• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Kaune ir Klaipėdoje butų pardavimai auga, kainos mažėja
  Preliminariais Registrų centro duomenimis 2012 metų trečiąjį ketvirtį Kaune parduota apie 730 butų arba 8 % daugiau negu antrąjį šių metų ketvirtį. Klaipėdoje tuo pačiu laikotarpiu sudaryta apie 510 būsto pardavimo sandorių, t.y. beveik 2 % daugiau negu ankstesnį šių metų ketvirtį.
   
  „Eika“ rinkos analitiko Tomo Žiaugros skaičiavimu, tiesiogiai iš nekilnojamojo turto vystytojų Klaipėdoje per trečiąjį 2012 metų ketvirtį nupirkta apie 60 naujų butų, panašiai kaip ir ankstesniais šių metų ketvirčiais. Kaune naujų butų pardavimai trečiąjį ketvirtį padidėjo dvigubai lyginant su šių metų pradžia. Kaune buvo parduoti 45 naujos statybos butai.
  Augant pardavimams tiek Kaune, tiek Klaipėdoje mažėjo naujos statybos butų kainos. Per trečiąjį ketvirtį abiejuose miestuose kainos sumažėjo 2 %. Per metus vidutinė naujos statybos butų kaina Klaipėdoje sumažėjo 3 % iki 4190 litų už kvadratinį metrą. „Ženklių naujų butų kainos pokyčių rinkoje nėra nuo 2010 metų pabaigos. Naujų projektų vystytojai stengiasi konkuruoti ne būsto kainomis, o siūlydami pirkėjams kompaktiškesnius ir funkcionaliau suprojektuotus butus, kurių Klaipėdoje trūksta“ – teigia „Eika“  rinkos analitikas. Kaune vidutinė naujos statybos buto kaina už kvadratinį metrą per metus yra sumažėjusi daugiausiai iš Lietuvos didžiųjų miestų – beveik 5 % ir šiuo metu siekia 3800 litų už kvadratinį metrą.  „Naujų butų kainos Kaune buvo sumažintos penkiuose projektuose, kuriuose yra likę iki 10 neparduotų butų, o pardavimai paskutiniu metu vyko vangiai“, – teigia Tomas Žiaugra.
  Įvertinus būsto pardavimo sandorių ir gyventojų skaičiaus santykį, aktyviausi būsto pirkėjai yra klaipėdiečiai. Klaipėdoje per trečiąjį šių metų ketvirtį tūkstančiui gyventojų teko 3,2 pardavimo. Vilniuje per ketvirtį vidutiniškai parduoti 3 butai tūkstančiui gyventojų, Kaune – 2,3.
  Preliminariais Registrų centro duomenimis 2012 metų trečiąjį ketvirtį Klaipėdoje labiausiai perkami buvo 50 – 65 kv. m. ploto naujos statybos butai, kurie sudarė net 70 % pardavimų sandorių. Net 69 % naujos statybos butų sandorių vertė svyravo tarp 200 ir 300 tūkst. litų. Skirtingai negu Klaipėdoje, Kaune tradiciškai populiariausi virš 100 kv. m ploto nauji būstai, kurie sudarė pusę naujų butų pardavimų. Registrų centro duomenimis Kaune ir Klaipėdoje populiariausi išlieka senos statybos 1 kambario butai, kurių plotas iki 30 kvadratinių metrų.
  „Eika“ rinkos analitiko skaičiavimu, Klaipėdoje per paskutinį ketvirtį naujų butų pasiūla pastatytuose ir statomuose daugiabučiuose išaugo 5 % ir šiuo metu sudaro apie 840 butų. Pasiūla buvo papildyta apie 70 naujų butų dviejuose projektuose. Kaune per trečiąjį šių metų ketvirtį naujos statybos butų pasiūla išaugo net 20 % ir šiuo metu siekia apie 380 butų.
  Apie įmonių grupę „Eika“
  1992 m. įkurta bendrovė „Eika“ yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje. Įmonių grupę sudaro: UAB „Eika“ – nekilnojamojo turto rinkos lyderė, vertinama už novatoriškumą, patikimumą bei atsakingumą; UAB „Eikos statyba“ – statybos bendrovė, sukaupusi didelę administracinių, visuomeninių, prekybos, pramonės bei gyvenamųjų namų statybos ir renovacijos patirtį; UAB „Inžinerinės idėjos“ – inžinerinių sistemų projektavimo, diegimo ir priežiūros specialistai. Įmonių grupės paslaugų kokybę užtikrina įdiegti Kokybės standartai ISO 9001:2000, Aplinkosaugos standartai ISO 14001:2004 ir Darbuotojų saugos ir sveikatos standartas OHSAS18001:2007
  Kitos apžvalgos
  2012 m. I ketv. Kauno ir Klaipėdos naujų butų pardavimo apžvalga
  2012 m. II ketv. Kauno ir Klaipėdos naujų butų pardavimo apžvalga
  Daugiau informacijos:
  Tomas Žiaugra
  Plėtros projektų vadovas
  Tel. +370 5 2045 810
  Faks. +370 5 2514 256
  El. p. tomas.ziaugra@eika.lt
  www.eika.lt