• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Kaune ir Klaipėdoje auga butų pardavimai ir kainos
  Įmonės „Eika“ duomenimis, tiesiogiai iš nekilnojamojo turto vystytojų Klaipėdoje per pirmąjį šių metų ketvirtį parduota apie 90 naujų butų, t.y. net dvigubai daugiau negu ankstesnį ketvirtį ir 40 % daugiau nei atitinkamą ketvirtį praėjusiais metais. Kaune naujų butų pardavimai pirmąjį šių metų ketvirtį augo rekordiškai. Palyginus su praėjusių metų pirmuoju ketvirčiu, laikinojoje sostinėje naujų butų nupirkta tris kartus daugiau, t.y. 170 per ketvirtį.
  Preliminariais Registrų centro duomenimis 2014 metų pirmąjį ketvirtį Kaune parduota apie 1020 butų arba 14 % daugiau negu paskutinį praėjusių metų ketvirtį ir net 44 % daugiau negu pirmąjį 2013 metų ketvirtį. Klaipėdoje tuo pačiu laikotarpiu sudaryta apie 880 būsto pardavimo sandorių, t.y. 20 % daugiau nei paskutinį 2013 metų ketvirtį ir atitinkamai 70 % daugiau negu praėjusiais metais tuo pačiu metu. Pirmąjį ketvirtį Klaipėdoje labiausiai perkami buvo 60 – 70 kvadratinių metrų ploto naujos statybos butai, kurie sudarė apie 62 % visų pardavimo sandorių. Kaune tradiciškai populiariausi išlieka erdvūs virš 100 kvadratinių metrų ploto nauji būstai, kurie pirmąjį šių metų ketvirtį sudarė apie trečdalį pardavimų.
  Tiek Klaipėdoje, tiek Kaune per metus vidutinė naujos statybos butų kaina išaugo. Klaipėdoje naujų butų kaina per metus padidėjo 5 % ir šiuo metu siekia apie 4530 litų už kvadratinį metrą. Kaune vidutinė naujos statybos buto kaina už kvadratinį metrą per metus išaugo 6 % ir šiuo metu siekia apie 4000 litų. „Išaugusi naujos statybos butų paklausa, auganti ekonomika ir pirkėjų lūkesčiai dėl galimo būstų brangimo po euro įvedimo jau dabar turi įtakos butų kainoms. Naujuose projektuose butų kainos apie 800 litų už kvadratinį metrą aukštesnės negu anksčiau pradėtuose projektuose,“ – teigia „Eika“ plėtros projektų vadovas Tomas Žiaugra. Pasak specialisto, iki metų pabaigos naujų butų kainos turėtų dar šiek tiek ūgtelti: Kaune iki 4150 litų už kvadratinį metrą, o Klaipėdoje iki 4600.
  „Eika“ duomenimis, Klaipėdoje per pirmus tris šių metų mėnesius naujų butų pasiūla sumažėjo apie 12 % ir šiuo metu sudaro apie 650 butų. Pirminės butų pasiūlos 2014 metų pirmąjį ketvirtį nepapildė nei vienas naujas projektas. Kaune per pirmąjį šių metų ketvirtį naujos statybos butų pasiūla taip pat sumažėjo 12 % ir šiuo metu siekia apie 430 butų. Per pirmus tris šių metų mėnesius Kaune pradėtas vos vienas projektas, kuriame pirkėjams pasiūlyti tik 10 naujų butų. Augant pardavimams tiek Klaipėdoje, tiek Kaune jaučiamas itin didelis naujos statybos butų trūkumas. „Eika“ plėtros projektų vadovo skaičiavimu, esant dabartinėms pardavimų apimtims, naujų butų pasiūla Klaipėdoje išsektų po aštuonių, Kaune  – po mažiau nei trijų mėnesių. „Tikėtina, kad iki šių metų pabaigos Klaipėdoje pasiūlą papildys apie 200, Kaune – apie 600 naujos statybos butų“, – prognozuoja T.Žiaugra.
  Apie įmonių grupę  „Eika“
  1992 m. įkurta bendrovė „Eika“ yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje. Įmonių grupę sudaro: UAB „Eika“ – nekilnojamojo turto rinkos lyderė, vertinama už novatoriškumą, patikimumą bei atsakingumą; UAB „Eikos statyba“ – statybos bendrovė, sukaupusi didelę administracinių, visuomeninių, prekybos, pramonės bei gyvenamųjų namų statybos ir renovacijos patirtį.
  Kitos apžvalgos
  2013 m. Kauno naujų butų pardavimo apžvalga
  2013 m. Klaipėdos naujų butų pardavimo apžvalga
  Daugiau informacijos:
  Tomas Žiaugra
  Plėtros projektų vadovas
  Tel. +370 5 2045 810
  Faks. +370 5 2514 256
  El. p. tomas.ziaugra@eika.lt
  www.eika.lt