeniškumas čia persismelkia net ir kasdieniuose rūpesčiuose. „Studentai ir jų mamos, kurios padėjo įsikurti pirmuosius kartus svetur išvykusiems savo vaikams, rašo žinutes, siunčia atvirukus ir dėkoja už svetingumą, pagalbą, betarpišką bendravimą ir bendradarbiavimą. Administracija pažįsta kone visus gyventojus, žino jų vardus, sveikinasi ir visuomet yra paslaugi, ištiesia pagalbos ranką ir sprendžia iškilusius klausimus“, – komentuoja E. Garnienė.

  Nors pirmieji gyventojai čia įsikūrė vos prieš kelias savaites, bendrose patalpose jau galima pastebėti vykstantį šurmulį. „Bendrose erdviose virtuvėse po truputį vyksta maisto gamyba, koridoriai kvepia įvairių kultūrų prieskoniais. Pastebime, kad lauko terasa, esanti 7 aukšte su vaizdu į Kauno miesto centrą, yra studentų susibūrimo ir bendravimo vieta“, – įspūdžiais dalijasi studentų namų direktorė.

   

  Daugiau informacijos:

  Eglė Garnienė Direktorė SOLO SOCIETY Student House

  Kęstučio g. 36, Kaunas

  El. paštas: egle@solosociety.lt Tel. L+370 657 88805 www.solosociety.lt