• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Kaune ir Klaipėdoje skirtingos naujo būsto rinkų tendencijos
  2015 metais Klaipėdoje buvo parduota tiek pat naujų butų, kiek 2013 metais, t.y. apie 250, arba 16 % mažiau nei 2014 metais. Kaune tendencijos 2015 metais buvo šiek tiek kitokios nei uostamiestyje. Suaktyvėjus pardavimams, pasiūla susitraukė 22 % ir šiuo metu siekia vos 550 laisvų naujų butų.
  2015 metais Kaune buvo parduota trečdaliu daugiau naujų butų nei Klaipėdoje. Laikinojoje sostinėje per praėjusius metus parduota ir rezervuota apie 340 naujų butų, t. y.  3 % daugiau nei 2014 metais, tuo tarpu uostamiestyje – 250 naujų butų, t. y. 16 % mažiau negu 2014 metais arba tiek pat kiek 2013 metais. Preliminariais Registrų centro duomenimis pernai Kaune parduota apie 3660 butų, beveik 11 % mažiau negu  2014 metais, o uostamiestyje sudaryta apie 2720 būsto sandorių, 6 % mažiau negu ankstesniais metais.
  „Kaune pirminės būsto rinkos tendencijos 2015 metais buvo labai panašios kaip ir Vilniuje – vangi metų pradžia bei neužtikrintumas dėl euro ir įsibėgėję pardavimai antroje metų pusėje. Tuo tarpu Klaipėdoje pirminėje rinkoje pirkėjai pasyvūs išliko pirmus du metų ketvirčius ir tik antroje metų pusėje pardavimai šoktelėjo ir beveik pasiekė praeitų metų lygį“ – teigia Tomas Žiaugra, „Eika“ plėtros projektų vadovas.
  Kaune populiariausi praėjusiais metais išliko erdvūs, virš 100 kv. metrų ploto, naujos statybos butai. Tuo tarpu Klaipėdoje 2015 metais klientų pasirinkimas nustebino vystytojus – ilgą laiką dominavusią pirmenybę funkcionaliai išplanuotiems 60 – 65 kv. metrų, naujiems trijų kambarių butams šiais metais išstūmė erdvūs, viš 100 kv. metrų ploto naujos statybos būstai. Abiejuose didmiesčiuose senos statybos namuose populiariausi išliko nedideli, iki 30 kv. metrų ploto, vieno kambario butai, kurie sudarė apie 18 % visų pardavimo sandorių.
  Naujų butų kvadratinio metro kaina Kaune yra stabili paskutinius keletą metų ir šiuo metu siekia apie 1050 eurų už kv. metrą. Per metus kaina padidėjo apie 2 %. Klaipėdoje vidutinės naujų butų kvadratinio metro kainos augimas pernai buvo panašus kaip Kaune – apie 2 %, šiuo metu kaina siekia apie 1290 eurų už kv. metrą.
  Įmonės „Eika“ duomenimis, Klaipėdoje per 2015 metus naujų butų pasiūla padidėjo apie 7 % ir šiuo metu siekia apie 700 naujos statybos butų. Per metus Klaipėdos rinką papildė apie 10 naujų nedidelių projektų, kuriuose pirkėjams buvo pasiūlyta apie 300 butų. Tuo tarpu Kaune naujo būsto pasiūla sumažėjo 22 % ir šiuo metu siekia apie 550 naujos statybos butų. Per metus Kauno rinką papildė taip pat apie 10 naujų projektų, kurie klientams pasiūlė apie 200 naujų butų. „Naujų projektų trūkumas Kaune lemia stabilią vidutinę kv. metro kainą, kuri yra žemesnė nei Vilniuje ar Klaipėdoje, tačiau tuo pačiu ir kenkia rinkai. Nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai labai atsargiai vertina naujus projektus ir dažniausiai nesiryžta rizikuoti rinkai pasiūlyti brangesnį produktą, abejodami jo paklausa. Klaipėdoje situacija šiek tiek kitokia, ten nuolat rinką papildo nors ir nedideli, bet nauji projektai, kurie didina konkurenciją esamai pasiūlai ir suteikia rinkai gyvumo“, – teigia „Eika“ plėtros projektų vadovas.
  Pasak T. Žiaugros, 2016 metais daugiau pokyčių turėtume sulaukti Kauno naujo būsto rinkoje. „Visus 2015 metus augę naujų butų pardavimai turėjo padėti apsispręsti ne vienam NT plėtotojui, todėl šiais metais kauniečiai turėtų sulaukti gal net keleto didesnių naujo būsto projektų. Klaipėdoje didelių pokyčių neturėtų būti, rinka uostamiestyje atrodo gana subalansuota. Esamas paklausos lygis didesnio nei 2015 metais NT plėtotojų aktyvumo nesukels“, – teigia T. Žiaugra.
  Apie įmonių grupę  „Eika“
  1992 m. įkurta bendrovė „Eika“ yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje. Įmonių grupę sudaro: UAB „Eika“ – nekilnojamojo turto rinkos lyderė, vertinama už novatoriškumą, patikimumą bei atsakingumą; UAB „Eikos statyba“ – statybos bendrovė, sukaupusi didelę administracinių, visuomeninių, prekybos, pramonės bei gyvenamųjų namų statybos ir renovacijos patirtį.
  Kitos apžvalgos
  2015 m. III ketv. Kauno ir Klaipėdos naujų butų pardavimo apžvalga
  Daugiau informacijos:
  Tomas Žiaugra
  Plėtros projektų vadovas
  Tel. +370 5 2045 810
  Faks. +370 5 2514 256
  El. p. tomas.ziaugra@eika.lt
  www.eika.lt